Faturayı görünce şok geçirmeyin! Evde su tasarrufu yapmanın 7 yolu - Son Dakika

Faturayı görünce şok geçirmeyin! Evde su tasarrufu yapmanın 7 yolu

Evde yapabileceğiniz ufak tasarruflarla, gelebilecek yüksek su faturalarını minimuma indirebilirsiniz. İşte, evde su tasarrufu yapmanın 5 yolu.

1
Dişleri fırçalarken, fırçalama işlemi sırasında musluğu kapalı tutmak yılda ortalama 12 ton su tasarrufu sağlamamıza neden olur.
2
Meyve ve sebzeleri musluğun altında yıkamak yerine bir kap içerisinde yıkamak ortalama yılda 18 ton su tasarrufu etmenizi sağlar.
3
Bulaşıklar elde yıkandığında ortalama 80 ile 120 litre su kullanmış oluruz. Bulaşık makinesi ise 12 litreyle bütün bulaşıkları yıkamış oluyor.
4
Muslukların su damlatması ortalama yılda 1 ton su harcamasına sebep oluyor. Bu nedenle damlatan muslukların tamiri veya değişimi yapılması gerekir.
5
Sifon haznesinin içerisine içi dolu bir pet şişe yerleştirilirse yılda ortalama 2 ton su kazancı sağlanmış olur.
6
Çamaşır makinesinde yıkayacağınız çamaşırların makineyi doldurması çok önemli. Makine her çalışmada ortalama 176 litre su tüketmemize neden oluyor.
7
Duş sürelerini kısaltarak yılda 20 ton su tasarruf etmiş oluruz.
8

YORUMLAR

Diğer Galeriler

'En güzeli benim' demişti! Yeşilçam'ın sarışın bombası Hale Soygazi fena çark etti Oğlunu teknede bıraktı! Ünlü oyuncu Naya Rivera gölde yüzerken sırra kadem bastı Kıvrımlı hatlarıyla dikkat çeken şarkıcı Lizzo, kalça danslarından dolayı evden kovuldu 90'lı yıllarda podyumların en popüler mankeniydi! Yıllar sonra ortaya çıktı Dünyanın gündemindeki fotoğraf! İnsan boyundaki yarasa, sosyal medyayı ikiye böldü