Feribottaki Araç Denize Düştü - Son Dakika

Feribottaki Araç Denize Düştü

27.09.2010 13:03

1
Yalova seferini yaptıktan sonra Yalova İskelesi'ne yanaşan ‘Kanuni Sultan Süleyman Feribotu'nun yolcu tahliyesi sırasında halat kopunca, bir otomobil denize düştü, bir otomobil de feribot rampasına takılı kalarak düşmekten son anda kurtuldu.
2
Denize düşen otomobilde bulunan 3 kişi görevliler tarafından denizden çıkarıldı.
3
İstanbul Yenikapı'dan saat 08.30'da 46 araç ve 194 yolcu ile hareket eden ‘Kanuni Sultan Süleyman Feribotu' Yalova İskelesi'ne yanaşarak yolcu ve araç tahliyesine başladı. Bu sırada teknik bir sorun nedeniyle bağlı halatı koptu.
4
Feribot iskeleden açılmaya başlayınca, araç- iniş rampasında bulunan sürücüsü belirlenemeyen 34 AE 8429 plakalı otomobil denize düştü, 34 BL 4772 plakalı otomobil de rampaya asılı kaldı.

5
Denize düşen otomobilde bulunan 29 yaşındaki Tayfun Çoban ile aynı yaştaki Kağan İdili ve 23 yaşındaki Zehra Melike Yazgan gemi personeli ve güvenlik görevlileri tarafından denizden çıkarılarak Yalova Devlet Hastanesi'ne kaldırılıp tedavi altına alınırken, sağlık durumlarının iyi olduğu açıklandı.

6
Kaza sonrası bir süre açıkta bekleyen feribota asılı kalan otomobil kurtarıldıktan sonra feribot iskeleye yanaşarak yolcu ve araç tahliyesini tamamladı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.
7
8
9
10

Son Dakika Feribottaki Araç Denize Düştü - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement