Fiat 500L İle Gözler Hep Üzerinizde - Son Dakika

Fiat 500L İle Gözler Hep Üzerinizde

07.05.2014 11:23

1
Otomobil markaları özgün tasarımlar ile kullanıcılarına farklı seçenekler sunmaya çalışırken işlevsellik ve bazen de konfordan taviz verebiliyorlar. Fiat 500L, tasarımda sınırları zorlarken işlevsellikten ödün verip vermediğini öğrenmek için Haberler.com okurları için Fiat 500L'yi test ettik.

2
Fiat 500L'ye önden baktığımızda ana farların altındaki aydınlatma grubu ve 2 parçalı zarif ön ızgara ile oldukça dikkat çekici ve eğlenceli bir görünüm sunuyor.

3
Ön tampondaki gri renkli bölüm ve hava girişleri araca sportif bir görünüm katmış. Yüksek ve küt burun farklılık yaratıyor ve sempatik bir hava katıyor.

4
Yan bölüme geldiğimizde şişkin çamurluklar otomobilin heybetli yapısını ön plana çıkarıyor. Metal renk kapı kolları ve alt çıta üzerindeki metal şerit bütünlük hissini koruyor.

5
Çamurluk ve kapı altlarındaki siyah detaylar aracın hafif arazi karakterinin altını çizmiş. Bu yapıya uygun jantlar aynı zamanda bu gücü destekliyor.

6
Test aracımızdaki gibi tavan beyaz ve ana gövde sarı rengi tercih edildiğinde çok daha etkileyici bir kombinasyon elde etmiş oluyorsunuz.

7
Arka bölüme geldiğimizde ise yana doğru taşırılmış stop grubu küçük bir formda tercih edilmiş. Etrafındaki metal çerçeve yan bölüme ile bütünlük sağlıyor.

8
Yüksek ve dik yapısı ve aşağı kadar uzanan bagaj kapağı yükleme seviyesini aşağı çekerek bagajın kolay doldurulmasında avantaj yaratıyor.

9
Alt bölümdeki gri detay yine arazi ruhuna gönderme yaparken arka kedi gözlerinin yine siyah bir çıta ile çerçeve içine alınması Fiat'ın 500L'de detaya verdiği önemi gösteriyor.

10
Aracın boyutlarına baktığımızda, 4.268 mm uzunluğa, 1.800 mm genişliğe, 1.678 mm yüksekliğe ve 2.612 mm aks mesafesine sahip.

11
500 modeline göre 500L; 722 mm daha uzun, 173 mm daha geniş, 190 mm daha yüksek ve 312 mm daha uzun aks mesafesine sahip bir otomobil.

12
Fiat 500L iç mekânda Fiat ailesinin diğer modellerinden aşina olduğumuz bir tasarımla dışarısı gibi renkli ve eğlenceli bir ortam sunuyor.

13
Bu durum siyah ve beyaz renkle kombine edildiği detaylar ile belirginleşmiş. Dilerseniz bu renkleri sunulan farklı kombinasyonlar ile kişiselleştirebiliyorsunuz.

14
Malzeme kalitesi ve işçilik konusunda 500L modeli ortalama seviyede. Direksiyon simidi ve el frenini Panda modelinden, klima kumandalarını da Alfa Romeo Giulietta'dan hatırlıyoruz.

15
Klima kumandaları ve uçak tipi el freni oldukça kullanışlı olsa da direksiyon biraz kaba yapısıyla dikkatimizi çekiyor. Ancak "City" butonu yine kuş gibi hafif bir direksiyon elde etmeniz mümkün.

16
Genelde siyah olan ön konsolun beyaz bir şerit ile hareketlendirilen bölümünde en dikkat çekici teknolojik detay ise 5 inç büyüklüğünde dokunmatik ekranlı müzik sistemi oluyor.

17
Bu sistem Bluetooth, USB ve Aux bağlantıları ile zenginleştirilmesinin yanı sıra Beats Audio Hi-Fi özelliği ile de kaliteli bir müziğin keyfini çıkarmanızı sağlıyor.

18
Oldukça kullanışlı bir menü yapısına sahip bu ekran belki biraz daha büyük olsa daha iyi olurdu diye içimizden geçiriyoruz.

19
Fiat 500L'de önde ve arkada seyahat eden bireylere yeteri kadar alan sunulmuş. Arkadaki yolcular kendilerine daha fazla alan isterlerse ileri geri hareket eden koltuğun avantajını kullanabiliyorlar.

20
Kabin içinde oldukça geniş olan araç bagaj bölümünde bu kadar bonkör değil. 411 litrelik bagaj dik yapısı ile kullanışlı ama çok geniş ailelere yetmeyebilir.

21
Fiat 500L'nin kalbinde 1.6 litre dizel motora yer verilmiş. Bu motor 3.750 d/d'de 105 hp güç ve 1.750 d/d'de 320 Nm tork değeri sağlıyor.

22
Bu değerler 1.375 kg ağırlığındaki 500L'ye 11.3 saniyede 0'dan 100 Km/s hıza çıkarırken, maksimum 175 Km/s gibi bir hız değeri sunuyor.

23
6 ileri manuel şanzıman ile sunulan bu ünitenin alt devirlerde torkun avantajını kullanarak iyi bir performans sunduğunu söyleyebiliriz.

24
Gücüyle tatmin edici diyebileceğimiz bu motor ile test süremiz boyunca 6.3 lt lik bir değer elde ettik. Aracın performansı ve boyutları düşünüldüğünde oldukça makul diyebiliriz.

25
Fiat 500L'de orta sertlikte bir süspansiyona yer verilmiş. Bu sayede süspansiyon sistemi size konforlu bir sürüş vaat ediyor.

26
Yol tutuşu konusunda araç çok iddialı değil. Fazla gövde salınımı yapan 500L sınırları aşıldığında arkadan kayıyor. Ancak ESP sistemi araçta mevcut.

27
Bunun yanı sıra test aracımızda "Traction +" sistemi de yer alıyor. Bu sistem kum, çakıl ve benzeri zeminlerde güç dağılımını ön tekerler arasında dengeleyerek normal bir araca göre daha stabil tutunma sağlıyor.

28
En üst motor seçeneği olan 1.6 MULTIJET 105 HP ve donanım paketi ROCKSTAR olan test aracımız 70.700 tl lik bir fiyat ile satılmakta. 1.4 Fire 95 HP POP baz olan donanım paketinde ise 52.570 tl'ye satın alınabiliyor.

Son Dakika Fiat 500L İle Gözler Hep Üzerinizde - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Dev timsah 8 yaşındaki çocuğu yuttu! Cansız bedeni, hayvanın içinden feryatlarla çıkarıldı 19 yaşındaki genç kız, hamile olduğunu tuvalette doğum suyu gelince anladı Bu kareleri görmediniz! İşte Yeşilçam efsanelerinin ölmeden önceki son görüntüleri Duygulanmamak elde değil! Atatürk'ün daha önce hiç görülmemiş fotoğrafı tam 91 yıl sonra ortaya çıktı Bu manzara hem acının hem şehadetin habercisi! 11 yiğidimizin evleri al bayraklarla donatıldı