Son Dakika Haberleri: Filim Gibi Rehine Kurtarma Operasyonu

Filim Gibi Rehine Kurtarma Operasyonu

11 yıl önce

1
Kars Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği tatbikat gerçeği aratmadı.
2
Olası terör ve diğer olaylara müdahalelere hazırlıklı olabilmek için Kars Emniyet Müdürlüğü tarafından tatbikat gerçekleştirildi. Tatbikat gereği Kars Otobüs Terminali'nde saat 10.00 sıralarında 'A' firmasına bağlı otobüsün silahlı ve bombalı 2 kişi tarafından kaçırıldığı, yolcuların rehin alındığı ve eylemcilerin otobüs içerisinde slogan atarak yolculara örgüt propangadası yaptıkları ihbarı yapıldı.
3
Olayın 155'e bildirilmesi üzerine Özel Hareket Şube Müdürlüğü ekipleri olay yerine intikal etti. Otobüs, terminalden Sarıkamış ilçesi istikametinde seyir halinde iken, Bölge Trafik, Terörle Mücadele ve Asayiş ekipleri aracın güzergahında bulunan Ani yolu kavşağı, Digor yolu kavşağı ile Karayolları kavşağını trafiğe kapattı.
4
Trafik, Terör ve Özel Harekat Şube Müdürlüğü araçları ile otobüs takibe alındı. Yapılması muhtemel operasyon için uygun görülen Özel Harekat Şube Müdürlüğü önünde otobüsün durdurulması sağlanarak müzakereci vasıtasıyla eylemciler ile görüşme yapıldı.
5
Görüşmelerin neticesiz kalması üzerine verilen emirle operasyon gerçekleştirildi. Operasyon sonunda bir eylemci silahı ile birlikte sağ, bir eylemci de silahı ve üzerindeki 2 kilogram patlayıcı düzeneği ile birlikte yaralı olarak ele geçirildi. Otobüsteki 3 rehine ise sağ olarak kurtarıldı. Yaralı eylemci, ilk müdahalesi yapılmak üzere hastaneye sevk edilirken, diğer eylemci yasal işlemler yapılmak üzere Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi.
6
Başarıyla gerçekleşen tatbikatın sonunda, ekip dakikalarca alkışlandı. Tatbikatı, Kars Valisi Mehmet Ufuk Erden, İl Jandarma Komutanı Birol Şimşek, İl Emniyet Müdürü İbrahim Demirci ve Emniyet mensubu personel izledi.
7
8Haber Yayın Tarihi: 30.12.2008 10:55 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Dünyayı ikiye bölen tartışma! Yıkayarak mı, silerek mi temizlenmeli? Kuzey Yıldızı İlk Aşk'ın mavi gözlü hırçın güzeli bakın kaç yaşında! Nefes alamıyor diye soluğu hastanede aldı! Burnundan çıkan şey doktorları bile şoke etti Sivas'ta şaşkına çeviren görüntü! Gören 'Çin Seddi gibi' diyor MasterChef'in yakışıklı İtalyan şefi Danilo Zanna'nın eşi Türk çıktı!