Son Dakika Haberleri: Filipinler'deki Cezaevinden Tüyler Ürperten Kareler

Filipinler'deki Cezaevinden Tüyler Ürperten Kareler

3 yıl önce

Filipinler Cumhurbaşkanı Duterte'nin talimatıyla kapasitesi 5 kat arttırılan 'suçla savaş' hapishaneleri dolup taştı. 3 bin 800 mahkumun kaldığı cezaevindeki içler acısı tablo, objektiflere yansıdı.

1
Filipinler'in en kalabalık cezaevlerinden biri olan Quezon City Hapishanesi'ne giren AFP muhabirinin çektiği fotoğraflar tüyler ürpertti.

2
Yaklaşık 60 yıl önce 800 kişi için inşa edilen ancak şu an 3 bin 800 mahkumun kaldığı cezaevindeki içler acısı tablo, objektiflere yansıdı.

3
HAREKET ALANI YOK
HAREKET ALANI YOK
Filipinler'in başkenti Manila'daki cezevindeki mahkumlar, bırakın uyuyacak yeri, hareket edecek alan dahi bulmak için büyük bir savaş veriyor.

4
BİRÇOĞU ÇILDIRIYOR
BİRÇOĞU ÇILDIRIYOR
130 kişiyle aynı tuvaleti paylaştığını söyleyen Mario Dimaculangan adlı mahkum, "Birçoğu çıldırıyor. Sağlıklı düşünemiyorlar. Aşırı kalabalık. En ufak bir harekette birine ya da bir şeye çarpıyorsunuz" dedi.

5
YEMEKLERDEN ÖLÜ HAMAMBÖCEKLERİ ÇIKIYOR
YEMEKLERDEN ÖLÜ HAMAMBÖCEKLERİ ÇIKIYOR
Yemeklerinden paslı çivi ve ölü hamamböcekleri çıkmasına alışık olan mahkumlar, havasızlık ve susuzluktan da kurdeşen döküyor.

6
CUMHURBAŞKANI TALİMAT VERİYOR


CUMHURBAŞKANI TALİMAT VERİYOR</p><p><br>
Filipinler'deki cezaevlerinin son dönemde daha da kalabalıklaşmasının bir nedeni de ülkenin yeni Cumhurbaşkanı Rodrigo Duterte'nin suçla mücadele için verdiği talimatların güvenlik güçlerince yerine getirilme çabası.

7
BİR AYDA BİNLERCE KİŞİ GÖZALTINA ALINDI


BİR AYDA BİNLERCE KİŞİ GÖZALTINA ALINDI </p><p><br>
Toplumdan uyuşturucuyu temizleme konusunu, öncelikli amacı olarak açıklayan Duterte'nin talimatlarının ardından gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında bir ay içinde yüzlerce insan öldürüldü, binlercesi de gözaltına alındı.

8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22Haber Yayın Tarihi: 18.04.2017 11:37 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Dünyayı ikiye bölen tartışma! Yıkayarak mı, silerek mi temizlenmeli? Kuzey Yıldızı İlk Aşk'ın mavi gözlü hırçın güzeli bakın kaç yaşında! Nefes alamıyor diye soluğu hastanede aldı! Burnundan çıkan şey doktorları bile şoke etti Sivas'ta şaşkına çeviren görüntü! Gören 'Çin Seddi gibi' diyor MasterChef'in yakışıklı İtalyan şefi Danilo Zanna'nın eşi Türk çıktı!