Film İçin Kendini Yaktı - Son Dakika

Film İçin Kendini Yaktı

23.10.2014 11:38

1
Hollywood yapımı filmlerde de çalışan dublör Ayhan Yıkgeç ve ekibi, yeni filmine İzmir'de hazırlanıyor.

2
Ünlü dublör Yıkgeç'in “Yıkgeç Action Team” isimli ekibiyle yaptığı provalar ise nefes kesiyor.

3
Bugüne kadar sayısız yerli ve yabancı yapımlarda izleyici karşısına çıkan ünlü dublör Ayhan Yıkgeç, ekip olarak rol alacakları “Yüksek Derece” isimli filme İzmir'de hazırlanıyor.

4
Türkiye'de profesyonel anlamda dublörlük yapan sayılı sanatçılardan olan Ayhan Yıkgeç, kurduğu “Yıkgeç Action Team” ile aksiyon filmlerinin aranan isimlerinden oldu.

5
“Yüksek Derece” isimli filmin provaları için kendini cayır cayır yakan Cihan Başak, bu tür sahnelere alışık olduğunu söyledi. Bu sahneleri profesyonel olarak yaptıklarını söyleyen Başak, “Bunlar film öncesinde yaptığımız provalar zaten. Özellikle yanma konularında Türkiye'de bu işi bir tek biz yapıyoruz. Dünya çapında da nadiren birkaç kişi yapıyor bunları” dedi.

6
Birçok aksiyon sahnesinin aranan ismi olan Şerafettin Ant da yeni çekilecek olan filmin güzel bir aksiyon filmi olacağını vurgulayarak şunları söyledi: “Güzel bir film olacak. Güzel bir aksiyon seyrettireceğiz. Bu işleri Türkiye'de yapan yok. Dışarıdan oyuncular gelirdi, yapardı. Hatta biz yapmaya kalktığımızda da ‘sakatlık olur maket kullanalım' diyorlardı. Araba çarpma sahneleri yapıyoruz. 5., 6. kattan atlama sahnelerini yapıyoruz. Önlemimizi alarak yapıyoruz. Herkes iyi dinlesin. Sakın bunu denemeye kalkışmasınlar. Çok ciddi bir iş yapıyoruz.”

7
Yaptıkları aksiyon dolu sahnelerle yerli ve yabancı yapımların vazgeçilmezi olduklarını dile getiren ünlü dublör Ayhan Yıkgeç ise “Çekimlere başlamadan 1 ay önce bazı aksiyon sahnelerini çalışmamız gerekiyor. Çünkü sahnelerde vaktimiz olmayacak bunları çalışmaya. Sinema filminin neredeyse 120 dakikası aksiyonla geçiyor. Filmin isimi Yüksek Derece olacak. Bonzai konusunu işliyoruz. Hollywood'dan Jean Claude Van Damme'ı bekliyoruz.

8
Bonzai konusunu işliyoruz. Hollywood'dan Jean Claude Van Damme'ı bekliyoruz. Filmdeki bütün tehlikeli sahneleri biz yapıyoruz. Zaten bunu dünya çapında yapıyoruz. En tehlikeli sahneleri bize bırakıyorlar. Çünkü burada gerçek oyuncuları kullanamıyorlar” diye konuştu.Aksiyon dolu filmin gerçeğini aratmayan provaları, mahalleli tarafından da ilgiyle izlendi.

9
Çekimleri Türkiye'de gerçekleştirilecek olan “Yüksek Derece” isimli film, gençleri bekleyen “Bonzai” tehlikesini konu edinecek. Hollywood yıldızı Jean Claude Van Damme'ın da rol alması beklenen filmin çekimlerine yıl sonunda başlanacak.

10
Her sahnesi aksiyon dolu olacak olan filmde “Yıkgeç Action Team”den Ayhan Yıkgeç, Betty Yıkgeç, Şerafettin Ant, Ali Ünal ve Cihan Başak da rol alacak.

11
Dublör kullanmayı tercih etmeyen ünlüler de var işte onlardan bazıları..

12
Halle Berry/ Setlerin en çok kazaya uğrayan kadın oyuncuları arasında yer alıyor. "Gothika" adlı gerilim filminde Penelope Cruz ve Robert Downey Jr. ile kamera karşısına geçen Berry, çekimler sırasında kolunu kırdı. "Kedi Kadın-Catwoman" filminde de başından yaralanan talihsiz güzel, "Başka Gün Öl-Die Another Day" filminin çekimlerinde ise ilginç bir tehlike atlattı. Bir sahnede boğazına cisim takılan Berry, "007 James Bond" rolündeki Pierce Brosnan'ın hemen müdahale etmesi nedeniyle boğulmaktan kurtuldu.

13
Robert Downey Jr./ Son olarak "Sherlock Holmes" filmi için kamera karşısına geçerek dünyanın en ünlü dedektifini canlandıran tecrübeli oyuncu, filmde eski bir güreşçi olan ve devasa yapısıyla tanınan Robert Maillet ile ringe çıktı. Dövüş sahnesinde nakavt olan Robert Downey Jr., çenesini çarptı. Ağzına tam 6 dikiş atılan oyuncu, kan içinde ringi terketti.

14
Buster Keaton/ 1932 yılında rol aldığı "Sherlock Jr." adlı filmde su kulesinin (eski binalarda bulunan geniş su hazneli metal boru) altındayken suyun fazla gelmesi nedeniyle düştü. Demiryolu hattına yuvarlanan oyuncu, boynunda bir ağrı hissetti. Buna rağmen boynunun kırık olduğunu tam 10 yıl boyunca fark edemeyen Keaton, uzun yıllar boyu inanılmaz bir baş ağrısıyla yaşadı. Yıllar sonra doktora gittiğinde ilginç gerçekle karşılaşan aktör, böylece tarihe geçti.

15
Angelina Jolie/ gerilim türündeki "Salt" adlı filmin çekimleri sırasında kaza geçirdi. Geçen yılın sonlarında kamera karşısına geçen Jolie, çekimler sırasında başını çarparak alnından yaralandı. Çekimleri Long Island'da gerçekleştirilen filmin setinden ambulansla alınarak hastaneye kaldırılan güzel yıldızın yüzünde kaza sonrası herhangi bir iz kalmadı.

16
Sylvester Stallone/ 63 yaşında olan tanınmış oyuncu, son olarak "Expandables" adlı filmde kamera karşısına geçtiğinde feci şekilde boynunu incitti. Filmde Steve Austin ile dövüş sahnesinde boynunda bir ağrı hisseden ünlü oyuncu, daha sonra çok önemli bir operasyon geçirerek boynuna platin takıldı. Yaşadığı sağlık sorunuyla ilgili espri yapan Stallone, "En çok neye gülüyorum biliyor musunuz, havaalanlarının arama noktalarından geçerken artık üzerimde metal var" diyor.

17
Jackie Chan/ Chan'in yaşadığı kazalar arasında en ilginci ise "Rob-B-Hood" adlı filmin çekimleri sırasında meydana geldi. Chan, sette yaşanan bir kaza sonucu hastaneye kaldırılırken, kazaya bir dövüş sahnesinin çekimleri sırasında "yanlış ayakkabı giyen" dublörün tekmesinin sert şekilde Chan'in göğsüne gelmesinin neden olduğu bildirildi.

18
Dennis Quaid/ 1988 yapımı "Everybody's All-American" filminde rol alan Dennis Quaid, gerçek yaşamında da Amerikan futbolu oyuncusu olan Tim Fox ile çarpıştı. Köprücük kemiği kırılan oyuncu iyileşene kadar çekimlere haftalarca ara verildi.

Son Dakika Film İçin Kendini Yaktı - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Yeşim Ceren Bozoğlu'nun sere serpe verdiği tatil pozları olay oldu Yıllar sonra ortaya çıktı! Aşk-ı Memnu'nun 'Beşir'i Baran Akbulut tanınmaz halde Nefise Karatay'la çıplak pozlarından pişman olan Mali'den bir itiraf daha: Kandırıldık Beklenmedik kaza! Ivanka Trump sörf tahtasıyla oğlunun yüzüne çarptı Yalanlasalar da kameralardan kaçamadılar! Sibel Can ve Emir Sarıgül aşkı belgelendi
Advertisement