Filmlere konu olacak dostluk hikayesi! Evine gelen tilkiyi her gün elleriyle besliyor - Son Dakika

Filmlere konu olacak dostluk hikayesi! Evine gelen tilkiyi her gün elleriyle besliyor

25.10.2019 11:14

Bursalı fotoğrafçı Münacettin Öztürk, her gün belli saatlerde evine gelen tilkiyi elleriyle besliyor.

1
Filmlere konu olacak dostluk hikayesi Bursa'da yaşandı. Sayfiye yerindeki siteyi her akşam yabanî bir tilki ziyaret etmeye başladı.
2
Her akşam evlerinin önüne kadar tilkinin geldiğini gören Münacettin Öztürk, yıllarca sürecek dostluklarının temelini tilkiyi besleyerek attı.
3
Akşamları aksatmadan siteye gelen tilkinin karnını doyuran Öztürk, yemekten sonra da tatlı niyetine çatalla karpuz ikram ediyor. Bu beslenme saati her akşam tekrar ediyor. Tilkiyi artık ailesinin bir ferdi gibi gören Öztürk, ona gözü gibi bakıyor. Bunu gören eş dost hayranlıklarını gizleyemiyor.

4
Bu dostluğun yıllardır sürdüğünü ifade eden Münacettin Öztürk, "Ben fotoğrafçılık yapıyorum. Bursa'da oturuyorum, yazın yazlığımıza geliyorum. Evimize her akşam tilki misafir olarak geliyor. Biz de elimizden geldiği kadar onu besliyoruz. Tilki bizi çok seviyor. Onunla aramızda sıkı bir dostluk bağı kuruldu. Biz ilk başlarda evimizin çevresine sokak hayvanları için yemek artığı bırakıyorduk. Bir baktık ki tilki de bu yemeklerden yemeye başladı.
5
Artık devamlı geliyor. Hayvan bana alıştı. Onu elimle ve çatalla besliyorum. Aramızda sıkı bir bağ kuruldu. Kimi zaman akşam saati geliyor, kimi zaman ise gece geç saatlerde geliyor. Bu hayvan doğada yaşıyor. Kesinlikle evcil değil. Tilkiyle dostluğumu görenler, 'Yaklaşma, ısırır' diyorlar ama hiç öyle bir şey olmadı" dedi.

6
7

Son Dakika Filmlere konu olacak dostluk hikayesi! Evine gelen tilkiyi her gün elleriyle besliyor - Son Dakika


YORUMLAR (10)
  • Polis Bordo: Anna yolu ormanlikda uzun farlar yanik giderken ansizin bir tilki arabamin önüne atlad ezildi. Görevdeyken Yasli Yangin Itfaiye arkadasa sordum Polise bildirmem gerekiyormu ? Hayir, dogada hangi hayvana zarar versen ceza yersin, fakat Tilki haric. Avci, Tarlaci, Ormanci istedikleri gibi durduk yerde Tilkileri cekip vura bilirler serbes dedi :( Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement