Firavun Tutankhamun'un, Mumyalanmış Yüzü ve Ayakları İlk Kez Görüntülendi - Son Dakika

Firavun Tutankhamun'un, Mumyalanmış Yüzü ve Ayakları İlk Kez Görüntülendi

M.Ö 1323 yılında ölen Mısır Firavunu Tutankhamun'un, mumyalanmış yüzü ve ayakları, mezarının dokuz yıllık restorasyonunun ardından ortaya çıktı. İşte daha önce hiç görmediğiniz çok özel kareler...

1
18 yaşında ölen Kral Tutankhamun'un mumyalanmış vücudu çarşaflara sarıldı ve cam kasada sergilendi.
2
Tutankhum'un türbesinden bir dizi fotoğraf paylaşıldı. Ama en çarpıcı fotoğraflar; Firavun'un mumyalanmış yüzü ve ayakları oldu.
3
Bu fotoğraf, 18 yaşında ölen ünlü Mısırlı Firavun Tutankhamun'un mumyalanmış yüzünü ortaya koyuyor.
4
Tutankhumun vücudu ketene sarıldı ve Krallar Vadisi'ndeki yeraltı mezarında sıcaklık kontrollü bir cam kasada sergilendi.
5
Tutankhamun'un çarşaflarıyla sarılmış mumya ayakları..
6
Kültür varlıklarının korunması ve onarımı alanında çalışan konservatörler, dokuz yıl boyunca ünlü Kral'ın mezarı üzerinde çalıştı, sonraki yıllarda turistlerin neden olduğu aşınma ve yıpranmayı yeniden inşa etti.
7
Firavun Kralı Tutankhamun'un lahiti, Mısır'ın Luksor kentindeki Krallar Vadisi'ndeki yakın zamanda yenilenmiş mezarında sergileniyor.
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23

YORUMLAR (6)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Kıvrak danslarıyla hayran bırakan fenomen gelin adayı Solmaz'ın son hali, takipçilerini hayal kırıklığına uğrattı Depp gözünü kararttı! Eşiyle yasak aşk yaşayan Musk'ı cinsel organını kesmekle tehdit etti Güzel tenisçi Eden Silva, ateşli paylaşımlarıyla modellik ajanslarını peşine taktı Ünlü oyuncu Demi Moore'dan bomba etkisi yaratacak proje! Cinsel ilişki dersleri verecek Eliyle balık tutan kadın neye uğradığını şaşırdı! Balığın içinden küçük balık çıktı