Son Dakika Haberleri: Firavun Tutankhamun'un, Mumyalanmış Yüzü ve Ayakları İlk Kez Görüntülendi

Firavun Tutankhamun'un, Mumyalanmış Yüzü ve Ayakları İlk Kez Görüntülendi

7 ay önce

M.Ö 1323 yılında ölen Mısır Firavunu Tutankhamun'un, mumyalanmış yüzü ve ayakları, mezarının dokuz yıllık restorasyonunun ardından ortaya çıktı. İşte daha önce hiç görmediğiniz çok özel kareler...

1
18 yaşında ölen Kral Tutankhamun'un mumyalanmış vücudu çarşaflara sarıldı ve cam kasada sergilendi.
2
Tutankhum'un türbesinden bir dizi fotoğraf paylaşıldı. Ama en çarpıcı fotoğraflar; Firavun'un mumyalanmış yüzü ve ayakları oldu.
3
Bu fotoğraf, 18 yaşında ölen ünlü Mısırlı Firavun Tutankhamun'un mumyalanmış yüzünü ortaya koyuyor.
4
Tutankhumun vücudu ketene sarıldı ve Krallar Vadisi'ndeki yeraltı mezarında sıcaklık kontrollü bir cam kasada sergilendi.
5
Tutankhamun'un çarşaflarıyla sarılmış mumya ayakları..
6
Kültür varlıklarının korunması ve onarımı alanında çalışan konservatörler, dokuz yıl boyunca ünlü Kral'ın mezarı üzerinde çalıştı, sonraki yıllarda turistlerin neden olduğu aşınma ve yıpranmayı yeniden inşa etti.
7
Firavun Kralı Tutankhamun'un lahiti, Mısır'ın Luksor kentindeki Krallar Vadisi'ndeki yakın zamanda yenilenmiş mezarında sergileniyor.
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23


Haber Yayın Tarihi: 01.02.2019 10:31 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Yarışma bitince işsiz kaldılar! Para kazanmak için ünlü iş adamlarıyla ilişkiye giriyorlar 2019'un en güçlü ülkeleri açıklandı! Bakın Türkiye kaçıncı sırada Yeşilçam'ın haşin bakışlı güzeli Gülşen Bubikoğlu, bakın şimdi ne yapıyor! Daha tanıtımı dahi yapılmadı! İşte 286 bin TL'lik iPhone 11 Güzel oyuncunun eşcinsel aşığı oynadığı filmin sahneleri çok konuşulacak