First Lady'ye Asker Tacizi - Son Dakika

First Lady'ye Asker Tacizi

13.04.2011 11:54

1
Fransa destekli darbe sonrası Fildişi devlet başkanının eşi Simone, askerler tarafından taciz edildi.
2
Fildişi Kıyısı makamları, Pazartesi günü gözaltına alınan ülkenin devrik devlet başkanı Laurent Gbagbo'nun bir evde gözaltında tutulacağını bildirdi.
3
Adalet Bakanı Jeannot Ahussu-Kuadiosına yaptığı yazılı açıklamada, "adli soruşturma açılıncaya kadar, bay Laurent Gbagbo ve bazı arkadaşları ev gözaltısında tutulacaklar" ifadesini kullandı.
4
Ahussu-Kuadiosına, Gbagbo'nun arkadaşlarının "kimler" olduğu ve Gbagbo'yla birlikte "nerede" gözaltında bulunucakları konusunda ise bilgi vermedi. Fildişi Kıyısı'nın gözaltına alınan devrik devlet başkanı Laurent Gbagbo'nun, hala Abidjan'daki Golf adlı otelde bulunduğu belirtiliyor.

5
Fransız ordusunun desteğiyle direndiği sığınağından pijamalarıyla çıkartılarak tutuklanan batı Afrika ülkelerinden Fildişi Sahili'nin yenik lideri Laurent Gbagbo'nun eşi Simone'a tacizde bulunuldu.
6
Ülkedeki iç savaşın galip tarafı Alassane Ouattara'ya bağlı askerler, Abidjan kenti dışındaki otele götürdükleri Gbagbo ve eşi Simone'a kameralar önünde taciz etti, kadının elbisesinin askılarını indirerek hatıra pozu verdiler.
7
Eşinin yanında, bitkin ve dağınık bir halde yerlerde sürüklenen kadının bu görüntüleri, uluslararası ajanslar tarafından dünya medyasına servis edildi.
8
Simone Gbagbo, son 10 yıllık iktidarları döneminde en çok konuşulan isimlerin başında geliyor. Halk arasında adı korkuyla anılan first lady hakkında, 'gücünü cadılardan aldığı' yönünde efsaneler de dolaşıyor.
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18

YORUMLAR
500

Son Dakika First Lady'ye Asker Tacizi - Son Dakika


Advertisement