Forbes Açıkladı! İşte ABD'nin Paraya Para Demeyen Ünlüleri - Son Dakika

Forbes Açıkladı! İşte ABD'nin Paraya Para Demeyen Ünlüleri

20.12.2018 15:15

Forbes, ABD'nin en çok kazanan ünlülerini açıkladı. Indiana Jones serilerinin yaratıcısı Amerikalı film yapımcısı, yönetmen ve yazar George Lucas listenin ilk sırasında yer aldı. 21 yaşındaki Kylie Jenner kurduğu kozmetik firmasından kazandığı yüklü gelirle bu yıl listeye adını sokmayı başardı. Sporculardan şarkıcılara, yönetmenlerden yazarlara farklı isimlerin yer aldığı listede bakın kimler var..

1
George Lucas, 5.4 milyar dolar
George Lucas, 5.4 milyar dolar
Tam adı George Walton Lucas Jr olan Amerikalı film yapımcısı, yönetmen ve yazar. Yıldız Savaşları ve Indiana Jones gibi efsanevi film serilerini izleyiciye kazandırdı. Ayrıca

Lucas, Steven Spielberg gibi dünyanın yaşayan en büyük yönetmenlerinden kabul ediliyor.

2
3
Steven Spielberg, 3.7 milyar dolar
Steven Spielberg, 3.7 milyar dolar
Amerikalı sinema yönetmeni, yapımcı ve senarist olan Steven Allan Spielberg'in ortaya koyduğu filmler gişede büyük başarılara imza attı ve tüm zamanların en çok hâsılat yapan yapımları oldu. Premiere Dergisine göre, Spielberg film endüstrisindeki en güçlü ve en etkili kişi.
4
Oprah Winfrey, 2.8 milyar dolar
Oprah Winfrey, 2.8 milyar dolar
ABD televizyonlarında en çok izlenen talk show programı ve kendi adıyla anılan The Oprah Winfrey Show'un sunucusu olan Oprah Gail Winfrey, 29 Ocak 1954 tarihinde ABD'nin Mississippi eyaletindeki Kosciusko kasabasında dünyaya geldi.
5
Michael Jordan, 1.7 milyar dolar
Michael Jordan, 1.7 milyar dolar
Jordan, emekli Amerikalı profesyonel basketbolcu ve aktif iş adamı. Tam adı Michael Jeffrey Jordan olan eski sporcu, NBA'in resmi sitesinde "Oy birliğiyle, Michael Jordan tüm zamanların en büyük basketbolcusudur." ibaresi bulunuyor.
6
Kylie Jenner, 900 milyon dolar
Kylie Jenner, 900 milyon dolar
Sık sık gündeme gelen Kylie Kristen Jenner, model ve televizyon dünyasında popüler bir isim. TV kanalında yayınlanan ''Keeping Up with the Kardashians'' aile reality şovunda yer alıyor. Güzel model, Kim Kardashian'ın üvey kardeşi ve Kendall Jenner'in da küçük kardeşidir.
7
Jay-Z, 900 milyon dolar
Jay-Z, 900 milyon dolar
Gerçek adı Shawn Corey Carter, Amerikalı hip hop müzisyeni ve iş adamıdır. Def Jam Recordings şirketinin eski, Roc-A-Fella Records'un şimdiki CEO'su ve ayrıca, The 40/40 Club ve New Jersey Nets şirketlerinin kurucuları arasında yer alıyor.
8
David Copperfield, 875 milyon dolar
David Copperfield, 875 milyon dolar
Dünyayı kasıp kavuran David Copperfield, Emmy Ödüllü bir Amerikalı illüzyonist. Forbes tarafından tarihin ticari anlamda en başarılı sihirbazı olarak görülüyor.
9
P. Diddy, 825 milyon dolar
P. Diddy, 825 milyon dolar
Puff Daddy, P. Diddy, Sean John, Puff ve Puffy gibi isimlerini kullanan Sean John Combs, Amerikalı prodüktör, rapçi, plak şirketi yöneticisi ve girişimci. Forbes Dergisine kendisini 2012 yılının en zengin rapçisi seçmişti.
10
Tiger Woods, 800 milyon dolar
Tiger Woods, 800 milyon dolar
Tüm zamanların en başarılı golfçüsü olan Eldrick Tont yani "Tiger" Woods, dünya birincisi olarak, saniyede 148 $ kazanıyor. 1997 Masters Turnuvası'nı 12 vuruş farkla kazanarak rekor kıran sporcu, bu turnuvayı kazanan ilk siyahi golfçü olarak adını altın harflerle kazıttı.
11
James Patterson, 800 milyon dolar
James Patterson, 800 milyon dolar
James Brendan Patterson, genellikle Amerikalı psikolog Alex Cross hakkındaki eserleri ile tanınan gerilim romanlarının ünlü yazarıdır.

Son Dakika Forbes Açıkladı! İşte ABD'nin Paraya Para Demeyen Ünlüleri - Son Dakika


YORUMLAR (1)

Diğer Galeriler

Kızını yatak odasında sevgilisiyle basan baba, gördüğü manzara karşısında öfke krizi geçirdi "Yeni tanıdığın biriyle cinsel ilişki yaşar mısın?" sorusuna eski yengeden takdir gören yanıt 85 milyon yaşında! Dünyanın kayıp 8. kıtası Zelandiya'nın şekli gün yüzüne çıktı Dudağına ereksiyon kremi süren fenomenin son hali şaşırttı Müstehcen sahneleri yetişkin film sitelerine sızan dizi Bridgerton izlenme rekoru kırdı