Ford Tourneo Custom, VIP Kavramını Değiştirdi - Son Dakika

Ford Tourneo Custom, VIP Kavramını Değiştirdi

01.11.2014 11:26

Ford'un VIP minibüs kategorisine giren Tourneo Custom'ın detaylı incelemesini haberimizde bulabilirsiniz..

1
Ticari araç segmentinde ciddi tecrübesi olan FORD'un VIP minibüs kulvarına yeni bir soluk getiren aracı Tourneo Custom'ı Haberler.Com okurları için test ettik. İşte notlarımız

2
Minibüsler içinde aslında hep var olan Ford markası VIP minübüs segmentine geçirdiği makyaj operasyonu ile ciddi bir giriş yapmış.

3
Tourneo Custom'da Ford'un binek modellerinden bildiğimiz kinetik tasarım felsefesini yansıtan farlar tercih edilmiş. Geniş havalandırma ızgarası roket yuvası şeklindeki sis farları ile güzel bir uyum oluşturmuş.

4
Arka kısma doğru yüklesen omuz çizgisi ve daralan percereler sportif ruhu gözler önüne sererken her iki taraftan da sürgülü kapıların açılması özellikle şehir içinde mükemmel bir konfor sunuyor.

5
6 gen camın estetik şıklığı, stop grubunun ince zarafeti ve plaka üstündeki geri görüş kamerasının modernliği Tourneo'da başarılı bir arka bölümü oluşturmuş.

6
Arka tampondaki park sensörleri ciddi bir kolaylık sunarken dik açılan bagaj kapağı şehir içinde yükleme ve indirme için ciddi zorluk yaşatabilir.

7
İç mekânda güncel nesil binek versiyonları andıran bir kokpit bizleri karşılıyor. Özellikle direksiyon 4 kollu Focus'un direksiyonuyla aynı.

8
Ford'un güncel ve modern malzemelerinin tercih edildiği kokpitte her parçanın kullanımı oldukça rahat.

9
Özellikle direksiyon yanında konumlandırılan vites kolu hızlı ve pratik manevralar için oldukça başarılı.

10
Açık renk döşemler araca ekstra bir ferahlık katarken her koltuğun modüler oluşu ve pratik bir şekilde konum değiştirmesi kullanışlı bir formu kullanıcılarına sunuyor.

11
Arkadaki yolcular için Tavanda yer alan özel havalandırma mazgalları, sıcaklık ayarı ve hız ayarı ile Tourneo'nun her yolcusuna verdiği değeri ve özenin en bariz göstergesi

12
Geri görüş kamerasından gelen görüntülerin dikiz aynasında modern bir şekilde verilmesi ve gidilecek güzergahın yeşil, sarı ve kırmızı renklerle yer yön değiştirilerek gösterilmesi sıkışık trafikteki dönüşlerde ciddi yardımcı oluyor.

13
Tourneo Custom gücünü 2.2 litre Duratorq dizel motordan alıyor. Bu motor 3500 d/d'da 155 PS güç ve 1600 d/d'da 385 Nm tork değeri elde ediyor.

14
6 ileri manuel şanzıman ile kombine edilmiş bu ünite 157 Km/s'lik maksimum hız değeri sağlamakta.

15
Tourneo custom 8 + 1Trend donanım paketinde 73.160 tl den satılırken test aracımız olan Titanium Plus donanım paketinde ise 91.785 tl den nsatılmakta.

16
Fabrika verilerine göre 6.5 litre karma yakıt tüketime sahip. Bu değerler 2085 kg ağırlığındaki Tourneo Custom'a yeterli performansı sağlıyor.

17
Sürüş karakteri olarak ilk kalkışta büyüklüğünü hafif hissettirirken yolculuk esnasında neredeyse binek otomobil performansı sunabiliyor.

18
19
20
21
22
23
24

Son Dakika Ford Tourneo Custom, VIP Kavramını Değiştirdi - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement