Fotoğraflarla: George Michael'ın Hayatı - Son Dakika
BBC

Fotoğraflarla: George Michael'ın Hayatı

53 yaşında hayatını kaybeden George Michael'ın yaşamı ve müzik kariyerine bir bakış.

1
Ünlü şarkıcı George Michael'ın 1984 yılından bir fotoğrafı... George Michael, Wham! grubuyla şöhret kazandı. 1980'li yılların en büyük yıldızlarından sayılan Michael, döneminin en başarılı ve sevilen sanatçılarındandı.
2
George Michael, 1981'de okul arkadaşı Andrew Ridgeley ile birlikte Wham! grubunu kurdu. "Wake Me Up Before You Go-Go", "Freedom", "Careless Whisper", "I'm Your Man" ve "The Edge of Heaven" gibi şarkılar, ikilinin en ünlü parçaları arasında yer alıyor.
3
Michael, 1984'te Careless Whisper şarkısı ile solo kariyerine adım attı. Dünya listelerinde başı çeken hit şarkı, şimdiye kadar onlarca film ve dizide kullanıldı. Fotoğraf, Michael'ın 1985'te düzenlenen dev yardım konseri "Live Aid"deki performansından.
4
Michael (en solda), Live Aid konserinin Wembley Stadium'daki final performansında, yardım konserlerinin fikir babası Harvey Goldsmith (soldan ikinci) ile efsanevi sanatçılar Bono, Paul McCartney, Bob Geldof ve Freddie Mercury ile birarada.
5
Michael'ın kariyeri boyunca döneminin en iyi sanatçılarıyla yaptığı düetler, büyük başarı yakaladı. Sanatçı, Aretha Franklin (fotoğrafta), Elton John, Queen ve Mary J Blige gibi ünlü isimlerle çalıştı. Aretha Franklin'le düeti 'I Knew You Were Waiting (For Me)', dünya listelerinin başında yer aldı.
6
Wham! grubunun dağılmasından sonra, Michael'ın solo kariyeri büyük başarıya ulaştı. Ünlü şarkıcının "Faith", "Jesus To A Child" ve "Fastlove" gibi hit parçaları birçok ödüle layık görüldü.
7
George Michael'ın hayranları arasında, Prenses Diana da vardı. İkilinin bir dönem yakın dost oldukları biliyor. Prenses Diana'nın 1997'deki ölümünün ardından, Michael cenaze törenine katıldı.
8
1980'ler ile 1990'ların başında yakaladığı başarının yanında, George Michael yaşam tarzı ve görünüşünden dolayı kamuoyundan gelen eleştiriler ve travmayla mücadele etti. Ünlü şarkıcı, 1997'de Los Angeles'ta yaşanan bir olayda, halka açık bir tuvalette, reşit olmayan birisiyle cinsel ilişkiye girdiği için tutuklandı. Michael, olayın ardından eşcinsel olduğunu kamuoyu önünde kabul etti.
9
Uzun süre beraber olduğu sevgilisi Anselmo Feleppa 1993'te beyin kanaması nedeniyle öldükten sonra, George Michael büyük yıkıma uğramıştı. Michael sevgilisinin ölümünden üç yıl sonra fotoğraftaki Kenny Goss ile birlikte olmaya başladı. İkilinin beraberliği 2009'a kadar sürdü.
10
Michael'ın sağlık sorunları son yıllarında ortaya çıkmaya başladı. Zatüre teşhisi konan Michael, 2011'de Avusturya'nın başkenti Viyana'daki bir hastaneye yatarak, bir ay boyunca tedavi gördü.
11
2012'de gerçekleşen Londra Olimpiyatları'nın kapanış konserinde seyircilerin karşısına çıkan George Michael, son olarak 2012'de turneye çıktı. Son albümünü 12 yıl önce çıkaran İngiltere'nin idol sanatçılarından Michael'ın, ölümünden önce son albümü üstünde çalıştığı söyleniyor.

Haber Yayın Tarihi: 20.01.2017 11:19

Son Dakika Fotoğraflarla: George Michael'ın Hayatı - Son Dakika

BBC
YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bir kez gelen bir daha kopamıyor! İğneada'daki longoz ormanı eşsiz güzelliğiyle büyülüyor Bağışıklığı demir gibi yapan yeşil mucize: Arpa çimi Scarlett Johansson arabada cinsel ilişkiye girdiğini itiraf etti! İşte ünlülerin cinsel hayat sırları Libidoyu tavan yaptırıyor! İşte afrodizyak etkili yiyecekler Lise öğrencisi, uyuşturucu almak istediği 4 kişi tarafından cinsel istismara uğrayıp öldürüldü