Fotoğraflarla: Kübalılar, Fidel Castro İçin Yas Tutuyor - Son Dakika
BBC

Fotoğraflarla: Kübalılar, Fidel Castro İçin Yas Tutuyor

Küba, 90 yaşında hayatını kaybeden, ülkenin Eski Devlet Başkanı ve Komünist devrimin lideri Fidel Castro için 9 gün yasta.

1
Kübalılar, Cuma günü hayatını kaybeden 90 yaşındaki Küba Eski Devlet Başkanı ve Komünist devrimin lideri Fidel Castro için yas tutuyor.
2
Ülkede bayraklar yarıya indirilirken, 20. yüzyıla damgasını vuran liderin ölümünün ardından 9 gün yas ilan edildi.
3
Küba Devrimi'nin liderinin ölümünün ardından, sokaklarda matem havası baskındı. Gazeteler, sayfalarına Castro'nun yaşam hikayesini taşıdı.
4
Castro'nun ölümünün ardından Havana'da biraraya gelen öğrencilerden biri. Birçok kişi için Castro Küba, Küba Castro demek.
5
Havana'daki anmalardan birinde öğrenciler, Castro'nun fotoğraflarının yanına karanfil bırakıyor ve mumlar yakıyor.
6
Küba'da yaşlı bir çift, birbirlerinin elinden tutarak, televizyonda hayatını kaybeden Fidel Castro'nun hayatını izliyor.
7
Havana'da bir berber, dükkanının duvarlarına Castro'nun fotoğraflarını asmış, çalışmaya devam ediyor.
8
ABD'nin Miami şehrindeki Kübalı muhalifler, Küçük Havana'nın meydanında toplanarak Fidel Castro'nun ölümünü kutluyor. ABD'nin seçilmiş başkanı Donald Trump, ölümünden saatler sonra Komünist devrimin lideri için "Zalim diktatör" açıklamasını yaptı.
9
Miami'de Kübalı bir kadın, Castro'nun ölümünün ardından yapılan kutlamalarda tavasına vuruyor. Birçok Kübalı, liderin yaşamını yitirdiği Cumartesi günü ellerinde bayraklarla sokaklara indi.
10
Kübalılar, Fidel Castro'nun yakılan naaşının külleri Santiago de Cuba'ya getirilene kadar Havana'daki Jose Marti anıtı önünde lidere saygısını ve bağlılığını sunabilecek. Castro'nun cenazesi 4 Aralık'ta gerçekleştirilecek.

BBC
YORUMLAR

Diğer Galeriler

'İç çamaşırsız sahaya çıkıyorum' diyen güzel sporcu: 18 yaşıma kadar bebek maması yedim Kennedy suikastını bilen büyük kahinin tüyler ürperten 2020 kehaneti ortaya çıktı Doğum için hastaneye gitti! Saatler sonra tüm ülkeyi yasa boğan haber geldi İrem banyosundan paylaştı: Bikini, mayo astığım yere maske astım Görüntüsü değişince tüm kapılar kapandı! Oyuncu Ümit Erdim'in verdiği 60 kilo iş hayatına mani oldu