Fotoğraflarla: Londra'da Binlerce Kişi Donald Trump'a Karşı Yürüdü - Son Dakika
BBC

Fotoğraflarla: Londra'da Binlerce Kişi Donald Trump'a Karşı Yürüdü

04.02.2017 18:48

İngiltere'nin başkenti Londra'da toplanan binlerce kişi ABD Büyükelçiliği'nden Başbakanlık binasına yürüyerek Donald Trump'ın seyahat yasağını, Meksika duvarını ve İngiltere'yi ziyaret planını protesto etti.

1
Londra’da binlerce kişi, Donald Trump’ın seyahat yasaklarını protesto etti.
2
Stop the War Coalition (Savaşı Durdurun İttifakı) ve Stand Up to Racism (Irkçılığa Karşı Ayağa Kalk) gibi örgütlerin de çağrıcıları arasında bulunduğu eylemde insanlar “Duvara hayır, yasağa hayır” sloganlarıyla ABD Büyükelçiliği önünden Başbakanlık binasına yürüdü.
3
Eylemciler seyahat yasağının yanı sıra Donald Trump’ı İngiltere’ye davet edilmesini de protesto etti. İngiltere Başbakanı Theresa May, geçen haftaki Washington ziyaretinde Donald Trump’ın İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in davetini kabul etmesinden memnuniyet duyduğunu söylemişti. Fakat eylemciler, Trump’ın İngiltere’ye gelmesini istemiyor. Ziyaretin iptal edilmesi için başlatılan imza kampanyasına iki milyona yakın kişi katılmıştı.
4
Müslüman örgütlerinin de katıldığı eylemde “Müslümanları hedef göstermeye son”, “Trump’a hayır, savaşa hayır” pankartları taşıyan kitle “Theresa May sana yazıklar olsun” sloganlarıyla da İngiltere Başbakanı’na tepki gösterdi.
5
Theresa May’in seyahat yasağını açık bir şekilde eleştirmemesi, İngiltere’de tepki toplamıştı. Eylemciler "Trump'ın Müslüman yasağını durdurun" pankartı taşıdı.
6
Bir eylemcinin elinde "Duvarlar değil köprüler" pankartı vardı.
7
Yağmura rağmen gerçekleşen eylemde bir başka eylemci ise "Sessiz kalmak rıza göstermektir" pankartı taşıdı.

Son Dakika Fotoğraflarla: Londra'da Binlerce Kişi Donald Trump'a Karşı Yürüdü - Son Dakika

BBC
YORUMLAR

Diğer Galeriler

İtalya'nın yasaklı cinsel ilişki adası, karanlık tarihi ile ürkütüyor Küçük kıza cinsel istismarda bulunup öldüren caniyi halk maket bıçağı ile delik deşik etti Sauna keyfi yapan 42 yaşındaki şarkıcı kağıt kadar ince bikinisiyle poz verdi Çıplak poz veren ünlü sporcu Paige VanZant hırsızlık kurbanı oldu! Video ile verdiği tavsiye şaşırttı Gözlerini gökyüzünden alamadılar! Şehir halkı telefon ellerinde dakikalarca bu halde kaldı