Son Dakika Haberleri: Fotoğraflarla: Myanmar'dan Kaçan Arakanlı Müslümanlar
BBC

Fotoğraflarla: Myanmar'dan Kaçan Arakanlı Müslümanlar

3 yıl önce

Myanmar'daki şiddetten kaçan Arakanlı Müslümanlar, Cox's Bazar'daki Kutupalong mülteci kampına gitmeye çalışıyor.

1
Binlerce Arakanlı Müslüman Bangladeş ve Myanmar sınırında sıkışıp kaldı. Arakanlı bu kadın 3 gündür Ghundum sınırından Bangladeş'e geçmeyi bekliyor.
2
Arakanlı Müslümanlar, Naf nehrini geçtikten hemen sonra Bangladeş askerleri tarafından sınırda durduruldu. Çoğu Myanmar tarafına geri gönderildi.
3
Bu fotoğraftaki kadın ve çocukların hepsi Myanmar'ın Maunglew bölgesine bağlı Kuanchipong köyünden Bangladeş sınırına kaçtı. Köylerininin Myanmar askerleri tarafından ateşe verildiğini anlatıyorlar.
4
Bu kız çocuğu da annesiyle birlikte kaçmak zorunda kaldı. Şu ana kadar 18 binden fazla kişi Bangladeş'e geçmeyi başardı. Ancak binlercesi de sınır da bu kız çocuğu ve annesi gibi bekliyor.
5
Ramiza Begam... Elinde kalan tek şeyin içi boş bir kap olduğunu söylüyor.
6
86 yaşındaki Hüseyin Ahmed ilk kez Bangladeş'e geldi. Tel örgüleri geçip çok uzun bir yolu yürüdükten sonra Cox's Bazar yakınlarındaki Kutupalong mülteci kampına ulaştı.
7
Kutupalong kampındaki bu ağacın altında 100'den fazla Arakanlı Müslüman yaşıyor. Bazıları yiyecek bekliyor, bazıları da akrabalarının buraya ulaşabilmesini...
8
3 yaşındaki Ümmü Habibe... Annesi şiddetin travmasından uzak tutmak için makyaj yapıp onu eğlendirmeye çalışıyor. Mülteci kampındakilerin çoğu kadın ve çocuk.
9
Arakanlı Müslümanların çoğu yoğun yağmur altında sınırı geçmeye çalıştı. Islanan kıyafetlerini böyle kurutuyorlar.BBC
Haber Yayın Tarihi: 31.08.2017 11:18 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Dünyayı ikiye bölen tartışma! Yıkayarak mı, silerek mi temizlenmeli? Kuzey Yıldızı İlk Aşk'ın mavi gözlü hırçın güzeli bakın kaç yaşında! Nefes alamıyor diye soluğu hastanede aldı! Burnundan çıkan şey doktorları bile şoke etti Sivas'ta şaşkına çeviren görüntü! Gören 'Çin Seddi gibi' diyor MasterChef'in yakışıklı İtalyan şefi Danilo Zanna'nın eşi Türk çıktı!