Fotoğraflarla: Sırbistan'da Mahsur Kalan Mülteciler - Son Dakika
BBC

Fotoğraflarla: Sırbistan'da Mahsur Kalan Mülteciler

Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da terkedilmiş bir binaya sığınan Suriye, Irak ve Afganistan'dan gelen mülteciler zor koşullarda yaşıyorlar.

1
Yaklaşık bin kadar mülteci Sırbistan'dan Macaristan'a geçmeyi beklerken terkedilmiş bir binada zor koşullarda yaşıyor.
2
Sırbistan'a yerleşmek istemeyen mülteciler, hükümetin ısıtmalı bir sığınak ve yemek sağladığı ancak oldukça kalabalık olan mülteci merkezlerinde kalmayı reddediyorlar.
3
Sırbistan hükümetiyse yakın zamanda yardım kuruluşlarına mülteci kamplarında ve merkezlerinde kalmayı reddeden mültecilere yardım yapmalarını engelledi.
4
En basit insani ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan mülteciler yaktıkları ateşle ve battaniyelerle ısınmaya çalışıyorlar.
5
Günde ancak 10 ila 30 mülteciyi ülkeye sokan Macaristan, Mart'ta Sırbistan'la arasındaki sınır kapılarını kapatmıştı.
6
Macaristan hükümeti mülteci krizi sonrası sınırlarına ısı ve hareket sensörlü yeni tel örgüler döşedi.
7
Özel merkezlerde kalmayı reddeden mülteciler parmak izlerinin alınmasından ve bu yüzden Batı Avrupa'ya geçememekten korkuyor.
8
Mülteciler soğuktan ve yağmurdan kaçmak için terkedilmiş bir binaya sığındılar.
9
Sırbistan'da mahsur kalan mültecilerin çoğunun dokuz aya kadar bu durumda yaşamaları gerekebilir çünkü çocuklu ailelerin başvurularına öncelik tanınıyor.
10
Sırbistan hükümeti, mültecilere yapılan yardımları kestirerek mülteci merkezlerine gelmelerini sağlamaya çalışıyor, ancak sürekli kalabalıklaşan kamplara ve merkezlere dönmek çözüm getirecek gibi gözükmüyor.

Haber Yayın Tarihi: 20.01.2017 11:16

Son Dakika Fotoğraflarla: Sırbistan'da Mahsur Kalan Mülteciler - Son Dakika

BBC
YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bir kez gelen bir daha kopamıyor! İğneada'daki longoz ormanı eşsiz güzelliğiyle büyülüyor Bağışıklığı demir gibi yapan yeşil mucize: Arpa çimi Scarlett Johansson arabada cinsel ilişkiye girdiğini itiraf etti! İşte ünlülerin cinsel hayat sırları Libidoyu tavan yaptırıyor! İşte afrodizyak etkili yiyecekler Lise öğrencisi, uyuşturucu almak istediği 4 kişi tarafından cinsel istismara uğrayıp öldürüldü