Fotoğraflarla: Trump Karşıtları Birbirinden Farklı Dövizlerle Sokağa Çıktı - Son Dakika
BBC

Fotoğraflarla: Trump Karşıtları Birbirinden Farklı Dövizlerle Sokağa Çıktı

ABD'nin yeni başkanı Donald Trump'ın 7 ülke vatandaşlarına vize sınırlaması getirmesi sonrası başlayan protestolar Birleşik Krallık şehirlerine yayıldı.

1
İngiltere'nin Bristol kentinde gerçekleştirilen protestoda taşınan bir döviz, "Bu, diğeri değil" yazısı ile İngiltere Başbakanı Theresa May'in ABD Başkanı Donald Trump ile elele tutuşmasını eleştiriyor.
2
Yine Bristol kentindeki protestodaki bu dövizde de "Trump'a Hayır" yazısı içine ABD Başkanı Trump'ın bir resmi çizilmiş.
3
Londra'daki protestoda fotoğraflanan bu döviz, Donald Trump'ı Hitler ile özdeşleştiriyor. Dövizdeki yazının tercümesi ise, "Donald, sen ve ırkçı görüşlerin burada hoş karşılanmıyorsun" şeklinde. Onun hemen yanında ise, "Bir Trump yerine 10 bin mülteci gelsin" diyor.
4
Londra'daki protestoya katılan bir başka gösterici de "Buradayım çünkü, Başkan Trump aşırı tehlikeli ve hoş olmayan biri" dövizi taşıyor.
5
Yine Londra'daki protestodan bu döviz, İngiltere kralı Edward ve eşi ile Nazilerin lideri Hitler'in 2. Dünya Savaşı patlak vermeden önceki buluşmasını gösteriyor.
6
Galler'in başkenti Cardiff kentindeki protestoya katılan bir kız, elinde "Trump'ı hemen yasaklayın" dövizi taşıyor.
7
Cardiff kentindeki gösteriye katılan bir diğer protestocu ise "Siyahların yaşamı değerlidir" hareketinden yola çıkarak yaptığı "Müslüman yaşamları değerlidir" dövizini taşıyor.
8
Bristol kentindeki protestodaki bu dövizde ise "Irkçılığa hayır, Trump'a hayır" yazısı yer alıyor.

Haber Yayın Tarihi: 31.01.2017 05:33

Son Dakika Fotoğraflarla: Trump Karşıtları Birbirinden Farklı Dövizlerle Sokağa Çıktı - Son Dakika

BBC
YORUMLAR

Diğer Galeriler

Kylie Jenner, eski halini paylaşan Kim Kardashian'a tepki gösterdi: Hemen sil bunu Defne Samyeli bikinisinin üzerine giydiği file elbisesiyle büyülüyor Tüm dünyayı ilgilendiren keşif! Suudi Arabistan'da 120 bin yıllık ayak izi bulundu Fazla parmakları olduğu için sokağa atılan kedi internette fenomen oldu +18 uygulamaya üye olan rugby oyuncusunun katılma sebebi oldukça ilginç: Her şey spor yapmak için