Son Dakika Haberleri: Fotoğraftaki Delikanlı, Şimdilerde Türkiye'nin Hayran Olduğu Oyuncu

Fotoğraftaki Delikanlı, Şimdilerde Türkiye'nin Hayran Olduğu Oyuncu

3 yıl önce

Ünlü oyuncuyu hatırlıyor gibi olan var mıydı? Sizi daha fazla meraklandırmayalım. Fotoğraftaki isim: Oktay Kaynarca!

1
İlk kez Ege Tiyatrosu'nda Turgut Özak'ın "Duvarıların Ötesi" adlı oyunda yer aldı. Ardından da birkaç çocuk oyununda yer alan Oktay Kaynarca, 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü'nü bitirdikten sonra 1990 ile 1997 yılları arasında çeşitli kanallarda yarışma ve eğlence programı sunuculuğu yaptı.

2
Babası Malatyalı, annesi ise Elazığlı olan Oktay Kaynarca, 27 Ocak 1965'te Malatya'da doğdu.

3
Genç yaşta anne ve babası Almanya'da çalıştıkları için Üsküdar'da anneannesinin yanında büyüdü.

4
Mezun olduktan sonra 1991 yılında Tiyatro Stüdyosu'nda "Kan Kardeşleri" adlı müzikalde Zuhal Olcay, Haluk Bilginer, Derya Alabora ve Ahmet Levendoğlu gibi oyuncular ile rol aldı. 1993 ve 1994 yılında sahnelenen "Derin Bir Soluk Al" adlı adlı oyun ile Avni Dilligil En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü kazandı.

5
İlk profesyonel oyunu Ali Atik ve Ayşegül Atik ile birlikte yer aldığı bir çocuk oyunu oldu.

6
Ortaokulda bir sene kalan oyuncu, liseyi de altı senede bitirdi.

7
Üsküdar Lisesi'nde başlayıp, en son Hopa Lisesi'nden mezun oldu. Fiat fabrikasında elektrik işçisi olarak çalıştığı sırada, Konservatuvar sınavlarına girdi.

8
9
Konservatuvar zamanında TRT'de birkaç dizide yer aldı.

10
11Haber Yayın Tarihi: 18.08.2017 03:21 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Rus Barbie olarak ünlenmişti! Siz ona bir de şimdi bakın Game of Thrones'un Khaleesi'si Emilia Clarke'dan olay sevişme sahnesi itirafı: Babama izletmedim! +18 sahneleriyle tepki çeken Sibel Kekilli beyazperdede! Yeni projesini Instagram ele verdi Çorum'da ürküten keşif! Yol çalışmasında 2 bin yıllık insan iskeleti bulundu Türkan Şoray'ın kızı Yağmur Ünal'a bakın! Güzelliğiyle annesini aratmıyor