Fransa Cumhurbaşkanı Hollande Yurtdışında da Sevilmiyor - Son Dakika

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande Yurtdışında da Sevilmiyor

03.01.2014 11:07

Hollande Fransa'da ve yurtdışında en az sevilen cumhurbaşkanı oldu.

1
Kasım ayında yapılan bir kamuoyu yoklaması, François Hollande'ın Beşinci Cumhuriyet boyunca Fransa'nın en az sevilen cumhurbaşkanı olduğunu ortaya koymuştu.
2
Ancak ülke içindeki bu durumun, ülke dışına da bu derece yansıdığını kimse tahmin edemiyordu.
3
Gerçek, Hollanda'da yayım yapan Volkskrant gazetesinin bir dizi fotoğrafı yayımlamasıyla ortaya çıktı.
4
Gazetenin yayımladığı ve Hollande'ın İran'dan Danimarka'ya birçok liderin elini sıkmak için uğraştığı ancak karşılığını alamadığı fotoğraflar görenlere, "Bu nasıl cumhurbaşkanı." dedirtiyor.
5
Öyle ki, Güney Afrika'nın eski lideri Nelson Mandela'nın cenazesinde ABD Başkanı Obama ile selfie'fotoğraflar çeken Danimarka Başbakanı Helle Thorning-Schmidt, Hollande'a karşı daha mesafeli yaklaşıyor.
6
Aslında bu karelerin her birinin devamında, Hollande ile karşısındaki lider tokalaşıyor. Fakat bir anlık o tereddütü bir araya getirince, bu ilginç görüntüler ortaya çıkıyor.
7
Fransız halkı, Mayıs 2012'de yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Nicolas Sarkozy'ye karşı zafer kazanarak cumhurbaşkanı olan François Hollande'a karşı büyük umutlar besliyordu.
8
17 yıl boyunca sağ iktidarlar gören ülkede tekrar sosyalistlerin iktidara geçmesi, özellikle sol kesimde büyük beklentiler yaratmıştı.
9
Ancak Hollande'ın cumhurbaşkanlığı günleri, ekonomik krizin yarattığı zorluklar ve ağır vergi kesintileriyle birleşince büyük bir hoşnutsuzluğa dönüştü.
10
İşte Fransa Cumhurbaşkanı Hollande'nin birçok liderle elini sıkmak için girştiği mücadelelerden kareler...
11
12

Son Dakika Fransa Cumhurbaşkanı Hollande Yurtdışında da Sevilmiyor - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

İçine şeytan kaçtı diye medyuma götürdüğü kızı tarafından parçalara ayrıldı Poz uğruna kayalıklara tırmanan model dengesini kaybedince suya düştü İtalya'nın bir köyünde 9 TL'ye ev sahibi olunuyor! Almak için tek bir şart var Dünyanın en büyük elmacık kemiklerine sahip olmak isteyen model her gün kendine dolgu yapıyor Fahriye'nin dönüşü muhteşem oldu! Eskisinden daha fit