Fransa'da Sahile Vuran Dev Balina Görenleri Korkuttu - Son Dakika

Fransa'da Sahile Vuran Dev Balina Görenleri Korkuttu

05.10.2013 17:15

Fransa'nın Les Sables d'Olonne sahiline vuran 18 metrelik dev balina görenleri korkuttu.

1
Fransa'nın Les Sables d'Olonne sahilinde, sabah saatlerinde kıyıya vuran 18 metrelik dev balina görenleri korkuttu.
2
Fransızlar, Batı Fransa sahiline vuran yaratığı görüntülemek için kıyıya akın ederken canlının türü daha sonra ortaya çıktı.
3
İşte dev balinanın görüntüleri...
4
5
6
7
Balıkçıların ağına başka bir ilginç balık daha takıldı. Görüntüsü ne kadar küçük olsada bu canlı aslında birçok tehlikeye neden olabiliyor.
8
Boyu sadece 3 ile 4 santimetre arasında değişen "Cymothoa exigua" adlı parazit, ağına takıldığı balıkçıların mesleğini bırakmasına neden olacak kadar korkunç bir canlı.
9
Kendisini yem zannederek yutan balıkların diline yapışan parazit, zamanla kanını emdiği dilin çürümesine neden oluyor.
10
Ardından, giderek büyüyen parazit kıskaçlarını yayarak genişliyor ve dilin geri kalan kısmındaki kas yapısıyla bütünleşiyor.
11
Bu aşamadan sonra balık, dili haline gelen paraziti yönlendirebiliyor. Bu şekilde, balık iki ağızlı bir canlı haline dönüşüyor.
12
Biyologlar parazitin balıklar dışında hangi canlılara yerleştiği konusunda bir bilgiye de sahip değil.
13
Bilim dünyası, günümüzde balıkçıların kabusu olan parazitin yayılma alanı ve insan sağlığı üzerinde ne gibi olumsuzluklar oluşturabileceği sorularına yanıt arıyor ancak bu konuda hala başarılı olmuş değiller.
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Son Dakika Fransa'da Sahile Vuran Dev Balina Görenleri Korkuttu - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Canlı yayında iğrenç anlar! Ünlü model, bebeğinin plasentasını yedi Hangi kelime yürekteki yangını söndürür! Acılı anne 5 yaşındaki kızına yapılanı öğrenince aklını kaybetti Kaçak maymun besleyen sosyal medya fenomeni Meriç İzgi'nin 5 yıl hapsi istendi Adriana Lima'dan gizemli paylaşım! Yeni aşka yelken açtığını böyle duyurdu Denizde idam ettirilen Şeyhülislam'ın mezarı şaşkına çevirdi! Yarısı binanın altında diğer yarısı dışarda