Son Dakika Haberleri: Fransa'da Sahile Vuran Dev Balina Görenleri Korkuttu

Fransa'da Sahile Vuran Dev Balina Görenleri Korkuttu

7 yıl önce

Fransa'nın Les Sables d'Olonne sahiline vuran 18 metrelik dev balina görenleri korkuttu.

1
Fransa'nın Les Sables d'Olonne sahilinde, sabah saatlerinde kıyıya vuran 18 metrelik dev balina görenleri korkuttu.
2
Fransızlar, Batı Fransa sahiline vuran yaratığı görüntülemek için kıyıya akın ederken canlının türü daha sonra ortaya çıktı.
3
İşte dev balinanın görüntüleri...
4
5
6
7
Balıkçıların ağına başka bir ilginç balık daha takıldı. Görüntüsü ne kadar küçük olsada bu canlı aslında birçok tehlikeye neden olabiliyor.
8
Boyu sadece 3 ile 4 santimetre arasında değişen "Cymothoa exigua" adlı parazit, ağına takıldığı balıkçıların mesleğini bırakmasına neden olacak kadar korkunç bir canlı.
9
Kendisini yem zannederek yutan balıkların diline yapışan parazit, zamanla kanını emdiği dilin çürümesine neden oluyor.
10
Ardından, giderek büyüyen parazit kıskaçlarını yayarak genişliyor ve dilin geri kalan kısmındaki kas yapısıyla bütünleşiyor.
11
Bu aşamadan sonra balık, dili haline gelen paraziti yönlendirebiliyor. Bu şekilde, balık iki ağızlı bir canlı haline dönüşüyor.
12
Biyologlar parazitin balıklar dışında hangi canlılara yerleştiği konusunda bir bilgiye de sahip değil.
13
Bilim dünyası, günümüzde balıkçıların kabusu olan parazitin yayılma alanı ve insan sağlığı üzerinde ne gibi olumsuzluklar oluşturabileceği sorularına yanıt arıyor ancak bu konuda hala başarılı olmuş değiller.
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31Haber Yayın Tarihi: 05.10.2013 05:15 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Herkes bilmez! Büyükanıt, totemiyle bakın Fener'i nasıl şampiyon yaptı 83'lük İngiliz'in, emeklilik oyunu! Türkiye'de gününü gün ederken ülkesini dolandırdı Canlı yayında skandal! 74'lük kocasını, 60 yaşındaki adamla duşta aldattı Kuruluş Osman'ın Ayşe Hatun'u Açelya Özcan, yatak pozuyla nefes kesti! Hükümet için çalışıyordu, çıplak fotoğrafları ortaya çıkınca hayatı tepetaklak oldu