Son Dakika Haberleri: Fransa Eşcinsellere Geçit Vermedi

Fransa Eşcinsellere Geçit Vermedi

7 yıl önce

1
Fransa'nın başkenti Paris'te, eşcinsellerin evlenmesi ve evlatlık edinmesi ile ilgili yasa tasarısına karşı çıkan binlerce kişi, protesto gösterisi yaptı.
2
Protesto gösterisine ana muhalefet partisi Halk Hareketi Birliği (UMP) ile muhafazakar ve sağ eğilimli sivil toplum örgütleri destek verdi.
3
Champs-Elysees Bulvarı'nı Özgürlük Anıtı'ndan Concorde Meydanı'na kadar trafiğe kapatan göstericiler, Cumhurbaşkanlığı Sarayı Elysee'ye yürümek istedi.
4
Çevrede geniş güvenlik önlemi alan çevik kuvvet ve jandarma ekipleri, barikat kurarak göstericilerin yürüyüşüne izin vermedi.
5
Gösteriye katılanlar, Cumhurbaşkanı François Hollande'dan, Meclis Genel Kurulunda uzun bir müzakere maratonunun ardından 14 Şubat'ta kabul edilen ve 4 Nisan'dan itibaren Senato Genel Kurulunda görüşmeye başlanacak tasarıyı, referanduma götürmesini talep ediyor.
6
Fransa'da Katolik kilisesi yönetimi de yaptığı açıklamalarda, ''aile kurumunu tahrip edeceği ve ahlaki değerlere aykırı bulduğu'' gerekçesiyle yasa tasarısı aleyhinde görüş bildirmiş ve seçmenleri parlamento üzerinde baskı yapmaya davet etmişti.
7
Eşcinsellere evlilik ve ve evlat edinme hakkı, Hollande'ın seçim kampanyasının önemli maddelerinden birisini oluşturuyordu.
8Haber Yayın Tarihi: 25.03.2013 10:21 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Dünyayı ikiye bölen tartışma! Yıkayarak mı, silerek mi temizlenmeli? Kuzey Yıldızı İlk Aşk'ın mavi gözlü hırçın güzeli bakın kaç yaşında! Nefes alamıyor diye soluğu hastanede aldı! Burnundan çıkan şey doktorları bile şoke etti Sivas'ta şaşkına çeviren görüntü! Gören 'Çin Seddi gibi' diyor MasterChef'in yakışıklı İtalyan şefi Danilo Zanna'nın eşi Türk çıktı!