Fuhuş ticareti ve şantajdan suçlu bulundu! Amerikalı şarkıcı R Kelly'ye ömür boyu hapis yolu göründü - Son Dakika

Fuhuş ticareti ve şantajdan suçlu bulundu! Amerikalı şarkıcı R Kelly'ye ömür boyu hapis yolu göründü

28.09.2021 09:05

Amerikalı şarkıcı R Kelly, konumunu kullanarak 20 yıl boyunca kadınlara ve çocuklara tacizde bulunma dahil bir dizi suçtan suçlu bulundu. Önümüzdeki Mayıs'ta belirlenecek olan cezada, R Kelly'i ömür boyu hapse mahkum edebilir.

1
Dokuzu kadın, ikisi erkek toplam 11 davacı, New York'ta altı hafta süren duruşmalarda R Kelly tarafından gördükleri cinsel taciz ve şiddeti mahkemede ayrıntılarıyla anlattı.
2
İki gün süren kapalı müzakereler sonunda jüri, Kelly'i yöneltilen tüm suçlamalardan suçlu buldu. R Kelly hakkındaki ceza önümüzdeki 4 Mayıs'ta belirlenecek.
3
Amerikalı şarkıcı bu suçlamalarla ömrünün geri kalanını demir parmaklıkların ardında geçirebilir.Tam adı Robert Sylvester Kelly olan şarkıcı, yakın çevresindeki kişilerle, kadınları tuzağa düşürüp, kandırıp veya zorlayarak cinsel istismarda bulunmaktan suçlu bulundu. Bazı mağdurlar istismara uğradıklarında çocuk olduklarını söyledi.
4
Mahkemede bir kadın yazılı ifadesinde Kelly'nin kendisini kaçırıp bir yere kapattığını, uyuşturucu verdiğini ve tecavüz ettiğini anlattı.
5
Kadın, suçlamaları kamuoyuna taşıdığından beri Kelly'nin kendisine yönelik tehditlerde bulunduğu gerekçesiyle şarkıcıdan saklandığını ifade etti.
6
Mahkemede 'Sonja' adıyla anılan kadın "Hayatımı korkusuzca yaşamaya ve iyileşme sürecini başlatmaya hazırım" dedi.

7
Mağdurlardan bazılarını temsil eden avukat Gloria Allred gazetecilere şu açıklamayı yaptı:"47 yıldır avukatlık yapıyorum. Bu süre içinde kadınlara ve çocuklara karşı suç işleyen çok sayıda fuhuş avcısının peşine düştüm. Bütün bunların arasında en kötüsü Kelly'ydi."
8
Savcı Jacquelyn Kasulis, duruşma salonu dışında düzenlenen basın toplantısında mahkeme jürisinin Kelly gibi güçlü erkeklere de mesaj verdiğini söyledi. Kasulis, "Ne kadar uzun sürerse sürsün, hukukun kolu bir gün sizi yakalar" dedi.
9
Kelly, 13 yıl önce Illinois eyaletinde bir başka davada cinsel içerikli çocuk videoları suçlamalarından aklanmıştı.

10
Davada konu olan iddiaların çoğu, 2019 yılında yayınlanan "Surviving R Kelly" adlı belgeselde yer alıyordu. Mağdurlar bazen konserine gelen izleyicilerden seçiliyor veya müzik kariyerine yardımcı olma vaadiyle kandırılarak istismar ağına çekiliyordu. Ama Kelly'nin çevresine girdiklerinde katı kurallara tabi tutuluyorlar ve kuralları çiğnemeleri halinde ağır cezalarla karşılaşıyorlardı.

11
Kelly'nin ekibi bu kurallar için 'Rob'un kuralları' diyordu. Fuhuş ticaretinin yanı sıra Kelly, genelde organize suç örgütlerine yöneltilen şantaj suçundan da suçlu bulundu.
12
Mahkemede savcılar, Kelly'nin menajerlerinin, güvenlik görevlilerinin ve çevresindeki diğer kişilerin suç ağına nasıl yardımcı olduklarını da anlattı. Mahkemede ayrıca, Kelly'nin henüz reşit olmayan şarkıcı Aaliyah'yla evlenebilmek için belgelerde sahtecilik yaptığı da ifade edildi.

13
Aaliyah, 15 yaşında Kelly ile evlendikten sonra 2001 yılı Ağustos ayında uçak kazasında ölmüştü.Kelly'nin avukatı Deveraux Cannick, 'tutarsızlıklar nedeniyle' müvekkilinin suçlu bulunmayı beklemediğini söyledi.
14
Kelly ayrıca Chicago'da da ayrı bir davada, müstehcen çocuk videoları ve adaleti engelleme suçlarından yargılanıyor. Amerikalı şarkıcı hakkında Illinois ve Minnesota'da da ayrı cinsel taciz suçlamaları var. Kaynak: BBC
15
16
17
18
19

Son Dakika Fuhuş ticareti ve şantajdan suçlu bulundu! Amerikalı şarkıcı R Kelly'ye ömür boyu hapis yolu göründü - Son Dakika Magazin


YORUMLAR
500
Advertisement