G Noktası Nedir? - Son Dakika

G Noktası Nedir?

11.04.2014 18:18

Kadın cinselliğine dair erkeklerin kafasını karıştıran en önemli konulardan bir tanesi de G noktasıdır.

1
Kadın cinselliğine dair erkeklerin kafasını karıştıran en önemli konulardan bir tanesi de G noktasıdır. G noktasının orgazmın anahtarı olan bir bölge olduğu yapılan araştırmalara göre belirlenmiştir.
2
G noktası 1944 yılında Alman Jinekolog Ernst Gragenberg tarafından araştırılmıştır.G noktası kadın vajinası içerisinde bulunan en hassas duyulara sahip olan ve zevk almayı kuvvetlendiren bir bölgedir.
3
Kadınlarda vajinal girişten yaklaşık 3-4 cm içeride, üst duvarda, idrar kanalının hemen komşuluğunda erkekteki prostat bezine benzer şekilde sıvı üreten “skene bezleri” ve kasılma özelliği taşıyan bir alan bulunmaktadır.

4
Cinsel uyarılma sonrasında G noktasında salgı artışı ile birlikte uyarılma gerçekleşmektedir. G noktası klitoris ile birlikte uyarılmayı sağlayan bir doku olarak görülmektedir.

5
G noktasının cinsel ilişki sırasında aralıksız olarak uyarılması ile öncelikle bir idrar hissi oluşur, daha sonrasında uyarılma devam ettiği sürece bu his müthiş bir zevke dönüşmektedir.
6
Ancak halen tıp çevrelerinde varlığı tartışmalı olan G noktası daha çok magazinsel anlamda kendisine oldukça güzel bir yer edinmiştir.

7
Cinsel uyarılma olmaksızın yalnızca G noktasının uyarılması ile bir kadının orgazm olması mümkün görülmezken bir kadın yalnızca zihninde hayal kurarak hiçbir elle uyarı olmaksızın dahi orgazma ulaşabilir. Unutmayınız ki aslında “en büyük ve en önemli cinsel organımız beynimiz" dir.

8
Sonuçta kadın ve erkek vücudunda pek çok uyarılmaya açık haz bölgeleri vardır ve önemli olan “doğru partner tarafından doğru bölgelerin” keşfidir.

Son Dakika G Noktası Nedir? - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

65 yaşında ikiz bebek doğuran kadının çocuklarını elinden aldılar Komşularının taciz mesajı ekmeğine yağ sürdü! Çıplak fotoğraf krizi sonrası milyoner oldu Sahada başka Instagram'da başka! Ateşli hakem son yaptığıyla hayranlarının aklını başından aldı Kolombiya'nın Kim Kardashian'ı, takıntılı hayranları yüzünden yedi kez ev değiştirdi Su içmek için nehir kenarına geldi! Muhtemel sonu bekleyen fotoğrafçı olanlar karşısında dondu kaldı