G Noktası Nedir? - Son Dakika

G Noktası Nedir?

6 yıl önce

Kadın cinselliğine dair erkeklerin kafasını karıştıran en önemli konulardan bir tanesi de G noktasıdır.

1
Kadın cinselliğine dair erkeklerin kafasını karıştıran en önemli konulardan bir tanesi de G noktasıdır. G noktasının orgazmın anahtarı olan bir bölge olduğu yapılan araştırmalara göre belirlenmiştir.
2
G noktası 1944 yılında Alman Jinekolog Ernst Gragenberg tarafından araştırılmıştır.G noktası kadın vajinası içerisinde bulunan en hassas duyulara sahip olan ve zevk almayı kuvvetlendiren bir bölgedir.
3
Kadınlarda vajinal girişten yaklaşık 3-4 cm içeride, üst duvarda, idrar kanalının hemen komşuluğunda erkekteki prostat bezine benzer şekilde sıvı üreten “skene bezleri” ve kasılma özelliği taşıyan bir alan bulunmaktadır.

4
Cinsel uyarılma sonrasında G noktasında salgı artışı ile birlikte uyarılma gerçekleşmektedir. G noktası klitoris ile birlikte uyarılmayı sağlayan bir doku olarak görülmektedir.

5
G noktasının cinsel ilişki sırasında aralıksız olarak uyarılması ile öncelikle bir idrar hissi oluşur, daha sonrasında uyarılma devam ettiği sürece bu his müthiş bir zevke dönüşmektedir.
6
Ancak halen tıp çevrelerinde varlığı tartışmalı olan G noktası daha çok magazinsel anlamda kendisine oldukça güzel bir yer edinmiştir.


7
Cinsel uyarılma olmaksızın yalnızca G noktasının uyarılması ile bir kadının orgazm olması mümkün görülmezken bir kadın yalnızca zihninde hayal kurarak hiçbir elle uyarı olmaksızın dahi orgazma ulaşabilir. Unutmayınız ki aslında “en büyük ve en önemli cinsel organımız beynimiz" dir.

8
Sonuçta kadın ve erkek vücudunda pek çok uyarılmaya açık haz bölgeleri vardır ve önemli olan “doğru partner tarafından doğru bölgelerin” keşfidir.

Haber Yayın Tarihi: 11.04.2014 06:18 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Charlize Theron'u hem güldüren hem ağlatan anı: Burnumla seviş Yeni imajı beğenilmedi! Zehra Çilingiroğlu özüne döndü Dünya bu kayınvalideyi konuşuyor! Kızının kocasından hamile kaldı Genç fenomen, Katie Price'a benzemek için 140 bin liralık göğüs ameliyatı oldu Evde yiyecek bir şey kalmayınca alyanslarını sattılar! İşte Rahşan ve Bülent Ecevit'in bilinmeyenleri

Son Dakika Haberleri