Üç Gözlü Doğan Buzağı Kutsal İlan Edildi - Son Dakika

Üç Gözlü Doğan Buzağı Kutsal İlan Edildi

16.09.2014 17:16

1
Hindistan'ın güneyinde üç gözlü bir buzağı dünyaya geldi. Yavru buzağı, alnının ortasındaki üçüncü göz nedeniyle köylüler tarafından 'mucize' olarak adlandırılıyor.

2
Alnındaki üçüncü gözü,buzağının Hinduizm tanrılarından Şiva'nın reenkarnasyonla dünyaya yeniden geldiği yönünde bir inanışa sebep oldu, zira Shiva üçüncü gözü ile bilinen bir tanrı.

3
Bu sebeple köylüler yavru ineğe dua ediyor ve ona tapınıyor.

4
İngiliz basınında yer alan haberlere göre hayvanın sahibi, üç gözlü doğan buzağının Tanrı'nın bir hediyesi, bir mucize olduğunu söylüyor ve onlara şans getireceğine inanıyor.

5
Çevre köylerden de üç gözlü doğan ve tanrı Şiva olduğuna inanılan bu hayvanı görmeye ve dua etmeye gelen onlarca kişi var. Onlara göre bu hayvana tapınmak şans ve bereket getirecek.

6
Hiçbir şeyden haberi olmayan yavru buzağının ise tek derdi karnını doyurabilmek için annesini kovalamak.

7
Hinduizmde inekler uğurlu ve kutsal sayıldığı için saygı görürler. İnekler, tüm kainatın anası olan Devi'nin yani Tanrıça'nın sembolü sayıldığı için, inek ve öküzler caddelerde, alış veriş merkezlerinde veya diledikleri her yerde serbestçe dolaşılabilir.

8
Etinin yenilmesi yasaktır. İneği öldürmek Tanrıyı öldürmek gibi sayılmaktadır.

9
İneğin diğer bir önemi Hindular için; beş ürünü süt, peynir, tereyağı, dışkı ve idrarını insanlığın yararına sunmasıdır. Dışkı tezek gibi yakacak olarak idrar ise tedavi amacıyla kullanılmaktadır.

10
Bu nedenle bu hayvanı kesip bir kerede etini yemektense ürünlerinden daha uzun sürede faydalanmayı kabullenmişlerdir.

11
Hinduizmde sadece inek değil, bütün canlılara karşı bir saygı ve sevgi vardır. Bu nedenle halkın bir çoğu vejeteryan olarak beslenir.

Son Dakika Üç Gözlü Doğan Buzağı Kutsal İlan Edildi - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement