Gagasından iç organlarına kadar her şeyiyle siyah olan özel tavuk: Ayam Cemani - Son Dakika

Gagasından iç organlarına kadar her şeyiyle siyah olan özel tavuk: Ayam Cemani

Endonezya'da yetişen ve vücudundaki melanin sorunu nedeniyle gagasından ayağına hatta iç organlarına kadar her yeri siyah olan “Ayam Cemani” cinsi tavuklar görenleri büyülüyor.

1
Ayam Cemani türü tavuklar, dünyanın en karizmatik görüntülerinden birisine sahipler zira tüyleri, gözleri, gagaları, pençeleri, kasları ve hatta kemikleri bile tamamen simsiyah.
2
Endonezya kökenli özel bir tür olan Ayam Cemani, sahip olduğu "hiperpigmentasyon - fibromelanosis" adı verilen genetik mutasyon yüzünden böyle görünüyor.?
3
Hindastan'da bulunan ve siyah renkte de bulunabilen Kadaknath adlı türün uzaktan akrabası oluyor.
4
Ayam Cemani'ler üzerinde araştırma yapan genetik bilimci Leif Andersson'a göre şaşırtıcı olan şey aynı fenotipe sahip tüm tavukların aynı mutasyonu taşıyor olması.
5
Bu acayip tavukları görür görmez şaşıran ve hayran olan çiftçilerin özel çabaları ile dünyanın dört bir yanında yetiştirilmeye başlanmış durumda ancak hala nadir oldukları için oldukça pahalı oldukları söyleniyor.?
6
Tavukları 2 kilo, horozları ise 2.5 ila 3 kilo arasında olan bu nadir ırkın, bir dönem ABD'de 2 bin 500 dolardan satıldığı öğrenildi.
7
Zenginler tarafından beslenen bu kömür renkli tavukların, sahibine daha çok servet ve güç getirdiği, kimi zaman ise iyi şans işareti olarak yorumlandığı öğrenildi.

8

Haber Yayın Tarihi: 02.05.2020 13:55

Son Dakika Gagasından iç organlarına kadar her şeyiyle siyah olan özel tavuk: Ayam Cemani - Son Dakika

YORUMLAR (3)

Diğer Galeriler

62 yaşındaki oyuncu Sharon Stone sette maruz kaldığı tacizi itiraf etti: Yönetmen kucağına oturmamı istedi Yanlışlıkla cinsel organını paylaşan Chris Evans 3 cümleyle hayranlarından af diledi Bursa'nın Mollafenari Mahallesi'nin dik yokuşları sayesinde mahalleliler kilo almıyor Başarılı sunucu Diletta Leotta yeni aşkıyla teknede yakalandı Bu adam insan olamaz! Üvey baba halının üzerine idrarını yapan 2 yaşındaki kızını döverek öldürdü