Game Of Thrones 5.Sezon Ne Zaman Başlayacak? - Son Dakika

Game Of Thrones 5.Sezon Ne Zaman Başlayacak?

24.01.2015 11:22

1
Game Of Thrones yeni sezonuyla önümüzdeki aylarda gündemin en önemli malzemelerinden biri olacak. Ekranların efsane dizisi 12 Nisan 2015 tarihinde yayınlanacak yeni bölümüyle, Game Of Thrones dünyasında yeni bir sayfayı önümüze açacak. Dorne ve Lannister ailelerinin büyük bir hesaplaşma yaşayacağı yeni sezonda izleyicilerin merak ettiği pek çok sır da açığa kavuşacak. Herkes şimdiden 5. sezonda efsane dizide neler yaşanacağını merak ediyor. Game Of Thrones hayranları, harıl harıl George R.R. Martin'in kitaplarını karıştırıyorlar.

2
Bu haberimizde size spoiler dolu bir içerikten ziyade, Game Of Thrones'un 5. sezonunda ekranlara gelecek yeni karakterleri ve o karakterlere hayat verecek oyuncuları bir araya getirdik. İşte size Game Of Thrones'un 5. sezonunda karşımıza çıkacak yeni karakter ve oyuncular...

3
Myrcella Baratheon/ Nell Tiger Free. Geçtiğimiz sezonlarda Dorne ailesine gelin olarak giden Myrcella karakteri Nell Tiger Free'nin canlandırdığı bir performansa diziye geri dönecek. Oberyn Martell'in yeğeniyle evlendirilen, Dorne ailesinin veliahtının eşi olan Myrcella, 5. sezonda Lannister ve Dorne Ailelerinin arasındaki güç mücadelesine sıkışacak.

4
Nell Tiger Free, 1999 doğumlu bir oyuncu. Daha önce koşulsuz sevgi adlı 2012 yapımı bir filmde boy gösteren Free, Mr. Stink ve Endeavour gibi televizyon projelerinde de yer almıştı.

5
6
7
Doran Martell/ Alexander Siddig. Geçtiğimiz sezon özellikle Oberyn Baretheon karakterinin ölümü en unutulmaz sahneler arasında yer alıyordu. Ancak sonrasında olacaklar herkes için büyük bir merak konusu ydu. Dorne Prensi Doran Martell, 5. sezonda izleyicilerin karşına Alexander Siddig'in performansıyla çıkacak. Doran Martell'in nasıl bir intikam alacağı 5. sezonda en çok konuşulacak gelişme olarak görülüyor.

8
Alexander siddig, Hollywood ve televizyon dünyasının en usta aktörlerinden. 1965 Sudan doğumlu oyuncu, ilk büyük çıkışını Star Trek Next Generation dizisiyle yaptı. Sonrasında Star Trek Deep Space Nine'da yine boy gösterdi. 2000'de Dikey Limit, 2005'te Cennetin Krallığı ve sonrasında Syriana zirveye çıktığı yapımlar oldu. Meşhur 24 dizisinde rol aldı, Titanların Savaşında yüzünü gösterdi ve sonrasında televizyon dizilerindeki büyük başarıları başladı. Önce Primeval ve Atlantis'te beğeni gören Siddig, Da Vinci's Demons dizindeki Türk karakter olan Al-Rahim ile ülkemizde de gönüllerde taht kurdu.

9
Trystane Martell/ Toby Sebastian. Myrcella Baratheon'un eşi olarak karşımıza çıkacak olan Trystane Martell karakteri, Doran Martell'in oğlu olup dizide eşi ve amcasının intikamı arasında kalacak bir karakter olarak karşımıza çıkacak. Trystane'ı canlandıracak olan Toby Sebastian ise çok tecrübeli bir oyuncu değil. 2012'de başlayan kariyerinde After The Dark filminde zirveyi gören Sebastian, geçtiğimiz aylarda mini bir seri olan The Red Tent'teki performansıyla da beğeni toplamıştı. 2015 yapımı Barely Lethal filminde de yeni rol arkadaşı Sophie Turner, Jessica Alba ve Samuel L Jackson gibi isimlerle aynı kameranın karşısına geçme şansı yakalayan Sebastian, geleceğin önemli yıldızları arasında gösteriliyor.

10
Areo Hotah/ Deobia Oparei. Doran tahtının muhafızı olan Hotah karakterine hayat verecek olan Deobia Oparei, adı pek bilinmese de çok büyük yapımlarda rol almış usta bir oyuncu. Alien 3, Moulin Rouge, Dirty Pretty Things, Doom ve Karayip Korsanlari: Gizemli Denizlerde gibi filmlerde yüzünü göstermiş olan Oparei, Game Of Thrones'a güç katacak isimlerden.

11
Yezzan/ Enzo Cilenti. 5. sezonda da Westeros'un uzaklarında büyük mücadelelere girişecek olan Daenerys Targaryen'ın başına bela olacak olan Yezzan karakteri, amansız bir köle tüccarı. Bu karaktere hayat veren Enzo Cilenti tecrübeli bir aktör. 1998'den bu yana çeşitli televizyon projelerinde yer alan Cilenti, Milyonlar gibi festival filmlerinde kendini gösterdi. Roma gibi efsane dizilerde yer aldı, Fourth Kind, The Theory of Everything ve Guardians Of The Galaxy gibi sinema filmlerinde boy gösterdi.

12
Nymeria Sand/ Jessica Henwick. Nymeria, geçen sezon afedersiniz kafası Diyarbakır karpuzu gibi patlatılan Oberyn Martell'in gayri meşru kızlarından biri. Yakın dövüş silahlarda uzmanlaşmış, çok güçlü bir karakter olan Nymeria yeni sezonda babasının intikamının peşinde olacak. Bu karakteri Jessica Henwick canlandıracak. Henwick, 2009'dan beri oyunculuk yapıyor. Bazı televizyon dizilerinin dışında Dragonfly'daki rolüyle hatırlanıyor.

13
14
15
16
Tyene Sand/ Rosabell Laurenti Sellers. Hançerleriyle dosta güven düşmana korku salan Tyene, Oberyn Martell'in gayri meşru çocuklarından bir diğer. Onu Canlandıran Laurenti Sellers ise genç yaşına rağmen 2006'dan beri oyunculuk yapıyor. En bilinen performansı ise Sharon Stone'un başrolünü oynadığı What About Love filmindeki rolü.

17
18
19
20
21
22
Obara Sand/ Keisha Castle Hughes. Oberyn Martell'in en büyük gayri meşru kızı olan Obara, kardeşleri arasında en güçlü ve en savaşçı olanı. Korkusuz bir savaşçı olan Obara'yı Keisha Castle Hughes canlandıracak. Hughes, 2002'de Balinanın Sırtında filmiyle kariyerine başlamış ve daha ikinci tecrübesinde Naboo Kraliçersi olarak Yıldız Savaşları 3: Sith'in İntikamı'ında rol almıştı. En son Walking Dead dizisinde bölüm oyunculuğu yapan Sand, Taht Oyunları ile kariyerinde yeni bir sayfa açacağa benziyor.

23
24
25
26
27
28
High Sparrow/ Jonathan Pryce. Kings Landing'de hatrı sayılır bir geçmişe sahip olan High Sparrow karakteri yeni sezonda duruşu ve karizmasıyla tüm ilgiyi üstüne çekecek bir isim. Onu canlandıracak olan Jonathan Pryce ise, Hollywood'un High Sparrow'u konumunda. 1947 doğumlu Pryce, 1972 yılında başlayan kariyerinde sinemanın kült yapımlarından Brazil'den tutun da Ronin'e, Stigmata'dan Karayip Korsanları'na, GI Joe'dan Salvation'a büyük yapımlarda yer almış tecrübe yumağı bir oyuncu.

YORUMLAR
500

Son Dakika Game Of Thrones 5.Sezon Ne Zaman Başlayacak? - Son Dakika


Advertisement