Son Dakika Haberleri: Game Of Thrones'dan Önce Nerede Rol Aldılar?

Game Of Thrones'dan Önce Nerede Rol Aldılar?

5 yıl önce

1
Dünyanın dört bir yanında ilgiyle izlenen tarihi fantastik kurgu dizisi "Game of Thrones"un her biri ayrı bir fenomene dönüşen oyuncuları daha önce de pek çok farklı filmlerde rol aldı. İşte "Game of Thrones"un oyuncularının daha önce rol aldıkları filmlerdeki fotoğraf kareleri...

2
Doğumunda ölen annesinin ölümüyle suçlanan Lannister ailesinin istenmeyen üyesi olan Tyrion Lannister'ı Peter Dinklage canlandırıyor.

3
Tyrion'u “Saint John of Las Vegas” filminde rol almıştı.

4
Don Hemingway

5
6
Şöhretini Game Of Thrones'un acımasız kralı Joffrey'ye borçlu olan 21 yaşındaki Jack Gleeson, küçük bir çocukken “Batman Başlıyor” filminde rol aldığında yıl 2005'di…

7
Batman Başlıyor

8
9
Genç oyuncu 2009 yılında "A Shine of Rainbows" filminde rol aldı.

10
Uzun süre Türk basının gündemini meşgul eden “Shae” karakterini canlandıran Kekilli'yi ilk olarak Fatih Akın'ın yönettiği "Duvara Karşı" filminde izledik.

11
Duvara Karşı

12
İkiz kardeşinden çocuk sahibi olan ve kral eşini öldürerek çocuklarını tahta geçiren Cersei Lannister karakterini Lena Headey canlandırıyor.

13
Güzel oyuncu daha önce yine bir tarihi film olan 300 Spartalı'da rol aldı.

14
Tyrion Lannister'ın yardımcısı ve arkadaşı rolüyle tanıdığımız Bronn karakterini Jerome Flynn'i daha önce “Up On the Roof”da izledik.

15
Up On the Roof

16
Lannister ailesinin babası Tywin Lannister karakterinde izlediğimiz Charles Dance, Ali G Indahouse filminde rol aldı.

17
Ali G Indahouse

18
Stark ailesinin annesi rolündeki Michelle Fairley, daha önce Harry Potter filmiinde rol aldı.

19
Harry Potter

20
Dizide Khaleesi'nin eşi Khal Drogo rolüyle izlediğimiz yakışıklı oyuncu “Sahil Güvenlik” dizisinde izledik.

21
Sahil Güvenlik

22
Stark ailesinin hizmetlilerinden biri olan Osha karakterini canlandırılan Natalia Tena, Harry Potter filminde rol aldı.

23
Harry Potter

24
Dizide Varys karakterini canlandıran Conleth Hill'i daha önce “Kim Kiminle Nerede” filminde izledik

25
Kim Kiminle Nerede

26
Dizide Lord Baelish karakterini canlandıran Aidan Gillen, daha önce Şangay Şövalyeleri'nde rol aldı

27
Şangay Şövalyeleri

28
Dizinin en çok dikkat çeken isimlerinin başında yer alan Emilla Clarke rolündeki Emilla Clarke Triassic Attack filminde rol almıştı.

29
30
GAME OF THRONES HAKKINDA BİLMEDİĞİNİZ 20 ŞEY/ Tüm dünyada izlenme rekorları kıran Game of Thrones hakkında bilmediğiniz 20 şey... Dizinin oyuncularının büyük bir çoğunluğu, oynadıkları karakterlerin başına gelecekleri bilirlerse davranışlarının değişebileceği düşüncesiyle kitabı okumuyor.

31
Daenerys Targaryen'ın yani Khaalesi'nin dizide Khol Drogo için yediği at kalbi yaklaşık 1.5 kg'dan oluşan bir jelibon yığınıydı ve tadı çamaşır suyu gibi olan sahte bir kan kullanılmıştı.

32
Tyrion Lannister karakterini oynaması için sadece Peter Dinklage'a teklif götürüldü. Eğer Dinklage bu rolü reddetseydi bu karakteri kimin oynayacağı hakkında kimsenin en ufak bir fikri yoktu.

33
İlk sezonun 10. bölümünün birkaç sahnesinde gösterilen kesilmiş kafaların biri eski ABD Başkanı George W. Bush'a aittir. Yalnız bu bir kasıt yada politik şeyler içermiyordu, dizi ekimi sadece ellerinin altında bulunun kafa maketlerini kullandılar.

34
2012 yılında, dizideki Daenerys Targaryen karakterinden sonra Amerikalı 146 kız çocuğuna "Khaleesi" adı verildiği tespit edildi. İlginç olan şey ise "Khaleesi" sadece bir ünvan, gerçek bir isim değil.

35
Kral Joffrey Baratheon yani Jack Gleeson, Batman filminde küçük bir çocuğu canlandırmıştı. Ve de Game of Thrones'un ilk bölümü yayınlandıktan sonra Gleeson, George R.R. Martin'den bir mektup almış, mektupta "Tebrikler, herkes senden nefret ediyor" yazıyormuş.

36
George R. R. Martin'in romanı en çok satanlar listesine girdiğinde, bir çok ismi duyulmuş şirket film haklarını satın almak için Martin ile irtibata geçti. Buna rağmen Martin bu kitabın bir film yerine diziye dönüştürülmesinin daha iyi olacağını düşünüyordu. Bu yüzden menajerine romanın haklarının HBO firmasına verilmesini söyledi.

37
Aktris Sophie Turner dizide Sansa'nın korkutucu köpeği olan "Lady"'den çok etkilenmiş ve onu sahiplenmeye karar vermiş. Turner'ın annesi, gerçek adı Zunni olan köpeğin oynadığı karakter dizide öldükten sonra dizi yapımcılarını ikna etmiş ve bundan sonra Turner'ın olmuş.

38
2012 yılında "Arya" isminin ülkedeki en popüler isimlerden olduğu tespit edildi. En azından "Khaleesi" isminden kulağa daha hoş geldiği düşünülüyor.

39
Kitabın yazarı Martin bir röportajında "Buz ve Ateşin Şarkısı"nın bu dünyada gerçekleşmiş bir hikaye olduğunu belirtmiş, kitabın kulağa çok bilim kurgusal gelmesini istememiş ve bu yüzden paralel evren gibi kavramları kullanmaktan kaçınmıştır.

40
Game of Thrones'un yazarı George R.R. Martin bir arkadaşıyla futbol üzerine girdiği iddiayı kaybedince, kitaplarına bir karakter sokmak zorunda kalmıştır. Bu karakter "Sir Patrek of King's Mountain"'dir. Eğer dikkat ederseniz bu karakterin hanedanınız sembolü Amerikan Futbol takımı Dallas Cowboys'un amblemidir. Kitabın ilerleyen bölümlerinde bu karakter devler (Giants) tarafından öldürülmüştür.

41
Yazar Martin pek aksiyon sahnelerine odaklanma eğilimde değil. Bu sebepten ötürü HBO'nun aksiyona az, stratejiye çok odaklanmasından maliyetlerin düşmesi sebebiyle çok memnun.

42
Martin birkaç kere dizinin neredeyse yazdığı kitaplarını etkileyeceğini söylemiş. Bunlardan biri "Osha" karakteriyle alakalı. Aslında Martin "Osha"yı gereksiz ve bertaraf edilebilir bir karakter olarak düşünmüş, fakat dizi bu karakterin daha kalıcı olmasını ve romandaki rolünün daha da arttırılmasını istemiş.

43
Dizide "Maester Aemon" karakterini canlandıran Peter Vaughan'ın gözleri oynadığı roldeki gibi görmüyor.

44
Ona birşey olabilecek olması ve en büyük eserini bitiremeyecek olması birçok kişiyi korkutuyor, bu sebepten ötürü Martin dizinin geleceği için seçilmiş bir grup yapımcıya kendi vizyonunu aşılamaya çalışıyor. Bu şekilde Game of Thrones, O olmasa bile devam edebilecek. Hiç "spoiler" arayışında olmayın, bu tamamen gizli şekilde yürütülüyor.

45
Theon Greyjoy'u canlandıran Alfie Allen, pop müzik şarkıcısı Lily Allen'ın erkek kardeşidir.

46
Dizinin birinci sezonunda "Kahl Drogo'yu canlandıran aktör Jason Momoa, "The Cosby Show" dizinde Denise Huxtable'ı canlandıran Lisa Bonet ile 2007 yılında evlendi ve 2 çocukları var.

47
Martin gençliğinde Mavel çizgi romanı olan "Wonder Man"'in ölümünden etkilenmiştir. Martin bir çok sefer, "yenilmez" görünümlü kahramanların trajik ölümlerinin son derece dokunaklı olduğunu belirtmiştir ve hepimiz Game of Thrones'ta herkesin sevdiği karakterleri öldürdüğünü biliyoruz.

48
Dizide "Catelyn Stark'ı canlandıran Michelle Fairley Harry Potter hayranları tarafından yakındn tanınıyor. Çünkü Fairlet Harry Potter'da Hermoine Granger'ın annesi rolünü üstlenmiştir.

49
Dizide Robb Stark'ın eşini canlandıran Oona Chaplin gerçekte Charlie Chaplin'in torunudur.Haber Yayın Tarihi: 04.10.2015 09:11 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Anavatanı Vietnam ama Muğla'da da yetişiyor! Bir tas çorbası 350 dolar 'Çocuklara yardım' için İngiltere'den yola çıktı, koşarak 1 yılda İstanbul'a vardı! Estetik operasyonlarla bambaşka birine dönüşen Zara'nın son haline eleştiri yağdı! Emmy Ödülü'nü kazanan ilk Türk Haluk Bilginer sanıyorduk! Kimsenin bilmediği gerçek ortaya çıktı Son görüntüsüyle korkutmuştu! 15 kilo veren İzel, göğüs dekoltesiyle büyüledi!