Son Dakika Haberleri: Gandhi Kemal Nereye Koşuyor!

Gandhi Kemal Nereye Koşuyor!

10 yıl önce

1
Sakin üslubu ile siyasette 'Gandhi Kemal' olarak da isimlendirilen CHP'li Kemal Kılıçdaroğlu Kurultay'da CHP genel başkanlığına aday olacağını açıkladı. CHP'nin Olağan Kurultay'ına 5 gün kala yaşanan bu gelişme sonrasında CHP'de yaşanacaklara dair ipuçları gelmeye başladı.
2
Kılıçdaroğlu'na CHP içindeki bazı isim ve kesimlerden destek gelirken, CHP MYK'dan Baykal'a tam destek, dön çağrısı ve CHP'nin 2 no'su Önder Sav'a büyük tepki çıktı.
3
KILIÇDAROĞLU RAHAT

CHP'nin bölüneceğine inanmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, partinin MYK toplantısı sonrası Baykal'a destek açıklamasına da "Doğal ve saygıyla karşılamak lazım. Mihenk taşı kurultaydır. Bütün bu konular orada çözülecek" ifadelerini kullandı.

4
65 İL BAŞKANI: KILIÇDAROĞLU

Öte yandan, Kılıçdaroğlu'nun 'uzlaşma daha da genişleyecek" sözüne paralel bir açıklama da, partinin grup başkanvekillerinden Hakkı Süha Okay'dan geldi. Okay, ''65 civarında il başkanı, Kılıçdaroğlu'na destek veriyor'' dedi.

5
BAYKAL HENÜZ ARAMADI


Kılıçdaroğlu Baykal'ın kendisini aramadığını ifade ederek, "Sayın Baykal aramasa da ben gider, ararım" dedi. Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın Baykal'la ilgili sözlerine "Bir siyasi parti lideri bel altı politika yapmamalı" şeklinde tepki gösterdi.

6
Adaylığını açıklamasının ardından yaşanan gelişmeler nedeniyle CHP'nin bölündüğüne ilişkin görüşlerin olduğunun hatırlatılması üzerine ise Kılıçdaroğlu, "Partinin bölüneceğine inanmıyorum, farklı düşünceler olabilir ama bu bölünmeyi getirmez.Bu işin mihenk taşı Kurultay. Kurultay bu işi çözecek" dedi.
7
KİM NE DİYOR : ZÜLFÜ LİVANELİ

Örgüt arkasında durursa çok başarılı olur”


Benim arkadaşım. Çok iyi bir dostum. İşini çok güzel yapar. Ama daha bilmiyoruz, Baykal aday olacak mı olmayacak mı? Kılıçdaroğlu halkın dilini konuşur, dürüsttür, o siyaseti de gayet güzel yapar. Şimdi il başkanları toplantısı olacak. Örgüt arkasında durursa çok başarılı olur.

8
ERCAN KARAKAŞ

"Belediye seçimlerindeki başarısı bir gösterge”


Ben beklenen bir durum olarak görüyorum bu adaylığı. Deniz Bey'in istifasıyla partide büyük bir boşluk doğdu. Kılıçdaroğlu'nun parti ve toplumda desteği var. Peki Kemal Kılıçdaroğlu AK Parti'nin karşısında ne yapar? Kılıçdaroğlu, 2009 belediye başkanlığı seçimlerinde İstanbul'da büyük başarı gösterdi. AK Parti'nin Topbaş'ının karşısında CHP'nin oylarını yüzde 36'ya yükselttiler. Bu bence gelecek için bir gösterge.

9
KILIÇDAROĞLU KİMDİR?

Kemal Kılıçdaroğlu, 17 Aralık 1948'de Tunceli Nazimiye'de dünyaya geldi. Babasının adı Kamer, annesinin adı Yemuş'tur. Ekonomist ve Maliyeci; Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'ni bitirdi.

10
Maliye Bakanlığı'nda Hesap Uzmanı, Gelirler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı, Bağ-Kur Genel Müdürü, SSK Genel Müdürü olarak görev yaptı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini yürüttü.
11
Hacettepe Üniversitesi'nde Öğretim Görevlisi olarak ders verdi. İş Bankası Yönetim Kurulu Üyeliğine getirildi. Değişik gazete ve dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesinin yanı sıra ayrıca üç kitabı yayınlandı. Ekonomik Trend Dergisi tarafından verilen Yılın Bürokratı ödülünü aldı. 22. Dönem İstanbul Türkiye Büyük Millet Meclisi Milletvekili. Orta Düzeyde Fransızca bilen Kılıçdaroğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.Haber Yayın Tarihi: 17.05.2010 08:29 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ünlü şarkıcıdan çıplak protesto! Bir anda ceketini açıp, göğüslerini gösterdi Cinsel ilişkiye girdiğiniz kişiye dikkat! Korkunç hastalık Türkiye'de sinsi sinsi yayılıyor 10 yaşındayken 'Küçük Ceylan' olarak ünlenmişti! Yeni imajı sosyal medyayı salladı Burnunun ucunda çıkan noktayı ben sanmıştı! Gerçeği öğrenince dünyası başına yıkıldı Latin güzeli Jennifer Lopez, uğradığı cinsel tacizi anlattı: Göğüslerini aç!