Gandhi Kemal Nereye Koşuyor! - Son Dakika

Gandhi Kemal Nereye Koşuyor!

17.05.2010 20:29

1
Sakin üslubu ile siyasette 'Gandhi Kemal' olarak da isimlendirilen CHP'li Kemal Kılıçdaroğlu Kurultay'da CHP genel başkanlığına aday olacağını açıkladı. CHP'nin Olağan Kurultay'ına 5 gün kala yaşanan bu gelişme sonrasında CHP'de yaşanacaklara dair ipuçları gelmeye başladı.
2
Kılıçdaroğlu'na CHP içindeki bazı isim ve kesimlerden destek gelirken, CHP MYK'dan Baykal'a tam destek, dön çağrısı ve CHP'nin 2 no'su Önder Sav'a büyük tepki çıktı.
3
KILIÇDAROĞLU RAHAT

CHP'nin bölüneceğine inanmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, partinin MYK toplantısı sonrası Baykal'a destek açıklamasına da "Doğal ve saygıyla karşılamak lazım. Mihenk taşı kurultaydır. Bütün bu konular orada çözülecek" ifadelerini kullandı.

4
65 İL BAŞKANI: KILIÇDAROĞLU

Öte yandan, Kılıçdaroğlu'nun 'uzlaşma daha da genişleyecek" sözüne paralel bir açıklama da, partinin grup başkanvekillerinden Hakkı Süha Okay'dan geldi. Okay, ''65 civarında il başkanı, Kılıçdaroğlu'na destek veriyor'' dedi.

5
BAYKAL HENÜZ ARAMADI

Kılıçdaroğlu Baykal'ın kendisini aramadığını ifade ederek, "Sayın Baykal aramasa da ben gider, ararım" dedi. Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın Baykal'la ilgili sözlerine "Bir siyasi parti lideri bel altı politika yapmamalı" şeklinde tepki gösterdi.

6
Adaylığını açıklamasının ardından yaşanan gelişmeler nedeniyle CHP'nin bölündüğüne ilişkin görüşlerin olduğunun hatırlatılması üzerine ise Kılıçdaroğlu, "Partinin bölüneceğine inanmıyorum, farklı düşünceler olabilir ama bu bölünmeyi getirmez.Bu işin mihenk taşı Kurultay. Kurultay bu işi çözecek" dedi.
7
KİM NE DİYOR : ZÜLFÜ LİVANELİ

Örgüt arkasında durursa çok başarılı olur”

Benim arkadaşım. Çok iyi bir dostum. İşini çok güzel yapar. Ama daha bilmiyoruz, Baykal aday olacak mı olmayacak mı? Kılıçdaroğlu halkın dilini konuşur, dürüsttür, o siyaseti de gayet güzel yapar. Şimdi il başkanları toplantısı olacak. Örgüt arkasında durursa çok başarılı olur.

8
ERCAN KARAKAŞ

"Belediye seçimlerindeki başarısı bir gösterge”

Ben beklenen bir durum olarak görüyorum bu adaylığı. Deniz Bey'in istifasıyla partide büyük bir boşluk doğdu. Kılıçdaroğlu'nun parti ve toplumda desteği var. Peki Kemal Kılıçdaroğlu AK Parti'nin karşısında ne yapar? Kılıçdaroğlu, 2009 belediye başkanlığı seçimlerinde İstanbul'da büyük başarı gösterdi. AK Parti'nin Topbaş'ının karşısında CHP'nin oylarını yüzde 36'ya yükselttiler. Bu bence gelecek için bir gösterge.

9
KILIÇDAROĞLU KİMDİR?

Kemal Kılıçdaroğlu, 17 Aralık 1948'de Tunceli Nazimiye'de dünyaya geldi. Babasının adı Kamer, annesinin adı Yemuş'tur. Ekonomist ve Maliyeci; Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'ni bitirdi.

10
Maliye Bakanlığı'nda Hesap Uzmanı, Gelirler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı, Bağ-Kur Genel Müdürü, SSK Genel Müdürü olarak görev yaptı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini yürüttü.
11
Hacettepe Üniversitesi'nde Öğretim Görevlisi olarak ders verdi. İş Bankası Yönetim Kurulu Üyeliğine getirildi. Değişik gazete ve dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesinin yanı sıra ayrıca üç kitabı yayınlandı. Ekonomik Trend Dergisi tarafından verilen Yılın Bürokratı ödülünü aldı. 22. Dönem İstanbul Türkiye Büyük Millet Meclisi Milletvekili. Orta Düzeyde Fransızca bilen Kılıçdaroğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Son Dakika Gandhi Kemal Nereye Koşuyor! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Wanda Nara sınırları yıktı geçti! At üzerinde çırılçıplak poz verdi 190 milyon yıllık tarihiyle büyülüyor! Dünya üzerinde olduğuna inanamayacaksınız "Bilim kadını olup aç mı kalsaydım" sözüyle hafızalara kazınmıştı! İşte skandallar kraliçesinin son hali Dünyada tek! Bu kasabaya erkekler yalnızca hafta sonu girebiliyor Bal kabağı ile spor yapan fenomenin iç çamaşırı koptu