Garip Özelliklere Sahip İnsanlar - Son Dakika

Garip Özelliklere Sahip İnsanlar

01.06.2011 10:44

1
Sürekli söylemişizdir "çeşit çeşit insan var" diye. Dünya'nın farklı yerlerinde o kadar farklı özelliklere sahip insanlar var ki bunlar sadece birkaçı. İşte bir kez daha "çeşit çeşit insan var" diyeceğiniz türden insanlar...

2
Myanmar'da yaşayan 1 yaşındaki Lei Yadi Min'in 12 el ve 14 ayak parmağı bulunuyor.

3
Annesi ve kızkardeşi ile birlikte Yangon'un bir banliyösünde yaşayan küçük kızın Guinnes Rekorlar Kitabı'nın 2012 sayısında yer alacağı belirtiliyor. Bu rekorun halihazırdaki sahipleri ise 12 el ve 13 ayak parmağı bulunan 5 ve 15 yaşlarındaki iki Hindistanlı çocuk.

4
5
İnanılmaz Beyin: Daniel Paul Tammet

Daniel Paul Tammet, matematik hesapları, hafızada tutma ve öğrenme konularında doğuştan yetenekli bir İngiliz otistik dahi. Doğuştan epilepsi hastalığı olan Tammet aynı zamanda siznestezi (renkli işitme) sahibi. Numaraları renkler gibi algılıyor ve kafasında her sayı için oluşturduğu bir görüntü mevcut.

6
Ses ve Yankı ile Yönünü Bulabilen Çocuk: Ben Underwood

Ben Underwood'un gözleri kanser nedeniyle 3 yaşında iken alındı. Fakat Ben basketbol oynamaya, bisiklete binmeye devam etti, kısaca hayatını normal bir şekilde sürdürdü. Dünya seyahatlerine çıkabilmek için ekolokasyon (sesle yer belirleme tekniği) öğrendi. Rehber köpekler olmadan, hatta ellerini kullanmaya bile ihtiyaç duymadan yön bulabiliyor.

7
Ona soğuk işlemiyor!

Dünyanın dört bir yanında insanlar, öldürücü soğuklara meydan okuyor. Bu konuda en bilinen isim ise İngiliz uzun mesafe yüzücüsü Lewis Gordon Pugh. "Buz adam" lakaplı Pugh, eksi 1.8 derecedeki suda yaklaşık 19 dakika kalarak tarihe geçti.

8
Herşeyi Yiyen Adam: Michel Lotito

15 Haziran 1950 doğumlu Michel Lotito sindirilemeyen şeyleri yemesiyle tanınan ünlü bir Fransız gösterici. "Monsieur Mangetout" (Herşeyi Yiyen Adam) olarak bilinen Lotito'nun gösterilerinde metal, cam, lastik vb. malzemelerden yapılan bisiklet, televizyon, uçak gibi nesneler yemek yer alıyor. Cessna 150 uçağını yemek 2 yılını almış.

9
Unutmayan kadın: Jill Price

Nörobiyoloji uzmanı Jim McGaugh altı yıl önce ilginç bir vakayla karşılaştı. 40 yaşında evli bir kadın 'yaşadığım hiçbir şeyi unutmuyorum' iddiasıyla uzmana başvurdu. Yapılan araştırmalar sonunda kadının gerçekten hiçbirşeyi unutmadığı ortaya çıktı. Kadının son 25 yılı üzerinde araştırma yürüten doktorlar kadının en ince detayları bile hatırladığını ortaya çıkardılar. Jill Price 25 yıl önce bugün havanın nasıl olduğunu bile hatırlıyor.

10
Buz adam: Wim Hof

Hollandalı Wim Hof, buz altında yüzdü, buzla dolu kutuda oturdu, Avrupa'nın en yüksek dağı Mont Blanc'a kısa pantolonlarla tırmandı, dünya rekorları topladı ve her zaman yeni meydan okuyuşlara hazır.

11
Elastik Çocuk: Daniel Browning Smith

Elastik Çocuk yaşayan en elastik insan ve en ünlü akrobat, aynı zamanda beş Guinness rekoru sahibi. Profesyonel basketbol, beysbol maçlarında yer almış olan Daniel Browning Smith, birçok kanalda, çok fazla sayıda programa konu oldu.

12
Gözyaşları İle Yazı Yazan Adam: Ru Anting

Çinli 56 yaşındaki Ru Anting çok özel bir yeteneğe sahip.; gözlerinden fışkırttığı yaşlarla yazı yazabiliyor. Burnuna bir miktar su çektikten sonra suyu gözyaşı kanalından fışkırtan adam belirli bir yüzey üzerinde istediğini yazabiliyor.

13
Kulağıyla Jet Uçak Çeken adam: Manjit Singh

57 yaşındaki "Demir Adam" lakaplı Manjit Singh yaklaşık 30 dünya rekorunun sahibi. Bu rekorlar arasında çift katlı bir otobüsü saçıyla çekmek, kulaklarıyla 85 kg kaldırmak ve tabii yine kulaklarıyla bir jet uçağı çekmek yer alıyor. Nisan 2007'de İngiltere'deki East Midlands Havaalanı'nda yaklaşık 7.4 ton ağırlığındaki uçağı kulaklarıyla çekerek 3.5 m ilerletmeyi başardı. Singh rekor denemesinden sonra, "Kendimi çok kötü hissetmiyorum.

14
Gözü Dışarda Adam : Cladio Pinto

“Gözlerimi bebeklerinden 4 cm dışarıya çıkarabiliyorum. Bu bana tanrının bir hediyesi. Kendimi kutsanmış hissediyorum.” Bu sözler gözlerini, göz bebeklerinin içinde yüzde 95 oranında dışarıya pörtletebilen Brezilyalı Claudio Pinto'ya (42) ait. Hayatını gözlerini pörtleterek kazanan Brezilyalının keyfine diyecek yok çünkü, o yıllarca işsizlik sigortası ile geçinmiş birisi.

15
Mıknatıs Adam: Liew Thow Lin

Malezyalı Liew Thow Lin'in vücudu tam bir manyetik alan. Başkent Kuala Lumpur'a 200 km. mesafedeki Ipoh Kasabası'nda yaşayan 69 yaşındaki Lin bütün madeni eşyaları mıknatıs gibi çekiyor. Çatal bıçaktan ütüye her türlü metal eşyayı bedeninin çekim gücüyle taşıyabilen Lin, çevre illerden gelen meraklıların da başlıca ilgi odağı durumunda.

16
Diş Kralı: Rathakrishnan Velu

Malezya'da "Diş Kralı" takma adlı bir adam, bir çok dünya rekoruna imza atmış biri. En son Kuala Lumpur istasyonunda yaptığı gösteride, 297,1 tonluk treni, trene iliştirilmiş bir çelik halat yardımıyla 2,8 metre yürütmüştü.

17
Helikopter gücüyle el çırpabiliyor

Çinli Zhang Quan sahip olduğu özellikle rekorlar kitabına bile girmeyi başardı. 70 yaşındaki bu adam 107 desibel gücüyle el çırpıyor. Bu seviye de helikopterden çıkan ses gücüne oldukça yakın...

18
110 Desibel ses gücünde gülüyor

Tayland'da yaşayan 55 yaşındaki Jittarat Wongsomboon, gülünce adeta dağları deviriyor. 110 desibel gücüyle gülebilen bu kahkaha makinası kadın, bugüne kadar birçok gülme yarışmasına katılmış ve ödül kazanmış.

Son Dakika Garip Özelliklere Sahip İnsanlar - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Hem güzel hem de yetenekli! 2021 Kainat Güzeli Meksikalı yazılım mühendisi Andrea Meza oldu Yardım fonundan 100 bin dolar çalan uyanık fenomeni lüks paylaşımları yakalattı Erkek hemşirenin tecavüzüne uğrayan kovid hastası kadın hayatını kaybetti Leyla ile Mecnun hasretini bitirecek haberi Ahmet Mümtaz Taylan duyurdu Sezonu bahçede açtı! Tuğba Özerk'in mayokinili paylaşımı hayranlarına bile aşırı geldi
Advertisement