Gaziler Yeniden Komando Oldu - Son Dakika

Gaziler Yeniden Komando Oldu

26.04.2014 14:51

1
Türk Silahlı Kuvvetleri Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi''nde tedavi gören 20 gazi, Isparta''daki Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı''nda silah arkadaşlarıyla hasret giderip komando eğitimlerini tazeledi.

2
Gazileri getiren otobüs, Eğirdir''e girdiğinde ellerinde Türk bayrakları bulunan askerler, yolun her iki tarafından onları selamladı.

3
Isparta Valisi Vahdettin Özkan ve Eğirdir Dağ Komando Okulu Eğitim ve Merkez Komutanı Tümgeneral Ethem Büyükışık, nizamiye kapısında gazilerle kucaklaştı.

4
Güneydoğu'daki çatışmalarda yaralanan gaziler ile malulen gazi olan askerler daha sonra atış alanına geçti. Protez bacakları, elleri ve tek gözleriyle 78 metre yüksekliğindeki kuleye tırmanan gaziler, hedefleri tam 12'den vurdu.

5
Atıştan sonra gaziler, 78 metre yüksekliğindeki kuleye tırmandı.Kuleye ilk olarak, 2007 yılında Bingöl Yayladere''de teröristlerle girdiği silahlı çatışmada iki ayağı ve bir gözünü kaybeden gazi Muhammet Çelik tırmandı.

6
Gazilere silah arkadaşları da özel gösteri yaptı. İlk olarak komandolar, Karaburun mevkiindeki dev kuleye ip halatlarla tırmandı ve ardından hiçbir destek almadan 78 metre yükseklikten aşağıya halatla indi.

7
Üç günlük program sonunda gazilere komando brövesi takıldı, bere giydirildi.

8
İşte gazilerin eğitimlerinden kareler...

9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19

Son Dakika Gaziler Yeniden Komando Oldu - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Ormanda yürüyüş yapan hemşireye önce tecavüz etti, ardından arabayla üstünden geçti Türkiye'de nadir görülen manzara! İki adımla şehir değiştiriyorlar "Ronaldo'ya karşı koyamam" diyen G.Saray'ın eski yengesi, yeniden evlenmeye hazır Cinsel içerikli videolarından servet kazanan pilot sonunda patladı: Beni kullandılar Arka Sokaklar'ın Zeliş'i dekolteli poz verdi, takipçileri tek bir şeye takıldı