Son Dakika Haberleri: Gaziler Yeniden Komando Oldu

Gaziler Yeniden Komando Oldu

6 yıl önce

1
Türk Silahlı Kuvvetleri Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi''nde tedavi gören 20 gazi, Isparta''daki Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı''nda silah arkadaşlarıyla hasret giderip komando eğitimlerini tazeledi.

2
Gazileri getiren otobüs, Eğirdir''e girdiğinde ellerinde Türk bayrakları bulunan askerler, yolun her iki tarafından onları selamladı.

3
Isparta Valisi Vahdettin Özkan ve Eğirdir Dağ Komando Okulu Eğitim ve Merkez Komutanı Tümgeneral Ethem Büyükışık, nizamiye kapısında gazilerle kucaklaştı.

4
Güneydoğu'daki çatışmalarda yaralanan gaziler ile malulen gazi olan askerler daha sonra atış alanına geçti. Protez bacakları, elleri ve tek gözleriyle 78 metre yüksekliğindeki kuleye tırmanan gaziler, hedefleri tam 12'den vurdu.

5
Atıştan sonra gaziler, 78 metre yüksekliğindeki kuleye tırmandı.Kuleye ilk olarak, 2007 yılında Bingöl Yayladere''de teröristlerle girdiği silahlı çatışmada iki ayağı ve bir gözünü kaybeden gazi Muhammet Çelik tırmandı.

6
Gazilere silah arkadaşları da özel gösteri yaptı. İlk olarak komandolar, Karaburun mevkiindeki dev kuleye ip halatlarla tırmandı ve ardından hiçbir destek almadan 78 metre yükseklikten aşağıya halatla indi.

7
Üç günlük program sonunda gazilere komando brövesi takıldı, bere giydirildi.

8
İşte gazilerin eğitimlerinden kareler...

9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19Haber Yayın Tarihi: 26.04.2014 02:51 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Trump'ın güzeller güzeli kızı Ivanka Trump'ın estetiksiz hali görenleri şoke etti! Yürek burkan tablo! Kanserden kaybettiği nişanlısının cenazesiyle evlendi! Oryantal Asena yeni stiliyle şoke etti! Bambaşka biri oldu Sadece 26 bin lirayla iş hayatına atıldı, şimdi altın kaplama yatı var! Arka Sokaklar'ın Komiser Murat'ıydı! Şimdi bambaşka bir hayatı var