Son Dakika Haberleri: Gazze Yine Karanlıkta

Gazze Yine Karanlıkta

12 yıl önce

1
İsrail'in Gazze Şeridi'ne yakıt sevkiyatını başlatmaması halinde, bölgenin yeniden karanlık tehlikesiyle karşı karşıya kalacağı bildirildi.

2
İsrail, geçen hafta Gazze'nin orta kesimlerindeki Deir El Balah'ta, askerlerin kaçırılmasında kullanılmak üzere hazırlanan bir tüneli imha etmek için Gazze'ye girmiş, askerlerle Filistinli militanlar arasındaki çatışmada Hamas'ın İzzeddin El Kassam Tugayları'nın 7 üyesi ölmüştü.

3
Geçen Salı gecesi düzenlenen operasyondan sonra, Gazze Şeridi'nden İsrail'e roket saldırıları yeniden başlamış ve İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak'ın talimatıyla, Gazze'ye mal ve yakıt geçişlerinde kullanılan kapılar Çarşamba günü kapatılmıştı.
4
Terminal kapıları 6 gündür kapalı tutulurken, Gazze'de elektrik üreten merkez santralde de yakıtın tükenme noktasına geldiği bildirildi.

Gazze'nin bazı semtlerinde dün elektrik kesintileri uygulandı.

5
Filistin Enerji İdaresi, uluslararası kuruluşlara çağrıda bulunarak, yakıt sevkiyatının yeniden başlamaması durumunda santralin çalışmasının duracağını bildirdi ve yakıt temini için devreye girmelerini istedi.
6
Gazze'deki Filistinli bağımsız milletvekillerinden Cemal El-Hudari de Gazze'de elektrik üretiminin durmasının insani durumu daha da kötüleştireceğini belirtti.
7
8
9
10Haber Yayın Tarihi: 12.11.2008 12:02 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Instagram'ın Playboy'u Dan Bilzerian, ABD başkanlığına aday olacak! Survivor Hikmet Tuğsuz son haliyle hayal kırıklığı yarattı! Fit görüntüsünden eser yok Ateşli model Kendall Jenner'a Türk dokunuşu! Güzelliğiyle mest etti 10 yaşındayken okyanusa bırakmıştı! 9 sene sonra gelen cevapla şoke oldu Karadayı dizisinin Çitlembik Bahar'ıydı, son haliyle şaşkına çevirdi!