Geleceğin Araçları Nasıl Olacak? - Son Dakika

Geleceğin Araçları Nasıl Olacak?

14.06.2011 12:40

Çin'deki Xihua Üniversitesi'nin endüstriyel tasarım bölümünden mezun olan 21 yaşındaki Zhang Yuhan, tasarladığı geleceğin otomobil adayı ile göz doldurdu. CDN Çin Otomobil Ödülleri'ne katılarak finale kalan Zhang Yuhan'ın tasarladığı otomobil geleceğin otomobili olmaya aday.

1
Hayalinizdeki otomobili bilemeyiz ama Çin'deki Xihua Üniversitesi'nin endüstriyel tasarım bölümünden mezun olan 21 yaşındaki Zhang Yuhan, geleceğin otomobilini tasarladı.

2
Araç, yetenekli genç tasarımcıları ödüllendirmeyi amaçlayan CDN Çin Otomobil Ödülleri'nde finale kalan tasarımlardan biri

3
Eski usul amfibi araçları anımsatan konsept, sıfır emisyonla çalışıyor, İçi havayla doldurulmuş bi materyalin üzerinde hovercraftlar gibi hareket eden konsept, göller, nehirler, sulu ortamlar, çamurlu yollar, kar ve buz üzerinde bu teknolojisi sayesinde ilerliyor.

4
Elektrik ve hidrojen çalışan bir motora sahip olan araç iki yolcu taşıma kapasitesine sahip.

5
Geleceğin otomobilleri böyle mi olacak? İşte hayal gücünü zorlayan tasarımlar...

6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Etkinliğin amacı, Volkswagen ile Çin'in kırsal bölgelerinde de kolayca hareket edebilen, engelleri kolayca aşabilen bir araç ortaya çıkarabilmek.

Son Dakika Geleceğin Araçları Nasıl Olacak? - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Dev timsah 8 yaşındaki çocuğu yuttu! Cansız bedeni, hayvanın içinden feryatlarla çıkarıldı 19 yaşındaki genç kız, hamile olduğunu tuvalette doğum suyu gelince anladı Bu kareleri görmediniz! İşte Yeşilçam efsanelerinin ölmeden önceki son görüntüleri Duygulanmamak elde değil! Atatürk'ün daha önce hiç görülmemiş fotoğrafı tam 91 yıl sonra ortaya çıktı Bu manzara hem acının hem şehadetin habercisi! 11 yiğidimizin evleri al bayraklarla donatıldı