Gelecekte Neler Kullanacağız? - Son Dakika

Gelecekte Neler Kullanacağız?

22.03.2012 00:05

1
Her gün teknolojiyi yeniden keşfediyoruz. Uzaydan tutun da yepyeni ilaçlara kadar her şeyi deneyimliyoruz. Bu galerimizde, gelecekte deneyimleyeceğimiz 10 şeye yer verdik.
2
1. Görünmez Araç: Hatırlarsanız Mercedes, 0 egzoz emisyonu ile doğaya tamamen zararsız olan yeni aracını duyurmak için onu görünmez yapmak gibi bir çabaya girmişti. Mercedes her ne kadar aracın seri üretime hazır olduğunu söylese de 2014′e kadar bu olası gözükmüyor.
3
2. Uzaya Uzanan Asansörler: Japonya, dünyadan 22.000 mil uzakta ve dünyanın jeo-senkronize yörüngesinde, çok güçlü kablolar aracılığıyla dolanacak olan bir uzay asansörü yapmak istiyor.
4
3. Sürücüsüz Araçlar: Günümüzde hemen hemen her araçta GPS sistemi mevcut. Kendi kendilerini de park edebiliyorlar… Yani sürücüsüz araçlar pek de hayal değil. Google'ın otonom araçlarını hatırladınız mı?
5
4. Robot Uşaklar: Bir kapıyı açmaktan tutun da felçli bir hastayı yürütmeye kadar... Robotlar hayatımızın her alanında yardımlarını bizden esirgemiyor. Bir araştırmaya göre de herkes 10 yıl içinde ev işlerini yapması için kendine bir robot alacak…
6
5. Uçan Arabalar: Bilim kurgu filmlerindeki uçan arabalarla dalga geçedurun, 2012′de New York'ta düzenlenecek olan otomobil fuarında ön satışa sunulacak olan bu araba, geleceği bizlere bildiriyor…
7
6. Yapay Et Üretimi: Hollandalı bilim adamları, doğayı korumak adına et dokularını laboratuarda çoğaltarak et üretmeyi planlıyorlar. Bu sayede üretimi %35 daha etkili olacak olan etler, sanat ürünü olacak. Hızlı pişen, yavaş pişen, kalp şeklinde, parmak şeklinde… Aklınıza ne gelirse! Bu şu an bile mümkün. Temmuz ayının sonunda da aynı şeyi tavuk eti için yapmayı planlıyorlar.
8
7. Ay Üssü: Araştırmacılar ve bilim adamları, yaşamı Ay'a taşımak konusunda oldukça ısrarlı. Bu, Ay'a kalıcı üs kurmak, veya Ay'ın yörüngesinde dolanacak bir uzay istasyonu fırlatmak şeklinde olabilir.
9
8. Zihin Okuma: IBM, önümüzdeki 5 yıl içinde yalnızca insan düşünceleriyle kontrol edilebilecek bir bilgisayar sistemi yaratmayı düşünüyor. Öyle ki beyninizden gelen sinyalleri algılayabilecek bir kafaüstü ekipmanı ve bu ekipmanın uzanacağı bir nevî “çevirici bilgisayar” ile hayal, gerçek olacak.
10
9. İnsansız Hava Araçları: Başkan Obama istihbarat örgütlerinin uzaktan kontrol edilen insansız hava araçlarını rahatça kullanabilmesi adına yeni bir anlaşma imzaladı. Bakarsınız gelecekte insansız hava araçları, havada vızır vızır dönerler.
11
10. Kablosuz Elektrik Aktarımı: Şimdilerde kullandığımız “şarj padleri”ni bilmeyen yoktur. Fakat bunlar yalnızca belli donanımlar için uygunlar. İleride ise bu teknoloji gelişip, bir standart olacak. Şarj aletleri, yerini şarj padlerine bırakacak. Elektronik araçlarınızı yalnızca padlerin üzerine bırakarak şarj edebileceksiniz…

Son Dakika Gelecekte Neler Kullanacağız? - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Wanda Nara sınırları yıktı geçti! At üzerinde çırılçıplak poz verdi 190 milyon yıllık tarihiyle büyülüyor! Dünya üzerinde olduğuna inanamayacaksınız "Bilim kadını olup aç mı kalsaydım" sözüyle hafızalara kazınmıştı! İşte skandallar kraliçesinin son hali Dünyada tek! Bu kasabaya erkekler yalnızca hafta sonu girebiliyor Bal kabağı ile spor yapan fenomenin iç çamaşırı koptu