Gelecekte Seyahat Teknolojiyle Şekillenecek - Son Dakika

Gelecekte Seyahat Teknolojiyle Şekillenecek

20.10.2014 13:30

Skyscanner'ın İskoçya'nın başkenti Edinburgh'daki merkez ofisinde Türkiye Pazarlama Müdürü olarak görev yapan Murat Özkök, Skyscanner ve gelecekteki seyahatlerin.

1

Dünyadaki tüm uçuş bilgileri mevcutBirçok havayolu şirketiyle yapılan özel anlaşmalarla, API servisleri aracılığıyla havayolu şirketlerinin uçuş bilgileri anında Skyscanner'ın merkezine ulaşıyor. 1000'den fazla havayolu şirketinin tüm uçuş bilgileri titizlikle kontrol edilip güncelleniyor.
2

Türkler Cepten Seyahati SevdiAkıllı telefonların yaygınlaşmasıyla Türk kullanıcılardan da giderek daha fazla ilgi görmeye başlayan mobil uygulamalar, seyahat planlama için de etkin bir şekilde kullanılıyor. Saniyeler içerisinde 1000'den fazla havayolu şirketinin, uçak biletlerini fiyat ve mekân bazında karşılaştırarak, kullanıcılarına en uygun uçak bileti alternatiflerini sunan Skyscanner'ın, Android, Windows Phone, iPhone, iPad ve BlackBerry için geliştirdiği uygulaması Türkiye'de bir yılda %270'in üzerinde büyüdü.
3

Seyahatin geleceği raporuSkyscanner, 10 yıl sonra teknolojik gelişmeler sayesinde seyahat planlama ve rezervasyonun nasıl yapılacağına dair bir araştırma yayımladı. Araştırmada gelecekte seyahatlerin nasıl olacağına dair çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı.Gelecekbilim ve teknoloji uzmanlarına danışarak gerçekleştirilen araştırma, seyahat gelecekbilimcisi Dr. Ian Yeoman, Microsoft İngiltere Planlama Görevlisi Dave Coplin ve Google Creative Lab Direktörü Steve Vranakis'in yanı sıra Skycanner CEO'su Gareth Williams'ın da görüşlerini içeriyor.
4

Giyilebilir Teknolojide Gözlükten LenseSkyscanner'ın araştırmasına göre giyilebilir teknoloji hızla gelişerek hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelecek. Akıllı gözlükler akıllı lenslere dönüşerek anında çeviri yapabilecek, böylece yabancı dil sorunu kalmayacak. Google, Samsung, Sony ve Apple gibi markaların sunduğu giyilebilir teknolojiler de farklı bir boyut kazanarak, Dijital Seyahat Arkadaşı'na dönüşecek. Dijital Seyahat Arkadaşı kullanıcıların kişisel tercihlerini ve zevklerini bilip ruh hallerini algılayarak tatil seçenekleri sunabilecek.
5

Su altı otellerinde konaklamak mümkün olacakDeniz altına yapılan geziler, uzay seyahatinden daha makul ücretlerle, gelecekte daha popüler bir seyahat şekli haline gelecek. Gelecekte, Spa merkezi, bahçe ve havuz dâhil bütün otel sisteminin su altına inşa edilebileceği yeni bir akım ortaya çıkacak ve seyahatseverler akvaryum tarzındaki pencereler sayesinde deniz altı manzarasının keyfini çıkarabilecek.


6

Sanal Gerçeklikle SeyahatSeyahatseverler gelecekte sanal gerçeklik sayesinde gidecekleri yeri oturdukları yerden deneyimleyebilecek. Ancak Skyscanner'a göre bu gerçek seyahatin önüne geçmek yerine, tatilcilere gidecekleri yerleri görme, sesleri duyma ve manzaraları hissetme deneyimini sunup, deneyerek ve deneyimleyerek seçim yapabilme şansı verecek.


7

Uzaya uçuşlar başlıyor

Seyahatin Geleceği Raporu'na göre, 2024 yılına geldiğimizde, Dünya'nın alt yörüngesinde seyahat edip ultra yükseklikten yerküreyi izlemek mümkün olabilecek. Uzun vadede ise seyahatseverler sadece uzaya çıkmakla kalmayarak, aynı zamanda uzayda bir süre vakit geçirip eşsiz uzay deneyimini yaşayabilecekler.


8

Geleceğin UçuşlarıUçaklar da 10 sene içerisinde teknolojik olarak çok değişecek. Uçaklarda kabin görevlilerinin yerini holografik personeller alması beklenirken, yolcular uçuş sırasında arkadaşları ve aileleriyle 3 boyutlu olarak holigromik sistemler üzerinden görüşmeler yapabilecekler.


9
YORUMLAR
500

Son Dakika Gelecekte Seyahat Teknolojiyle Şekillenecek - Son Dakika


Advertisement