Bir kez gelen bir daha kopamıyor! İğneada'daki longoz ormanı eşsiz güzelliğiyle büyülüyor - Son Dakika

Bir kez gelen bir daha kopamıyor! İğneada'daki longoz ormanı eşsiz güzelliğiyle büyülüyor

25.09.2020 10:44

Kırklareli'de deniz, göl, kumul ve orman ekosistemleriyle eşsiz bir güzellik sunan İğneada'daki longoz ormanları, ziyaretçilerini bekliyor. Gelenin bir daha kopamayacağı doğa harikası bu yer, dünyada sadece Türkiye'de bulunuyor.

1
Koronavirüs salgınından dolayı tatile bakış açısının değiştiği şu günlerde insanlar, daha sessiz sakin yerler tercih etmeye başladı. Normalleşme süreciyle birlikte günübirlik tatilciler, rotalarını Kırklareli'nin Demirköy ilçesine bağlı İğneada beldesine çevirdi.

2
Denizi, ormanları, sahili, tarihi ile Trakya'nın "saklı cenneti" olarak nitelendirilen İğneada, bugünlerde özellikle ormanlarının güzelliği ile tam bir cazibe merkezi.
3
Yeşilin ve mavinin her tonunun bağrında saklayan İğneada, seyrine doyumsuz manzaralar oluşturuyor. İçerisinde 5 göl, 544 çeşit bitki, 46 tür canlı, 25 cins sürüngen, 50 tür memeli, 30 çeşit tatlı su balığı, 20 tür deniz balığı ve 219 çeşit kuş barındıran longoz ormanları, her mevsim olduğu gibi güzelliğiyle dikkati çekiyor.
4
Kano ile kürek çekerek longozun derinliklerine ulaşanlar, ağaçların göle yansımasını, birçok bitki türünün güzelliğini görebiliyor.
5
Kırklareli Valisi Osman Bilgin, yaptığı açıklamada, longoz ormanlarının koronavirüs normalleşme sürecinin ardından kapılarını yeniden ziyaretçilerine açtığını söyledi.
6
Tüm vatandaşları ormanların güzelliklerini görmeye ve kano turu yapmaya davet eden Bilgin, "İğneada'ya bir kez gelen bir daha kopamıyor."
7
Türkiye'nin Bulgaristan sınırına yakın bir noktada yer alan bu ormanların eşi benzeri bulunmuyor.
8
Longoz ormanları'nın çok büyük bir bölümü sadece Türkiye'de özellikle de Kırklareli sınırları içerisinde yer alıyor. Bu özelliği İğneada'ya daha da özel bir yer kılmakta.
9
10
11
12

Son Dakika Bir kez gelen bir daha kopamıyor! İğneada'daki longoz ormanı eşsiz güzelliğiyle büyülüyor - Son Dakika

YORUMLAR (21)
  • kıng: Longoz ormanları ve yeşil doğasıyla ünlü İğneada’ya nükleer santral kurulması planı bölgenin belediyelerini harekete geçirdi. Trakyalı başkanlar Kırklareli’nde “Nükleer santrale hayır” sloganıyla bir araya geldi. Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Ormanda yürüyüş yapan hemşireye önce tecavüz etti, ardından arabayla üstünden geçti Türkiye'de nadir görülen manzara! İki adımla şehir değiştiriyorlar "Ronaldo'ya karşı koyamam" diyen G.Saray'ın eski yengesi, yeniden evlenmeye hazır Cinsel içerikli videolarından servet kazanan pilot sonunda patladı: Beni kullandılar Arka Sokaklar'ın Zeliş'i dekolteli poz verdi, takipçileri tek bir şeye takıldı