Son Dakika Haberleri: Gelmiş Geçmiş En Çirkin 10 Telefon

Gelmiş Geçmiş En Çirkin 10 Telefon

4 yıl önce

İnsanlık tarihi boyunca görüp görülebilecek en çirkin tasarıma sahip telefonlar görenleri hayrete düşürüyor, işte dünyanın en çirkin tasarımlı telefonları...

1
İnsanlık tarihinin gördüğü ve gördüğüne pişman olduğu en çirkin tasarıma sahip 10 telefon...

2
Samsung NPH-N270 Matrix -


İlk Matrix filminde ikonik Nokia modeli 8100'ü başroldeki karakterin elinde görmüştük. Nokia'nın bu harika reklam sayesinde büyük prestij kazandığını kabul etmek lazım.

3
Samsung NPH-N270 Matrix -


Matrix Reloaded'in vizyona girmesiyle birlikte bu defa Samsung şansını denedi ve Matrix ismiyle füturistik bir telefon tasarımı yaptı. Ancak 500 dolarlık telefon o kadar sert ve çirkin görünüyordu ki, çok az insan onu satın almaya cesaret edebildi.

4
Samsung NPH-N270 Matrix -


Zaten şunu kabul etmek lazım ki, insanlar gelecekten gelmiş gibi görünen ve bugünün değerlerinden çok farklı, çok uç noktadan görünen tasarımları kolay kabullenemiyor. Samsung'un Matrix tasarımı da bu muhafazakarlığın kurbanı oldu.

5
Virgin Mobile Lobster 700TV -


Virgin Mobile Lobster 700TV 2006 yılında piyasaya çıktı ve içinde hem radyo hem de TV alıcısı bulunuyordu. İnsanların, bulundukları her yerde TV seyredip, radyo dinlemelerini amaçlayan telefon o yılların minik telefon modası içinde hem çok çirkin ve kaba bulunmuştu hem de güçlü bir anten olmadan, kapalı alanlarda TV ve radyo yayınlarını almakta zorlanması nedeniyle kısa sürede piyasadan silindi.

6
Virgin Mobile Lobster 700TV -


Ayrıca bu telefonun sahiplerinin, bugün moda olduğu için elinde 6,5 inçlik phabletler taşıyanlarca o günlerde "kalas gibi telefon mu kullanıyorsun?" sataşmalarıyla uğraşmak zorunda kalmaları da cabasıydı.

7
Siemens Xelibri 6 -


Kadınlar için özel bir telefon tasarlama çabasının sonucu olarak ortaya çıkan Siemens Xelibri 6, 2006 yılında farklı tasarımlarla rakiplerinin arasından sıyrılmaya çalışan telefonlar kervanına katılmıştı.

8
Siemens Xelibri 6 -


Makyaj aynası şeklinde tasarlanan telefon ne yazık ki pratik kullanıma çok uygun değildi; şık davetlerde, özel gecelerde en güzel kıyafetlerinin içindeki alımlı kadınların, makyaj aynalarını kulağına götürüp konuşması çok garip bir görüntü oluşturuyordu. Zaten telefon da piyasada çok dayanamadı.

9
Vertu Signature Cobra -


Bir zamanlar sosyete mensupları için değerli taşlarla süslü süper lüks ve pahalı telefonlar üreten Vertu firmasının 2006 yılında ürettiği bir modelinin üzerinde değerli taşlarla süslenmiş bir kobra yılanı yer alıyordu.

10
Vertu Signature Cobra -


Vertu tasarımcılarının aklından ne geçiyordu bilinmez ama telefonu üzerinde kobra minyatürü taşıyan bir insanın çevresinden nasıl tepkiler aldığını bugün çok merak ediyoruz.

11
Motorola V100 -


2000 yılında ortaya çıkan bu Motorola modeli, o yıllarda çok popüler olan "SMS yazmayı kolaylaştıran" modellerden biriydi. Ancak küçük bir laptop'a benzeyen V100'e bugün bakınca ne kadar çirkin olduğunu anlıyoruz.

12
Motorola V100 -


Küçük çocukların avuç içi minik oyun konsollarını anımsatan telefonu kulağa götürmenin de büyük problem olduğunu hatırlatalım.

13
Kyocera Blade -


2003 yılında Sony ve Ericsson telefon konusunda iş birliği yapıyor ve Sony Ericsson markasıyla telefon piyasasının tepesinde oturuyordu. O dönem rekabet için güçlü imaja sahip bir telefon piyasaya sürmek isteye Kyocera'nın tercihi ise Blade modeli olmuştu.

14
Kyocera Blade -


Ancak ismi Blade (Kılıç/bıçak) olmasına rağmen kalınlığı 2.5 santimi bulan bu telefonu kimse cebinde taşımak istemedi ve Kyocera Blade tarihin sayfaları arasında unutulup gitti.

15
Kyocera Blade -


2.5 santim kalınlığın nasıl bir boyut olduğunu hayalinizde canlandıramıyorsanız, şöyle anlatalım, işaret parmağınızın uzunluğunun yaklaşık yarısı kadar kalınlığa sahip bir telefon düşünün...

16
Samsung Upstage -


2007 yılında iPhone'lar almış başını gitmiş, Android telefonlar pazar kazanmak için hazırlık yaparken ve Nokia Symbian'ı geliştirmek için kara kara düşünürken Samsung önü telefon ve arkası iPod gibi müzik çalar olan bir telefon piyasa sürdü.

17
Samsung Upstage -


Telefonun asıl ekranının müzik dinlemeye yeterli olmayacağını düşünmüş olacak ki, aynı cihaza iki farklı ekran ve iki farklı tuş takımı yerleştiren Samsung büyük ilgi göreceğini düşünmüş olsa da, dünyanın gözü iPhone'dan başka bir şey görmüyordu.

18
Samsung Upstage -


Yine de operatör kontratatıya 150 dolara satılan telefonun indirim ve reklamlar sayesinde ABD'de belli bir satış rakamına ulaştığını kabul etmek lazım.

19
Nokia 7600 -


2003 yılında ortaya çıkan bu Nokia, yeni teknolojiler üretemedikleri için farklı tasarımlarla modern görünüm sağlayıp satış yapmaya çalışan telefon üreticilerinin arasındaki rekabeti çok iyi örnekliyor.

20
Nokia 7600 -


Ne yazık ki çok zor kullanılan, SMS yazmakta zorlanılan, kulağa veya dudağa götürürken zorluk çekilen telefonu satın alanların çok pişman olduklarını hala hatırlıyoruz.

21
Motorola StarTAC Rainbow -


Motorola'nın 1996 yılında piyasaya çıkardığı Rainbow, popüler StarTAC modelinin çok renkli bir versiyonuydu.

22
Motorola StarTAC Rainbow -


Ne var ki telefondaki renklerin, gökkuşağındaki renk uyumuyla hiç ilgisi yoktu. Üstelik bu uyumsuz, çirkin renkler için Motorola'nın 1.000 dolar istemesi de cabası...

23
Xcute DV1 -


Ekranını döndürünce, video kameraya dönüşen bu telefon, telefonlarla video çekmenin giderek popülerleştiği bir dönemde, 2005 yılında piyasaya çıkmıştı.

24
Xcute DV1 -


Tüm dünya dokunmatik ekranlara hazırlanırken ortaya çıkan bu kalın, kullanışsız, kaba telefon pek tutmadı ama bugün bakınca, tutmamasına çok da şaşırmıyoruz.Haber Yayın Tarihi: 21.05.2016 08:39 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

En çok fidan sahiplenen 20 il açıklandı! Bakın ilk sırada kim var Trump hakkında skandal iddia! Dedesi genelev patronu çıktı 8 aylık hamile Müge Boz, 'Daha çekici hissediyorum' diyerek iç çamaşırlı poz verdi! Ünlü model mayoyla gezindiği New York caddelerini ateşiyle kasıp kavurdu Karadeniz halkının kabusu oldu! Gören derhal ihbar etsin