Gelmiş Geçmiş En Kötü Buluşlar - Son Dakika

Gelmiş Geçmiş En Kötü Buluşlar

18.08.2016 09:42

1
İşte gözlerine inanamayacağınız dünyanın en kötü buluşları...

2
Bu paspaslı terlikler sayesinde temizlik yapmak için ayrıza zaman harcamaya hiç gerek yok. Siz evin içinde dolaşın, terlikleriniz yerleri temizlesin.

3
Kendini karıştıran kahve fincanı
Kendini karıştıran kahve fincanı

Kendi kendini karıştıran kahve fincanı özellikle iş yerinde elini bilgisayarın klavyesinden bile ayırmaya vakti olmayanlara göre...

4
Kitap tutucu

Yatarak kitap okumayı çok seviyorsunuz ama kitabınızı elinizde tutmaktan hoşlanmıyorsunuz değil mi?

Kitap tutucu </p><p>Yatarak kitap okumayı çok seviyorsunuz ama kitabınızı elinizde tutmaktan hoşlanmıyorsunuz değil mi?
5
Fikir, tahmin edebileceğiniz sebeplerden dolayı pek tutmamış. Tel örgünün içindeki bebeklerin “kafese kapatılmış” görüntüsü, kafesin yerden metrelerce yüksekte eğreti ve tehlikeli şekilde duruyor olması ve büyük ihtimalle ismi sebebiyle anneler bu buluşu benimseyememişler.

6
Şemsiyeli yağmur tulumu
Şemsiyeli yağmur tulumu
7
Çorap giydirici

Çorap giydirici </p><p>

Her sabah çorap giymek ne büyük işkence.(!) Özellikle eğilip çorapları yukarıya çekmek insanı bitiriyor. Ama çorap giydiriciyle bu dertlerin sonu geliyor.

8
Kas kafesi
Kas kafesi

Yıllarca spor salonlarında vakit harcamak neden? Takın kas kafesini karnınıza sizin de bir baklavanız olsun.(!)

9
Kas kafesi
Kas kafesi

Bu da karnı kaslı olsun isteyen kadınlar için...

10
Kendi kendini yapan yatak
Kendi kendini yapan yatak

Yataklarn nevresimlerini değiştirmek çoğu insana işkence gibi gelir. Artık tam da bu kişiler için üretilmiş kendi kendini yapan yatak var.

11
Crinoline

Crinoline </p><p>

Bir korseyle birlikte giyilen bu giysi dünyanın en rahatsız modasıydı. Viktorya döneminden bir kalıntı olan 1.5 metre genişliğindeki ‘crinoline'ler kapılardan geçmek gibi basit günlük işleri bile bir soruna dönüştürüyordu. Bu hesapla topuklu ayakkabılar bile rahatlık örneği olabilir.

12
Evcil hayvan spa hizmeti
Evcil hayvan spa hizmeti

Gördüğünüz bir yıkama makinesi ve durulayıcı. 2004 yılında CBS News tarafından oldukça komik bir şekilde tanıtılan Pet Spa, ellerinizi kullanmadan kedi veya köpeğinizi yıkamanın yolunu gösteriyor. Ancak kedi köpeklerin çoğu, sahipleri geleneksel yöntemden vazgeçmediği için şanslı.

13
Krep makinesi

Krep makinesi </p><p>

Ocağın başında saatlerce bekleyip krep yapmaya son. Bu akıllı cihaz krepleri hem yapıyor hem de üst üste istifliyor.

14
Dönen dondurma külahı
Dönen dondurma külahı

Dondurma yerken bileğinizi çevirmekle uğraşmayın, siz dilinizi uzatın dondurma dönsün.

15
Çay saati
Çay saati

Çay yaparken poşeti suyun içinde kaç dakika tutmalısınız? Bu tarihi soruya bu şirin penguenle yanıt bulmak artık çok kolay.

16
Kutu içecek servis robotu
Kutu içecek servis robotu

Ben kutudan içmeyi sevmem" diyorsanız bu robot tam size göre.

17
Ucu dönen çatal
Ucu dönen çatal

Makarnaya çok insan bayılır ama bir de o ince uzun çubukları çatalın ucunda derdi olmasa. Çinlilerin geliştirdiği ucu dönen bu çatal bu soruna bir son veriyor.

18
Yeni Cola
Yeni Cola

Pazarlamacıların bilmesi gereken bir şey var: Tüketicilerin bir ürüne hissettikleri duygusal bağlılıkla şaka olmaz. Özellikle de bu ürün 99 yaşındaki Coca Cola'ysa. Cola'nın 23 Nisan 1985'te piyasaya sürülen “daha yeni, daha tatlı” versiyonu lezzet testlerinde başarılı oldu ancak gerçek dünyada tam bir hayal kırıklığına dönüştü.

19
Yeni Cola
Yeni Cola
Cola'nın hayranlarından gelen telefonlar, mektuplar ve abartılı şikayetlerle birkaç hafta içinde Yeni Cola piyasadan kaldırılıp eskisi kutuların ve şişelerin üzerindeki “klasik” ifadesiyle yeniden piyasaya sürüldü. Böylece tüketiciler de eski aşklarına yeniden kavuşmuş oldu.

20
Hazır haşlanmış yumurta
Hazır haşlanmış yumurta

Yumurtayı haşlamak, soğumasını beklemek ve kabuklarını soymakla uğraşmak yerine bir hamlede paketi açıp katı pişmiş yumurtanıza kavuşabilirsiniz.

21
Muz soyma aleti
Muz soyma aleti

Muz seviyorsunuz ama soymak çok zor geliyor değil mi? Otomatik muz soyucu sizin de en yakın arkadaşınız olacak.

22
Segway
Segway

Yaratıcısı Dean Kamen'ın hakkını teslim etmek lazım: Heyecan yaratmayı çok iyi biliyor. 2001 yılında piyasaya çıkana kadar dünyayı değiştireceğine inanılan bir sır olan Segway ulaştırma dünyasında beklenen devrimi başlatmayı maalesef başaramadı.

23
Segway
Segway

Teknolojisi bir hayli havalı olsa da Segway'in satışları Kamen'ın beklentilerinin çok altında kaldı. Alışveriş merkezlerindeki polisler ve tembel turistler hala Segway'i kullanıyor ancak bu araç en büyük süksesini Arrested Development dizisindeki Gob Bluth'ın araç tercihi olmasıyla yaptı.

24
CueCat
CueCat

CueCat, 1990'lı yılların sonunda teknoloji patlamasının son dönemlerinde piyasaya çıktı ve dev bir başarısızlık olarak tarihe geçti. Kedi şekilli milyonlarca barkod tarayıcı üretilip ABD genelinde ücretsiz olarak dağıtıldı. Amaç insanların bu kedileri kullanarak özel olarak barkodlanmış internet sitelerine girişini sağlamaktı.

25
CueCat
CueCat

Bunun neresinin adres çubuğuna bir link girmekten daha kolay olduğunu üretici firma hiçbir zaman açıklamadı. Piyasaya çok gürültü yaratarak girmesine ve CueCat'in kodları Wired ve Businessweek gibi dergilerde dağıtılmasına rağmen kullanıcılar neden dergilerini okurken, tuhaf kedi şekilli bir tarayıcı kullanacaklarını anlayamadılar.

26
Nintendo Virtual Boy

Nintendo Virtual Boy </p><p>

Virtual Boy, Nintendo'nun ömrü en kısa süren ürünü oldu. 1995 yılında piyasaya çıkan Virtual Boy'un ömrü sadece altı ay sürdü. Üç boyutlu grafikler oyununun, oyuncunun etrafını görmesini tamamen engelleyen kocaman, parlak kırmızı bir kaskı vardı.

27
Nintendo Virtual Boy
Nintendo Virtual Boy

Perakende fiyatı 180 dolar olan bu pahalı oyuncakla sadece 14 oyun oynanabiliyordu. Dolayısıyla Nintendo çabalarını çok daha başarılı olan geleneksel Nintendo 64 sistemine odaklayıp Virtual Boy'u çöpe atmayı yeğledi.

28
Hidrojen balonları
Hidrojen balonları

Hindenburg, 1931'de tasarlandığı zaman, üreticiler balonu uçurmak için helyum yerine hidrojen kullanmak gibi bir seçim yaptı. Hidrojen hem daha ucuzdu hem de bulunması daha kolaydı ancak maalesef fazlasıyla yanıcı bir gazdı.

29
Hidrojen balonları
Hidrojen balonları

1937 yılına gelindiğinde gazın bu özelliğinin bir sorun olduğu ortaya çıktı. Balon 36 saniye içinde alev alıp yere çakıldı ve hidrojen balonlarının da sonunu getirdi. Bugün meşhur Goodyear balonları da dahil bu tür araçları uçurmak için helyum kullanılıyor.

30
Bebek kafesi
Bebek kafesi

1930'lu yıllarda Londra'da bebekleri koyacak yer bulamayan dadılar bebek kafeslerine yöneldi. Bebek kafesi adı üzerinde tellerden yapılmış, patenti de 1922'de ABD'de alınmış ürkütücü bir icattı.

31
Bebek kafesi
Bebek kafesi

Çocuğu kafes içinde pencerenin önüne çıkartabiliyordunuz. Riskli mi? Belki. Ama en azından kullanışlı. Çok tatlı, çok hastalıklı.

Son Dakika Gelmiş Geçmiş En Kötü Buluşlar - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Ormanda yürüyüş yapan hemşireye önce tecavüz etti, ardından arabayla üstünden geçti Türkiye'de nadir görülen manzara! İki adımla şehir değiştiriyorlar "Ronaldo'ya karşı koyamam" diyen G.Saray'ın eski yengesi, yeniden evlenmeye hazır Cinsel içerikli videolarından servet kazanan pilot sonunda patladı: Beni kullandılar Arka Sokaklar'ın Zeliş'i dekolteli poz verdi, takipçileri tek bir şeye takıldı