Genç çift, 1 euroya aldıkları mağara evi 12 ay içinde saraya dönüştürdü - Son Dakika

Genç çift, 1 euroya aldıkları mağara evi 12 ay içinde saraya dönüştürdü

10.08.2020 16:23

Genç Fransız çift Alexis Lamoureux ve Lotte van Riel, bundan yedi sene önce, sadece bir Euro karşılığında kireç taşı içerisine oyulmuş, yaşanılmaz halde olan bir mağara ev satın aldılar. Kendi çabalarıyla harabe olan mağara evi, hiç bir konforun eksik olmadığı muhteşem bir yuva haline getirdiler.

1
Düzenli bir işleri olmayan, ev kiralarını ödeyecek para bulamayan çift, bir gün bir açık arttırmada, Fransa'nın Loire Vadisi'nde sadece 1 Euro'ya bir mağara ev satın aldılar.

2
Alexis Lamoureux bundan 7 sene önce, 23 yaşındayken çalıştığı bar kapanınca iş bulabilmek umuduyla kız arkadaşı Lotte van Riel ile birlikte Amboise'a taşındı.
3
Ancak satın aldıklarında mağaranın içi evden çok kocaman bir çöplüğe benziyordu. Ne elektrik ve su ne de kanalizasyon bağlantısı olmayan evin ev olabilmesi için bir hayli masraf ve zahmet gerekiyordu.
4
Mağarayı dönüştürecek paraya sahip olmayan çift 25.000 Euro'luk kredi için on tane banka dolaştı. Lakin düzenli bir işleri yoktu ve tüm bankalardan olumsuz cevap aldılar.

5
Çift, sonunda çareyi Alexis'in babasının restoranında çalışmakta buldu. Tam üç yıl burada çalışarak para biriktirdiler.

6
Nihayet gereken parayı biriktirdiklerinde kanalizasyon veya elektrik namına hiçbir şeyin olmadığı bu mağarada aylarca sürecek bir çalışma onları bekliyordu.
7
12 ayda mağarayı yaşanılır bir hale getirmek için aklınıza gelebilecek tüm ayrıntıları tamamladılar.
8
Bu dönüşüm onlara tam 35.000 Euro'ya mal oldu. Bu parayla civarda herhangi bir ev sahibi olmaları mümkün değildi. İşte muhteşem dönüşümden kareler.
9
10
11
12
13
14
15
16
17

Son Dakika Genç çift, 1 euroya aldıkları mağara evi 12 ay içinde saraya dönüştürdü - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (9)
  • IM: TURKIYEDE OLSA TARIHI ESER DIYE BAGIRANLAR NE GUZEL OLMUS ADAMLAR HER SEYI DEGERLENDIRIYOR BUNA NEDEN SES CIKMIYOR.CUNKU ORASI MUSLUMAN ULKE DEGIL ORAYA KARISIRSALAR ZARAR EDERLER BUNLARIN TEK DERDI VAR ODA TURKIYE. Cevap Yaz 2 1 Yayından Kaldır
  • Memet : Burada dikkat çeken insanoğlu nun yaşam azmidir. Terane gibide görünse azim var işin içinde. Tom bey ucuza kapatmış işi fakat Sem yengemiz çabuk havlu atmasa bari. Batı filmleri tipik senaryolarından. Yenge hanımlar heyecan için önce he der sonra arka sıkmaya başlayınca kaçacak yer arar Cevap Yaz 4 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement