Genç kadın, açık giyindi diye otobüs şoförü tarafından dışarı atıldı! - Son Dakika

Genç kadın, açık giyindi diye otobüs şoförü tarafından dışarı atıldı!

31.07.2019 16:39

İsveç'te bir genç kadın, otobüs şoförü tarafından ‘çok açık giyinmişsiniz' gerekçesiyle azarlanarak otobüsten indirildi.

1
İsveç'te Malmö'de yaşayan 19 yaşındaki Amanda Hansson, geçen hafta hava çok sıcak olduğu için ince askılı bir bluz ve şort giydi.
2
Hansson, o gün otobüse binmek istedi, diğer yolcularla birlikte oturacak yer ararken sürücü tarafından öne çağırıldı.
3
Otobüs şoförü Hansson'a, üzerindeki kıyafetin otobüs şirketinin politikasına ters olduğunu ve bu şekilde otobüse binmesine izin veremeyeceğini söyledi. Şoförün: "Çok az kıyafet giymişsin, örtünmen lazım" dediğini aktaran Hansson, "Ne türden bir cinsiyetçi saçmalık yapmaya çalışıyorsun?" karşılığını verdiğini belirtti.
4
Hansson, şoföre cevap verince aralarında tartışma çıktı. Otobüs şoförü Amanda'yı kolundan tutarak otobüsten attı. Olayın duyulmasından sonra kadın hakları dernekleri ayaklandı. Şoför ve çalıştığı şirketi bir bildiri yayınlayarak kınandı.
5
Kadın vücut şampiyonu Sara Mohammad, yaptığı açıklamada; hiçbir şekilde şoförün, bir kadının giyim kuşamına karışma hakkı olmadığını ve Hanssun'ın şoföre karşı koyarak gerekeni yaptığını söyledi.
6
Otobüs firması özür diledi
Otobüs firması özür diledi
Otobüsün bağlı bulunduğu firma, şoförün davranışının siyasi veya dini bir amaç içermediğini ve olayın yanlış anlaşılmadan dolayı meydana geldiğini söyleyerek özür diledi.

Son Dakika Genç kadın, açık giyindi diye otobüs şoförü tarafından dışarı atıldı! - Son Dakika


YORUMLAR (27)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor