Gençlerin Gözdesi Ailelerin Kabusu! - Son Dakika

Gençlerin Gözdesi Ailelerin Kabusu!

8 yıl önce

1
Evlerinden gizlice kaçan gençler için üretilen bu "sahte ayak"lar yok satıyor.
2
Ailelerinin kendilerini evde, hatta yataklarında uyuyor sanmaları için yorganın altına yerleştirilen ayaklar silikondan üretiliyor.
3
Yorganın altına birkaç yastık koyduktan sonra ucuna da bu ayakları ekleyince "sorunsuzca" evden çıkabileceğiniz iddia ediliyor.
4
Sahte ayakların fiyatı ise 100 dolar.
5
Eğri namlulu makineli tüfek: 1953 - Köşenin öbür tarafındaki düşmanı vurmak için tasarlanan bu tüfek ilk denemeden sonra çöpe gitti.
6
Kapkaç caydırıcı çanta: 1963 - Sokakta biri çantanızı kaptığında çantaya bağlı zincire asılıyorsunuz ve çantanın dibi açılarak içindeki her şeyi yere saçıyor. Mucidi John Rinfret hırsızın geri dönüp saçılanları toplamayacağını varsaymıştı.
7
Hubbard elektrometresi: 1968 - Bilimkurgu yazarı ve Sicentology tarikatı kurucusu L. Ron Hubbard, geliştirdiği elektrometreyle domateslerin acı çekip çekmediğini ölçmüştü! Dediğine göre domatesler dilimlenirken çığlık atıyordu.
8
Bağsız, desteksiz sütyen: 1949 - Charles L. Langs, askısız, kopçasız, desteksiz sütyen tasarımlarıyla poz veriyor. Eşiyse durumdan pek memnun görünmemekte.
9
Bebek kafesi: 1937 - Büyük şehirde bahçesiz bloklarda yaşayanların bebekleri için geliştirilen tüyler ürpertici bir ürün.
10
Laringfon: 1929 - Telefonla görüştüğünüz kişiye sesinizi değil gırtlağınızda ses tellerinizin yarattığı titreşimleri gönderiyor. Amaç çevredeki gürültülerin konuşmaya dahil olmasını önlemek.
11
Motorlu sörf tahtası: 1948 - Mucit Joe Gilpin, ne yöne gittiği belli olmayan motorlu sört tahtasını denerken görülüyor. Prototipi sık sık devrilse de icat olarak ufuk açıcı olduğu kesin.
12
Sırt roketi: 1961 - Fotoğrafta eski ABD Başkanı Kennedy'yi selamlarken görülen mühendis Harold Graham yerden birkaç metre havalanmayı başarmış, ancak dengesini bir türlü sağlayamamıştı. Bugün daha başarılı örnekleri mevcut.
13
Honegard: 1959 - Dr. DeForest C. Jarvis, bal (honey) ve sirkeyi (vinegar) karıştırarak yaptığı ‘ilaç'ın (honegar) ağrı ve acıları giderdiğini iddia ediyordu. Mide bulantısı yaratmaktan öte bir etkisi tespit edilemedi.
14
Işıklı otomobil lastiği: 1961 - Yarı şeffaf ince bir dış lastik, içinde de ampuller! Goodyear'ın bu en eğlenceli icadı, yolda ikide bir patlayan ampullere para dayanmayacağı için rafa kalkmış.
15
Duş başlığı: 1970 - Saçı makyajı bozulmadan duş almak isteyen kadınlar için üretilen ve “o zamanlar kaç günde bir duş alıyorlarmış acaba” sorusunu sorduran nefes daraltıcı icat.
16
El yazısı oyunu: 1955 - New York'lu oyun ve oyuncak üreticisi Ideal Toy Company, nasıl bilinmez ama ilkokul çağındaki çocukların “el yazısıyla yazmaktan çok hoşlandığı” fikrine kapılmış. Oyunun satışlarının pek iyi gitmediği söyleniyor.
17
Hızlı silah çeken robot: 1960 - İlk ‘katil robot' yaratma girişimlerinden. Elbette mekanize mankenin hedefi izlediği filan yok. Deneylerden birinde mankenin eline gerçek tabanca monte edildiğini de belirtelim.
18
Mini televizyon: 1966 - İngiliz mucit Clive Sinclair'ın en mutlu anı.
19
Uçan platform: 1956 - ABD Savunma Bakanlığı'nın para batırdığı icatlardan. Hava Kuvvetleri üssündeki test sürüşü esnasında görüntülenmiş.
20
Kuşadamı elbisesi: 1955 - Leo Valentin düşük irtifadaki deneylerinin başarılı geçtiğini düşünmüş olacak ki motorize kuş elbisesini 1956'da bir uçaktan atlamak suretiyle de denemiş. Sonuç üzücü.
21
Telefon açan robot: 1964 - Viyanalı mucit Claus Scholz'un telefon açan robotu maalesef konuşamıyordu. Fotoğrafta robotu ‘telefon açmış' halde görüyorsunuz.
22
Bebek taşıyıcı: 1937 - Wembley Monarchs buz hokeyi oyuncusu Jack Milford, eşiyle birlikte buzda kayarken bebeğini de bu zevkten mahrum etmek istememiş. Kim istemez ki bebeğini kaygan ve kaya gibi sert buz üstünde taşımayı!
23
Su ayakkabısı: 1962 - M.W.Hulton, üzerinde zor durduğu pervaneli deniz ayakkabısını İngiltere'deki Grand Union Kanalı'nda denemeye çalışırken görülüyor.
24
Televizyonlu gözlük: 1963 - Daha çok bir işkence aletine benzeyen bu tuhaf cihazın mucidi Hugo Gemsback, üstünde 1.5 yıl çalıştığı tasarımını iki üç demodan sonra rafa kaldırmak zorunda bırakılmış!
25
Harici hindi kızartıcı: 1966 - İyi ki kuzu çevirenini yapmamışlar!

Haber Yayın Tarihi: 27.03.2012 10:29 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Çöpçatan sitesinde tanıştığı genci cinsel ilişki oyuncağıyla boğarak öldürdü! 24 yaşında emekli oldu! Genç adamın büyük sırrı ortaya çıktı Bu işi yaparak 300 bin dolar kazanıyorlar! İşte dünyanın en ilginç meslekleri Hababam Sınıfı Uyanıyor'daki kaçış planı krokisinin sırrı ortaya çıktı! Fenomen güzelden ilginç yardım kampanyası! Çırılçıplak soyunup 24 saat canlı yayın yaptı