Gençlik Festivali'ne Muhteşem Açılış - Son Dakika

Gençlik Festivali'ne Muhteşem Açılış

9 yıl önce

1
Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları (EYOF) Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda resmen başladı.
2
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları'nın resmi açılış törenini yaptı.
3
Törende Korhan Abay tarafından yapılan "hoşgeldiniz" konuşmasının ardından ülkelerin tek tek sunumları ve tören geçişleri yapıldı.
4
Geçiş, ilk olarak olimpiyatların yapıldığı Yunanistan'ın geçişiyle başladı. Yunanistan kafilesi ellerindeki Türk ve Yunan bayraklarıyla geçişlerini yaparak yerlerini aldılar.
5
Norveçli sporcular, ülkelerinde yaşanan terör saldırısı dolayısıyla sol kollarına siyah bant takarak geçişlerini gerçekleştirdi.
6
Oyunlara katılan 49 ülkenin sporcuları, 40 dakikayı aşan geçiş törenin ardından kale arkasında kendilerine ayrılan tribündeki yerlerini aldı.
7
EN KALABALIK SPORCU TÜRKİYE'DEN :


EYOF'a en fazla katılımı ev sahibi Türkiye, 140 sporcuyla gerçekleştirdi. Geçiş törenine en son çıkan Türkiye kafilesi, izleyiciler tarafından büyük alkış aldı.

8
HAMSİLERDE GEÇİŞTE :


Oyunların tanıtımında büyük görev üstelen "Hamsi Maskotu" da tören geçişinde yer aldı. Türk sporcuların ardından "Hamsi" kıyafeti giymiş 15 genç de geçiş yaptı.

9
BAŞBAKAN ERDOĞAN OYUNLARI BAŞLATTI :


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda düzenlenen 11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları'nın (EYOF) açılış törenine katılarak bir konuşma yaptı.

10
11. Avrupa Gençlik Olimpiyat Oyunları'nın geleceğin olimpiyat şampiyonlarının da yarışacağı bir spor organizasyonu olması açısından son derece önemli olduğunu vurgulayan Erdoğan, organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, barışa giden bu yolda herkesi sevgi ve saygıyla selamladığını ifade etti.
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23


YORUMLAR


Diğer Galeriler

Survivor'da Yasin'le Evrim'in sürpriz yakınlaşması! Yeni bir aşk mı doğuyor? Koronavirüs cinsel ilişki yoluyla bulaşır mı? İşte bu konuda dikkat edilmesi gerekenler Ünlü futbolcu Graziano Pelle'nin model sevgilisinden yürek hoplatan karantina pozları Büyük travma! İtalya'da koronavirüsten ölenlerin tabutunun üzerine kıyafetleri konularak tören yapılıyor Yıldız şarkıcı Rihanna, koronavirüs kapan sporcuyla dalga geçti