Gençlik Festivali'ne Muhteşem Açılış - Son Dakika

Gençlik Festivali'ne Muhteşem Açılış

25.07.2011 08:40

1
Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları (EYOF) Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda resmen başladı.
2
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları'nın resmi açılış törenini yaptı.
3
Törende Korhan Abay tarafından yapılan "hoşgeldiniz" konuşmasının ardından ülkelerin tek tek sunumları ve tören geçişleri yapıldı.
4
Geçiş, ilk olarak olimpiyatların yapıldığı Yunanistan'ın geçişiyle başladı. Yunanistan kafilesi ellerindeki Türk ve Yunan bayraklarıyla geçişlerini yaparak yerlerini aldılar.
5
Norveçli sporcular, ülkelerinde yaşanan terör saldırısı dolayısıyla sol kollarına siyah bant takarak geçişlerini gerçekleştirdi.
6
Oyunlara katılan 49 ülkenin sporcuları, 40 dakikayı aşan geçiş törenin ardından kale arkasında kendilerine ayrılan tribündeki yerlerini aldı.
7
EN KALABALIK SPORCU TÜRKİYE'DEN :

EYOF'a en fazla katılımı ev sahibi Türkiye, 140 sporcuyla gerçekleştirdi. Geçiş törenine en son çıkan Türkiye kafilesi, izleyiciler tarafından büyük alkış aldı.

8
HAMSİLERDE GEÇİŞTE :

Oyunların tanıtımında büyük görev üstelen "Hamsi Maskotu" da tören geçişinde yer aldı. Türk sporcuların ardından "Hamsi" kıyafeti giymiş 15 genç de geçiş yaptı.

9
BAŞBAKAN ERDOĞAN OYUNLARI BAŞLATTI :

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda düzenlenen 11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları'nın (EYOF) açılış törenine katılarak bir konuşma yaptı.

10
11. Avrupa Gençlik Olimpiyat Oyunları'nın geleceğin olimpiyat şampiyonlarının da yarışacağı bir spor organizasyonu olması açısından son derece önemli olduğunu vurgulayan Erdoğan, organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, barışa giden bu yolda herkesi sevgi ve saygıyla selamladığını ifade etti.
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23

Son Dakika Gençlik Festivali'ne Muhteşem Açılış - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Pokemon kartlarını saklayanlar yaşadı! Her biri servet değerinde Dünyaca ünlü rapçi Snoop Dogg, Yıldız Tilbe hayranı çıktı! Birlikte paylaştığı fotoğraf Türk'leri heyecanlandırdı MasterChef Yasin'in Şeyma için kullandığı ifade, Acun'un genç sevgilisini kızdıracak Karadenizli zekasının örneği! Bu mescidin minaresi petrol varillerinden Sokaklarda çöpleri karıştırarak yaşayan ünlü model, onu bu hale getirenlere öfke kustu