Geriye Facebook'a Yazdığı Şiir Kaldı - Son Dakika

Geriye Facebook'a Yazdığı Şiir Kaldı

10.11.2012 14:59

1
Siirt'in Pervari İlçesi'nde Sikorsky S-70 helikopterinin düşmesi sonucu 17 asker şehit oldu. Türkiye'nin dört bir yanındaki baba evine ateş düştü. Şehit askerlerden Uzman Çavuş Dinçer Ersoy'un Tekirdağ'ın Çerkezköy İlçesi'nde yaşayan ailesi, acı haberle yıkıldı.
2
Ersoy'un, Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde vatani görevini tamamladıktan sonra 5 ay önce Uzman Çavuş olduğu öğrenildi.

3
Atatürk hayranı olan ve sosyal paylaşım sitesinde paylaştığı Atatürk fotoğraflarıyla Büyük Önder'e bağlılığını her fırsatta gösteren şehit Uzman Çavuş Ersoy, hakkında ise sosyal paylaşım sitesinde şu bilgiyi veriyordu:
4
"Tutucu değilim. Piyasada değilim. Prensiplerim yoktur ama seviyesiz değilim. Kuralları sevmem ama yersiz yere çiğnediğim görülmemiştir. İçe kapanık değilim ama gereksiz yere konuşmam. Kinci değilim ama unutmam. Şefkat gösteririm ama şımartmam. Şüpheciyim ama kuruntu yapmam. Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam. Dalga geçerim ama kırmam. Ciddiye alırım ama kapılmam. Huzur veririm ama söz vermem. Sahip olurum ama ait olmam. Haksızlığa gelemem. Hatır gönül dinlemem. Babamın oğluyum ben kurşun yerim laf yemem."
5
Şehit Uzman Çavuş Dinçer Ersoy, sosyal paylaşım sitesinde paylaştığı askeri üniformalı bir fotoğrafının altına ise şu şiiri yazdı:

6
"İzin ver yanında kalayım/ Kıvrılsın saçların yüreğime/ Sana tutuşsun her zerrem/ Bakışlarını kat ömrüme/ Tutalım ziyan edilmiş ömrün kalanını/ Kaç nefes kaldı ki ölüme?"
7
8

YORUMLAR
500

Son Dakika Geriye Facebook'a Yazdığı Şiir Kaldı - Son Dakika


Advertisement