Gitmek İçin Cesaret Gerektiren Dünyadaki Lanetli Yerler - Son Dakika

Gitmek İçin Cesaret Gerektiren Dünyadaki Lanetli Yerler

19.10.2016 08:17

1
Lanetler her zaman insanların ilgisini çekmiş, birçok efsaneye ve romana bile konu olmuştur. Dünyada lanetli olduğuna inanılan birçok şehir ve bölge var. Bu yerlere girmek yasak, sadece araştırmacılar girebiliyor. İşte dünyada lanetli olduğuna inanılan 19 yer...

2
Alcatraz Hapishanesi - Amerika
Alcatraz Hapishanesi - Amerika

Duvarları aşılamayacak kadar yüksek ve dünyanın en büyük hapishanesi olarak biliniyor. Oldukça katı disiplini ve mahkumlara yapılan işkenceleri ile uzun süre adından söz ettirmiştir. Burası hakkında duyulan en korkunç hikaye gece yarıları koğuş kapılarının sessizce kapanması ve ardından duyulan çığlıklardır. Bu hikayeyi ortaya atan kişi hapishanenin bekçisidir. Araştırmacılar ise bu kişinin söylediklerinin doğru olduğunu ve psikolojisinin bozulduğunu söylüyor.

3
Berry Pomeroy - Totnes
Berry Pomeroy - Totnes
14'üncü yüzyıldan kalan bu kalenin lanetli olduğu söyleniyor. Bir efsaneye göre bu kalede iki tane hayalet var. Bu hayaletlerden birine mavi kadın diğerine ise beyaz kadın deniliyor. Efsaneye göre, adı Margaret Pomeroy olan ‘beyaz kadın' adlı hayalet kız kardeşi tarafından zindanlara kapatılmış ve açlıktan ölmüştür. Mavi kadının ise kim olduğu bilinmemekte.

4
Dominican Hill Baguio - Filipinler
Dominican Hill Baguio - Filipinler

Bazı insanlara göre burası savaşta ölen insanların ruhları tarafından ele geçirilmiş. Bazı insanlara göre ise tedavi görmekte olan ve yaşama umudu olduğu halde burada ölen hastaların ruhlarının burayı ele geçirdiğini düşünüyor. Gece boyunca kapı ve cam çarpma sesleri, tabak kırılma sesi ve çığlıklar duyulduğu ise söylentiler arasında.

5
Edinburgh Kalesi - İskoçya
Edinburgh Kalesi - İskoçya

İskoç tepelerinde bir kaya üzerine oturtulmuş bu ihtişamlı kale Ortaçağa ait. Kalenin boş koridorlarında ölülerin sesinin yankılandığı söyleniyor. Kalenin zindanlarında, güney köprü kemerinde ve daha birçok yerinde görülen hayaletlerin yanı sıra köpek hayaletlerinin de görüldüğü söylentiler arasında.

6
Monte Cristo - Avustralya
Monte Cristo - Avustralya

Bu evin hikâyesi ise Bayan Crawley'nin kocasının ölümünden sonraki 23 sene boyunca iki kez dışında hiç dışarıya çıkmadığı yönünde. Bazı insanlar evi lanetleyen kadının tuhaf biçimlerde görmüş, sesler duymuş, ışıkların yanıp söndüğünü görmüş.

7
Highgate Mezarlığı, Kuzey Londra - İngiltere
Highgate Mezarlığı, Kuzey Londra - İngiltere
Bu mezarlık tıpkı korku filmlerindeki mezarları andırıyor. Ürkütücü mezar taşları, sarmaşıkların kapladığı duvarlarıyla İngiltere'nin bir numaralı hayalet mevkii olarak görülüyor. Karl Marx'ın da mezarlığı burada bulunuyor.

8
Bhangarh Hisarı - Hindistan
Bhangarh Hisarı - Hindistan

Burada yaşanan en tuhaf olay bu bölgede ne zaman bir ev yapılsa çatısı çöktüğü için çatısız yapılıyor olması. Gece olduğunda burada bulunanların geri dönemediği söylentisi var. Hükümette bunun için önlem olarak gün batımından sonra buraya ziyareti yasaklamış.

9
Çığlık tüneli, Niagara Şelaleleri - Ontario
Çığlık tüneli, Niagara Şelaleleri - Ontario

Bir efsaneye göre bundan yüzyıl önce tünelin güney çıkışına yakın bir çiftlik evi varmış. Bir gece evde yangın çıkmış ve kıyafetleri tutuşan küçük bir kız çocuğu tünele doğru koşmaya başlamış. Bir yandan kıyafetlerinden kurtulmaya çalışan kız tünelin ortasında yere düşmüş ve orada ölmüş. Rivayete göre eğer geceleri tünelin ortasında durup kibrit yakarsanız alevi hemen sönüyor ve bir kız çığlığı duyuyorsunuz.

10
Changi Plajı - Singapur
Changi Plajı - Singapur

İkinci Dünya Savaşı sırasında meydana gelen Sook Ching katliamı yüzünden burada pek çok Japon ölmüş. Burada ölenlerin hayaletlerinin görüldüğü söyleniyor. Görüldüğü iddia edilen hayaletlerin arkalarında kan lekeleri bırakması ise tüyler ürpetiyor.

11
Ohio Üniversitesi - Amerika
Ohio Üniversitesi - Amerika

Üniversitenin içinde birçok lanetli yer bulunuyor. Hayaletlerin izine rastlandığı yerlerden biri Jefferson Salonu. Diğeri ise akıl hastaları üzerinde elektro şok deneyleri ve lobotomi uygulanan ‘The Ridges' adlı terkedilmiş akıl hastanesi.

12
Bran Şatosu - Romanya
Bran Şatosu - Romanya

14.yüzyılda yapılmış ve gizemi hala çözülememiştir. Kont Dracula'nın esirlerini mahzenlere kapattığı ve orada işkence ettiği söyleniyor. Efsaneye göre geceleri şatodan gizemli ve korkutucu sesler geliyor.

13
Coronado Otel - Amerika
Coronado Otel - Amerika

Bu yerin efsanesi ise şöyle; 1982 yılında bir kadın otelde kocasını beklerken merdivenlerde ölü buluyor. O günden sonra oteldeki çalışanlar ve otele gelen müşteriler siyah giysili bir kadının sürekli o merdivenlerde görmüş. Araştırmacıların çoğu bu hikayenin ilgi çekmek ve otele müşteri toplamak için olduğunu söylüyor.

14
Amityville - Amerika?
Amityville - Amerika?

New York'ta bulunan bu evin eski sahipleri gece bando sesleri duyduklarını, tuhaf kokular aldıklarını ve bazen siyah garip bir varlık gördüklerini söylüyorlar.

15
Aokigahara Ormanı - Japonya
Aokigahara Ormanı - Japonya

1950'den bu yana burada 500'den fazla kişi intihar etmiş. Ormanın girişindeki tabelada "Hayat değerli bir şey." "Lütfen tekrar düşün." "Aileni düşün." yazmaktadır. 1970 yılında hükümet cesetlerin bulunması için araştırma başlattı. 2002 yılında 78 tane ceset buldular. Ormanın her yerinde cesede rastlanıyor.

16
Paris Yeraltı Mezarlığı - Fransa
Paris Yeraltı Mezarlığı - Fransa

Birçok kafatasının ve kemiğin bulunduğu bu yeraltı mezarlığından garip sesler duyulduğu söyleniyor. Paris metrosu yapımı sırasında yapılan kazılarda neredeyse bütün Paris'in altında mezar odaları olduğu tespit edildi.

17
San Zhi - Tayvan
San Zhi - Tayvan

Bu şehrin inşaatı 1980'lerde başlamıştır. İnşaat bölgesinde tuhaf ve ölümcül kazalar meydana gelmeye başlayınca inşaat durdurulmuştur.

18
Point Hicks Deniz Feneri - Avustralya
Point Hicks Deniz Feneri - Avustralya

Avustralya'da bulunan bu deniz fenerinin korucusu 1947 yılında tuhaf bir şekilde kaybolmuştur. Buraya gelen birçok ziyaretçinin korucunun bot seslerini duydukları da söylentiler arasında.

19
Overtoun Köprüsü - İskoçya
Overtoun Köprüsü - İskoçya

Nedeni bilinmez ama yüzlerce köpek kendini bu köprüde öldürmüştür. 1960 yılından itibaren köpekler bu köprüye gelerek korkulukların üstüne tırmanıp aşağı atlıyorlarmış. Şans eseri kurtulan köpekler tekrardan yukarı tırmanıp aşağı atlıyorlarmış.

20
Sleepy Hollow - Amerika
Sleepy Hollow - Amerika

New York'un 30 kilometre kuzeyinde bulunan bu köy, öğretmen Ichabod Crane ve Başsız Süvari'nin hikayesini anlatan "The Legend of Sleepy Hollow" ile ölümsüzleştirildi. Köyü görmeye gelenler Başsız Süvari'yi gördüklerini söylüyor.

YORUMLAR
500

Son Dakika Gitmek İçin Cesaret Gerektiren Dünyadaki Lanetli Yerler - Son Dakika


Advertisement