Gizemli Bir Tarikat - Son Dakika

Gizemli Bir Tarikat

25.08.2010 23:53

1
Kumral uzun saçları ve sakalıyla Hz. İsa'yı andıran adam aslında eski bir polis memuru. Müritleri her geçen gün artıyor, tarikatı büyüyor.

2
Kasaba içindeki ahşap barakalarda yaşayan müritler günde birkaç kez çalan çanları duyunca tüm işlerini bırakıp Mesih için diz çöküp dua etmeye başlıyor.
3
Sibirya'nın ücra bir köşesinde, Moskova'dan 3 bin kilometre uzakta, eski polis memuru Sergei Torop, çarmıha gerilimesinden 2 bin yıl sonra tekrar dünyaya gelen İsa Mesih olarak görülüyor.

4
Torop kendini diğer kasabalardan soyutlamış olan Petropovlovka'da; içinde entellektüellerin, artistlerin ve profesyonel meslek sahiplerinin de bulunduğu 5 binden fazla kişinin ruhani liderliğini üstlenmiş durumda. Çarlık Rusya'nın en gizemli kişiliklerinden Rasputin gibi, büyük saygı görüyor.

5
O dönem, içinde aniden ilahi bir gücün uyandığını hissettiğini belirten Torop, akabinde kendinin insanlığa tekrar huzuru ve barışı getirip onları kurtaracak olan İsa Mesih olduğunu anladığını iddia ediyor ve Tanrı'nın onu dünyaya, insanlığa savaşın kötülüklerini ve doğaya yaptıkları zararı göstermesi için gönderdiğini söylüyor.

6
Müritleriyle birlikte yaşadığı kasabada kimse et yemiyor, sigara ve içki tamamen yasak ayrıca paraya da dokunmuyorlar.

Haritalarda bile görünmeyen köyün sakinlerinin birçoğu tahta kulübelerde yaşıyor.

7
Binlerce inanan da, Sibirya'nın kara kışını "mesihlerine" yakın geçirmek için Pertopavlovka yakınlarına taşınmakta.

8
Rusya'daki eleştirililer, Torop'un kişisel çıkarları için inançlı insanların saf duygularını sömüren sahtekar olduğu yönünde
9
10
11
12
13
14

Son Dakika Gizemli Bir Tarikat - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Günden güne eriyor! Sosyetik güzel Süreyya Yalçın'ın son hali korkuttu Rapunzel'e meydan okuyor! 15 yıldır saçlarına makas değdirmedi Su üstünde yürüyen sihirbaz kendini ifşa etti! Yaptığı hile şeytanın bile aklına gelmez 16 yaşındaki çocuk, hamile bıraktığı sevgilisini parçalara bölüp çöpe attı Kadın kahramanlar, Hakkari'nin sert coğrafyasında PKK'ya göz açtırmıyor