Son Dakika Haberleri: 'Gizli Cenneti' Uydu Fotoğrafları ile Deşifre Oldu

'Gizli Cenneti' Uydu Fotoğrafları ile Deşifre Oldu

7 ay önce

1
Komünist Parti'nin sıkı kontrolü altında dış dünya ile neredeyse bağlantı kurmadan yoluna devam eden Kuzey Kore'nin sır gibi sakladığı yerleşke teknolojiye yenik düştü.
2
Ülkenin lideri Kim Jong Un'un 'gizli cenneti' olarak da anılan, özel hayatını kapalı kapılar arkasında yaşadığı tesis uydu fotoğrafları ile gözler önüne serildi.
3
Söz konusu tesis, Kuzey Kore liderinin NBA yıldızı Dennis Rodman'ı 2013 yılında konuk etmesi ile gündeme gelmişti.
4
Uydu fotoğraflarına bakılırsa bir adet su parkına ev sahipliği yapan tesiste, voleybol, basketbol ve futbol sahaları da bulunuyor.
5
Rodman, Kuzey Kore'den ülkesine döndükten sonra burada geçirdiği zamanı "Hawaii veya Ibiza gibi bir yer ancak bu yer sadece size ait" sözleri ile açıklamıştı.
6
Tesiste 50 ila 60 kişinin bulunduğunu belirten Rodman, bu kişilerin tek görevinin eğleniyormuş gibi rol yapıp, Kuzey Kore liderinin yalnız hissetmemesini sağlamak olduğunu da sözlerine eklemişti.
7Diğer Galeriler

Tren Yolu Daracık Sokağın İçinden Geçiyor! Afrika'nın Kim Kardashian'ı Devasa Kalçasıyla Şoke Ediyor! Karnındaki Bebeği 50 Yıl Doğurmadı! İşte Mucizevi Hayatta Kalma Hikayeleri Ölülerini Yiyen Kabile: Aghoriler