Gökkuşağı Renklerine Boyanan Gecekondu Mahallesine Turist Akını - Son Dakika

Gökkuşağı Renklerine Boyanan Gecekondu Mahallesine Turist Akını

26.06.2017 14:41

1

Endonezya'nın Kampung Pelangi isimli köyü şimdilerde turist akınına uğruyor. Sebebi ise düzensiz ve plansız gecekonduların bulunduğu köydeki 232 konut gökkuşağı renklerine boyanmış olmaları.

2

54 yaşındaki ortaokul müdürü Slamet Widodo tarafından başlatılan proje için 22 bin dolar harcandı. Köydeki neredeyse tüm evler rengarenk boyandı.

3
Sokakların duvarlarına yaratıcı resimlerin çizildiği köy uzaktan bakıldığında bir masal köyünü andırıyor.

4
Soluk yapısından kurtularak rengarek hale gelince köye turistler akın etti. Köy şu anda Endonezya'nın en popüler noktlaarından biri haline gelmiş durumda.

5
Sadece bir boyamayla büyük bir ekonomik kalkınma yaşayan köy diğer kasabalara da örnek oldu. 3 kasaba Kampung Pelangi'den esinlendi ve benzer bir boyama projesi geliştirdi.

6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19

Son Dakika Gökkuşağı Renklerine Boyanan Gecekondu Mahallesine Turist Akını - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Tarlada ilişkiye giren çiftin aracı çamura saplandı! İmdatlarına polis koştu Bir tuhaf olay! Vefat etmeden kendi mezarını yaptı, içine ölen eşini gömdü Görüntüler korkunç! 90 yaşındaki kadın, huzurevi çalışanı tarafından tecavüze uğradı Mesut'un 105 milyon liralık lüks malikanesindeki detay dikkat çekti! Kapıda markasına ait logo var Duyunca bir yaşınıza daha gireceksiniz! Erkeklik organı "küçük" olanlar için site kurdular