Göktaşı Dünyaya Uzaylı Fosil Getirdi! - Son Dakika

Göktaşı Dünyaya Uzaylı Fosil Getirdi!

21.01.2013 20:56

1
29 Aralık 2012'de Sri-Lanka'nın Araganwila köyüne yayınlan göktaşı parçaları "acilen" toplanmıştı. Sri-Lanka'da bulunan meteor parçasının, "mikroskopik fosil atomlarına" sahip olduğunu açıklandı.
2
Rusya'da İngilizce yayın yapan Russia Today televizyonunun haberine göre, geçen ay Sri Lanka'ya düşen göktaşı, bilim tarihinde çığır açacak özelliklere sahip.
3
Bilim insanları yayınladıkları yazıda, Sri Lanka'da bulunan fosilleşmiş yosunun uzaydaki kara yaşamına kanıt olduğunu ileri sürüyor. Bu keşfin, gezegenler arasındaki yaşamın meteorit ve astreoitlerle yayıldığını savunan Panspermia Teorisini doğruladığı savunuldu.
4
İngiltere'den bilim insanlarının gerçekleştirdiği, sonuçları Kozmoloji Dergisinde yayımlanan araştırma sonuçlarında göre, Sri-lanka'da bulunan meteoritteki yosun fosili, panspermia teorisini kanıtlıyor.
5
"Panspermia Teorisi" yaşamın başka gezegenlerde de başlayıp, oradan dünyamıza taşındığını iddia ediyor.
6
Kimi Bilim Adamları, yayımlanan araştırma sonuçlarını "çok heyecan verici" bulurken. kimi bilim adamları da şaibeli ve abartılı olarak yorumladı.

Son Dakika Göktaşı Dünyaya Uzaylı Fosil Getirdi! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Neslihan Atagül'den "Yayılacaksa aşk yayılsın" pozu Gösteriş meraklısı Şeyma iş başında! Milyarder sevgilisi uçak kapattı, o da paylaştı Sevgilisiyle en özel anlarını paylaşan Kourtney Kardashian'a tepki yağdı: Yatak odanız yok mu? Gönül Dağı'nın güzeller güzeli Dilek'i pozlarıyla Instagram'ı kasıp kavuruyor Arka Sokaklar'ın yıldızı aşk sarhoşu! Bu halde yakalanınca utançtan yerin dibine girdiler