Son Dakika Haberleri: Gökyüzünde Korkutan Görüntü!

Gökyüzünde Korkutan Görüntü!

7 yıl önce

Akıl almaz bulut figürleri

1
'Lenticular Clouds' veya ‘Dağ Dalgası Bulutu' adını da alan bu bulutlara ‘mercek bulutları' denir. Genellikle kısa bir süre içinde havada bir değişiklik olmayacağını, havanın güneşli geçeceğini gösterir. Belli bir mesafeden bakıldığında ‘uzay gemileri'ne benzetilebilir. Bu bulutlar oluştuğunda, çok fazla sayıda kişinin UFO gördüğünü sanmalarına şaşmamak gerekir.

2
Fotoğrafta, Senegal ve Mali sınırında oluşan 'Cumulonimbus' bulutları görülüyor. Bu bulutlar genelde şiddetli bir fırtınanın habercisidir. Kısaca CB olarak tanımlanan bulutlar, şimşek, yıldırım, sağanak, gök gürültüsü gibi tüm korkunç hava olaylarının da sebebi. Pilotlar hiçbir zaman cumulonimbus bulutlarının içine girmez, etrafından dolaşır. Meteoroloji uzmanları ve pilotlar, katil bulutun içine giren bir uçağın sağlam çıkma şansının yok denecek kadar az olduğunu söyler.
3
Mammatus, "meme bulut" veya "göğüs bulut" anlamına geliyor. Çok geniş alanları kaplayabilen bu tip bulutlar, hareketsiz gibi görünse de şiddetli fırtınaların habercisidir.

4
Dünyanın en aktif volkanlarından olan Sarychev Peak volkanının, patlamasından sonra oluşan dev bulut. Dağ ve çevresindeki hava sıcaklığında ani değişikliklerde ortaya çıkan bu bulutlar nadiren görülüyor.

5
Noctilucent bulutları, genelde gün batımından sonra oluşur.
6
Sahra Çölü üzerinde görülen Jet Stream bulutları, hızlı hareket eden hava akımı nedeniyle gerçekleşir.

7
Amerika donanmasına ait F/A-18C Hornet tipi uçağın ses hızını geçtiği anın fotoğrafı çekildi. Uçağın arkasında bıraktıkları jet motoru izi ve nem bulutu.

8
ABD'nin Wyoming eyaletinde meydana gelen Supercell (Süper hücre) bulutları, yıldırımlı bir fırtınaya ait bulutlardır.
9
ABD Minesota'da görülen Shelf bulutları, büyük bir fırtınanın habercisidir.


10
Altocumulus bulutları, genellikle gölgeli, beyaz renge sahiptir.Haber Yayın Tarihi: 17.05.2013 08:28 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Canlı yayında skandal! 74'lük kocasını, 60 yaşındaki adamla duşta aldattı Kuruluş Osman'ın Ayşe Hatun'u Açelya Özcan, yatak pozuyla nefes kesti! Hükümet için çalışıyordu, çıplak fotoğrafları ortaya çıkınca hayatı tepetaklak oldu 'Arılar bana bir şey yapmaz' dedi, yarı çıplak peteklerin arasına daldı! İşte Benim Stilim'le ünlenen Niran Yalaz, estetik operasyonlarla bambaşka biri oldu!