Gökyüzünü Hiç Böyle Görmediniz - Son Dakika

Gökyüzünü Hiç Böyle Görmediniz

30.05.2011 19:45

1
ABD'li fotoğrafçı Bret Webster, tam 27 yıl boyunca ülkesinin önde gelen savunma şirketi Northrop Grunman için roket mühendisi ve katı yakıt uzmanı olarak çalıştı.Webster, savunma sanayisindeki meslek hayatının ardından, kendisini fotoğrafçılığa verdi ve en çok merak ettiği, ilgisini çeken yeri görüntülemeye başladı.
2
Samanyolu Galaksisi, Arches Ulusal Parkı boyunca uzanıyor. Webster, gecenin karanlığını tuval olarak kullanarak, milyarlarca yıldızı görüntülemekten hoşlanıyor…
3
Böylece, Dünya'nın uzayın derinliğinde ne kadar küçük bir yer kapladığını göstermek istiyor.
4
Webster, “Utah çölü beni her zaman etkilemeyi başarıyor…. Arches Ulusal Parkı'nı ne zaman ziyaret etsem, ilk gün duyduğum hayranlık yeniden canlanıyor” diyor.
5
“… Benim için, Amerika kıtasının antik duvar yazmalarıyla gökyüzünü bir araya getirmek, en güçlü fotoğrafçılık örneklerinden biri… Bu duvar yazılarının bazıları sekiz bin yıllık. Çektiğim fotoğraflarda, sekiz bin yıl öncesiyle, sekiz bin yıl sonrası arasında bir benzerlik kurmak istiyorum… İnsanlık, Samanyolu Galaksisi'nin sadece küçük bir parçası”.
6
İki kemer arasından görünen Samanyolu Galaksisi...
7
Bir yanda binlerce yıldan beri süren rüzgar erozyonuyla şekillenen kanyon, diğer yanda Samanyolu Galaksisi.
8
Anasazi antik halkından geriye kalan duvar sanatı.
9

Utah'ta tertemiz bir gecede görülen Samanyolu Galaksisi'nin altında beliren kanyonun silueti.

10
11
51 yaşındaki fotoğrafçı Bret Webster.
12
13
14

Son Dakika Gökyüzünü Hiç Böyle Görmediniz - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Kleopatra'nın arılarla fantezisinden, Nil Nehri'ne karşı toplu cinsel tatmine! İşte Antik Mısır'ın sapkınlıkları Tek kelimeyle iğrenç! Hastane görevlisi tarafından tecavüze uğrayan yaşlı kadın kan kaybından öldü Bir zamanların ünlü modeli Loni Willison, çöpten aldığı pizzayı yedi Savaş uçağı, denizde yüzen insanların arasına düştü Aylık 10 bin TL gıda masrafı olan 11 çocuklu anne ısrarından vazgeçmiyor: Yine doğuracağım
Advertisement