Gölgesinde uyuyanın bir daha uyanamayacağına inanılıyor! İşte dokunanı öldüren ağaç - Son Dakika

Gölgesinde uyuyanın bir daha uyanamayacağına inanılıyor! İşte dokunanı öldüren ağaç

15.06.2021 16:21

Karayip yerlilerinin gölgesinde uyuyanın bir daha uyanmayacağına inandığı ağaç, Florida, Bahama, Karayipler, Orta Amerika ve Güney Amerika'da yaşıyor. “Dünyanın En Zehirli Ağacı” olarak Guinness Rekorlar Kitabına girecek kadar tehlikeli olan Manchineel Ağacı, adeta bir ölüm makinesi.

1
Meyvesi elmayı andıran bu ağaç o kadar zehirlidir ki sadece bu meyveden yemek değil, bu ağacın altından geçmek bile size çok büyük zararlar verebilir.
2
Ağaç henüz tam olarak tanımlanamamış güçlü bir toksin içerir.
3
Isırıldığı zaman kolayca öldürülebilen bu ağacın meyvesi, yağmur yağdığında ağacın altında kalırsanız ağaca temas ederek üzerinize düşen yağmur damlaları bile cildinizde kabarmalara neden olabilir.

4
Yanan bir Manchineel ağacının dumanı göze temas etiğinde, körlüğe sebep olabilir. İspanyolca'da ölümcül küçük elma olarak adlandırılan bu ağaçlar genellikle Orta ve Güney Amerika'da bulunmaktadırlar.
5
Bu ağacı en tehlikeli yapan şey ise bilim adamları tarafından hala tam olarak çözülemeyen toksik kimyasallarıdır.

6
Kanama, şok, bakteriyel süperenfeksiyonlar ve gastroenterite neden olan meyveler sindirim sisteminde ve boğazda yanıklara neden olarak oluşturduğu ödem sonucu hava yollarının tıkanması ile ölüme neden olabilir.
7

Son Dakika Gölgesinde uyuyanın bir daha uyanamayacağına inanılıyor! İşte dokunanı öldüren ağaç - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement